Nowy TV do 5k

koubas

New member
Hej,

Jestem tu nowy i na starcie chcialbym zaznaczyc ze przelecialem kilka watkow, ktore storpedowaly moje wybory - dlatego tez zdecydowalem sie na osobny wpis :)

Szukam 60 calowego TV do salonu (okolo 25m). Odleglosc sofy od TV to ok 3.5 - 4 metry, dlatego tez niekoniecznie musi to byc 4k, FULL HD w zupelnosci wystarczy (pytanie tylko czy warto kupowac modele z konca 2015 lub pocztku 2016?). Maksymalna cena jaka chce przeznzaczyc to 5000. TV sluzy do ogladania filmow, sportu (glownie tenis, dlatego tez cieni i smuzek sobie niewyobrazam kolo pilki...) oraz sporadycznego grania na konsoli.

TV ktore wpadly mi w oko:
- LG LED 60UH6507 - fajny, dobre opinie ale 50 Hz... , pytanie czy roznica jest az tak widoczna?
- LG LED 60UH605 - podobnie jak poprzednik, a niby kolega ma i zachwala...
- SAMSUNG UE60J6200 oraz SAMSUNG UE60J6240 - nie mam pojecia jaka jest roznica pomiedzy nimi oprocz ceny (800 zl). Z tego co widzialem 100 Hz z dobrymi opiniami na forum. Design jednak juz nie ten i model dosc wiekowy
- SAMSUNG KS7000 - mega opinie, ale ta obudowa odstrasza kompletnie... nie wyobrazam sobie odchodzacegej obudowy w TV za 5k...

Jezeli chodzi o inne marki to Sony czy Philips mnie nie przekonuja. Szczegolnie ten pierwszy po problemach z softem o ktorych (tylko) slyszalem.

Prosze o ocene powyzszych wypocin oraz ewentualne rady/propozycje.

Dzieki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mimo że jestem zawsze za wielkością obrazu, to tu różnice są zbyt duże.
Brałbym Samsunga ale 55KS7000 za 5199 zł z kalibracją gratis.
 

xR32x

New member
KS7000 w promocji bywa ponizej 5000zl jesli juz tyle chcialbys wydac, a jesli wolisz zaoszczedzic bo tylko do ogladania ma sluzyc to samsung 60j6240 ktory kosztuje okolo 3000zl. A jesli ma super swiecic do lekko doloz i kup OLED'a, wkoncu 4k nie bedziesz ogladac duzo.

Kwestia wydania modelu to tylko taka jak szybko dziala smart bo pozatym maja to samo, najlepiej sprawdzic w sklepie, jesli dobrze smiga nie muli to po co przeplacac. Ja wybieralem tv prawie rok czasu i nowe tv zawsze maja zawyzone ceny, w pol roku cena leci nawet o 1000zl w dol. Wiec najlepiej teraz kupowac starsze modele, no albo jesli kogos stac to kupowac sobie nowe z racji ze nowe. Byle by bylo 100Hz.
 

koubas

New member
Dziekuje za odpowiedzi.

Tak jak polecacie zostane przy Samsungach, LG mimo ze kusza i ladnie wygladaja z racji 50Hz sobie odpuszcze...

Kiki, co myslisz odnosnie UE6240? Obawiam sie ze ten 55KS7000 bedzie troche maly i akurat w tym wypadku kusi mnie zeby pojsc w strone wielkosci. Kolejnym problemem jest obudowa o ktorej wszyscy wspominaja, a nie chce mi sie zaraz po zakupie zajmowac reklamacjami. Z drugiej jednak strony roznica w obu Samsungach jest zapewne znaczna. Pytam bo widze ze jestes bardzo obeznany na forum:)

xR32x, dokladnie tak jak mowisz... OLEDy jednak przewyzszaja moj obecny budzet...Najbardziej cenowo/specyfika odpowiada mi ten UE6240, ale z drugiej storny wiele innych kusi. Ostatnie 3 dni spedizlem na sprawdzaniu modeli i czytaniu forum... bania juz mi dymi a kupilismy ostatnio mieszzanie i mam juz dosc kupowania czegokolwiek :) obecnie mecze sie z jakas stara 40 :) A tv do ogladania tv, sportu lub grania (wszystko na amatorskim poziomie).

Jak juz dokladac to dlaczego nie do LG 8507 bo one juz maja chyba matryce 100 Hz nie? 7507 chyba dalej 50Hz..
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej byłoby brać 65" ale kasy zabraknie 1500 zł
Wg mnie wybór 6o" ale full Hd, to słaby pomysł.
Jak zobaczysz choć raz natywne 4k to masz opad szczęki.
I warto o to walczyć szczególnie, że duże przekątne kupuje się dłuższy czas korzystania.
I jeśli braknie kasy to warto w tym przypadku warto dobrać ratami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to model full hd.
Modele o dużych przekątnych wymienia się rzadziej, a to model fullhd.
A powinieneś brać i 4K i 100Hz, HDR i VP9.
Najtańszy jest Philips 65PUS6521 za 6499 zł z kalibracją profesjonalna gratis.
 

koubas

New member
Wiem ze to Full HD ale szczerze biore rowniez takie pod uwage (kwoty powyzej 6k troche mnie odstraszaja).
Obecnie jest promocja na 60KS7000 za 6200 zl wiec biore go jeszcze pod uwage. Kolejna (tylko full HD) ciekawa opcja jest ue65j6250.
 

pepka

Member
Bez reklam
A ten ewentualnie SONY KDL-65W855C? Jaka matryca i jakosc? o SONY duzo negatywnych opinii jest



B. dobry telewizor (zwłaszcza w obecnej cenie). 4k niby fajne i przyszłościowe... tylko kiedy w PL będzie ogólnodostępne. Dema z YT, kominki i inne pierdoły szybko się nudzą [emoji6]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież 4K jest w setkach już filmów pełnych - Netflix, Amazon Prime, Google Play, Youtube , Bluray.
Opad szczęki - bezcenny co do jakości.
Na Fullhd nigdy tego nie zobaczysz.
Nigdy - chyba, że sprzedaż telewizor, a ceny będą spadać bo nikt już starej technologii mnie będzie chciał kupić.
 

pepka

Member
Bez reklam
Setki? Chyba lekko ponosi Cię fantazja. To, co jest do tej pory, to śmiech na sali. Netflix, fakt, fajne seriale... i to by było na tyle. Oferty Amazona czy zasobów YT nie będę nawet komentował. No a tytułów na BRUHD jest tyle, że głowa mała [emoji38]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Śmiech na sali .. i tyle...
Widać, że daleko mijasz się z prawdą.

Materiałów jest tysiące. Możesz sobie zaprząc nawet smartfona , drona 4K czy GoPro za 500, zł.

Tu jest 90 filmów w 4K i to z HDR.
https://www.nflix.pl/oferta-netflix-polska-w-jakosci-uhd-4k-technologia-hdr/

Tu jest kilkaset programów w 4K.
https://www.youtube.com/results?search_query=4k.

Tu jest 238 filmów w 4K.
https://www.amazon.de/4k-filme-DVD-Blu-ray/s?page=1&rh=n%3A284266%2Ck%3A4k%20filme

Tu jest 57 filmów:
Filmy 4K Ultra HD Blu-ray

Tu jest 57 filmów:
Filmy Blu-Ray 4K UHD

TU jest 48 filmów
Blu-ray 4K UHD - Bluedvd.pl - Filmy Blu-ray 3D, UHD 4K i DVD. Sklep internetowy

Tu jest ponad 100 filmów
https://www.google.pl/search?q=film...krTTAhXNY1AKHYRADwYQ_AUICygE&biw=1920&bih=951

Tu masz więcej więc możesz sobie policzyć.
Ale myślę że potrafisz liczyć do więcej niż do 100.

https://www.google.pl/search?q=4k+u...k7TTAhUHZFAKHUT0DaEQ_AUICSgC&biw=1920&bih=951

Rocznie produkuje się wg deklaracji ponad 300 filmów w 4k.
Więc zabraknie Ci życia żebyś zdążył oglądać tylko w 4K. Już dziś !!!
 

pepka

Member
Bez reklam
Ja nie przeczę, że 4k to przyszłość... ale w PL jeszcze jej nie ma, a "ogólnodostępna" to będzie może za kilka fobrych lat. 3/4 rzeczy które podałeś nie jest dostępna po Polsku (choć zakładam, że dla większości z nas to nie problem). Sam robiąc zdjęcia i używając często gopro "musiałem" pchać się w 4k. Gdybym jednak oglądał kablówkę i sporadycznie grał na konsoli, to 10 razy na 10 wybrałbym dobre full hd (zwłaszcza przy ograniczonym budżecie). Co do HDR, to sam wiesz, że lekko licząc połowa tv dostępnych na rynku, umożliwia je tylko na papierze [emoji6]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego pytanie na ile lat jest zakup telewizora ?
Niektórzy kupują co 8 lat i po co zmuszać ich do kolejnych zakupów ?
 

Damaranus

New member
W mojej ocenie z tej odległości 50-55 cali też byłby zadowalający jako pewne minimum i tu FHD w zupełności wystarczy. Oczywiście nie przeczę że im większy tym lepszy i nigdy nie jest za mały, ale bądźmy realistami: duży telewizor w małym pokoju (sorka 25 metrów to blokoway salon) to bardzo dominujący rozmiar i albo kupujesz bo masz wywalone na to jak wygląda mieszkanie albo masz naprawdę fajny zamysł jak ten telewizor zamontować aby i dobrze się oglądało i fajnie wyglądało. Wsominam o tym bo nawet w galerii tu na forum można zobaczyć niektóre pomysły i naprawdę, pogratulować kasy ale może tak warto było by pomyśleć o zatrudnieniu kogoś od wystroju albo budować się.

Ja mam dokładnie 4 metry od głowy do ekranu i 50 cali w FHD. Do oglądania tv/filmy - idealnie jeśli chodzi o rozdzielczość, jeśli chodzi o rozmiar to... przesiadka z 32 więc jest co oglądać. z racji tego że więcej leci tv niż filmów (kina) to spełnia to moje potrzeby ale nie pożałowałbym 55 cali. z drugiej strony telewizor i tak wypełnia mocno przestrzeń na niego przeznaczoną. jeśli chodzi o rozdzielczość to posiadam tylko x360 ale gdybym miał ps4/xone to zapewne dziś bym już był trochę zawiedziony FHD szczególnie że jednak do konsoli siadam znacznie bliżej.

Co do formatu 4k owszem jest tego sporo ale nadal to FHD rządzi jeśli chodzi o same telewizory, zapewne wynika to też z ceny i faktu, że nie każdy da sobie wmówić że oglądanie na wspólnej na takim telewizorze podniesie komfort życia. jednak najbliższe miesiące nie należą do 4k co HDR i wszystkich jego odmian.
 
Do góry