Nowy TV do 50cali

TalRash

New member
Nowy TV do 50cali i 3000zł

1. Odległość od ekranu: 1-2 metry
2. Jak słońce świeci w pokoju: zasłaniam żaluzje
3. Jak duży jest pokój: 25m2
4. Preferowana technologia: Nie wiem
5. Jaki masz obecnie telewizor: Samsung LE32R82B
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy HD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: przeważnie wieczorem i w nocy, rzadko w dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: nie wiem obojętne mi to ale zwykle świeci się lampka mała około pół metra od TV
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry i wyrazisty
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora: 46-50 cali
12. Preferowana marka: nie mam preferowanej, nie chce deawoo :grin:
13. Czego nie lubisz w telewizorach: nieostrego obrazu nierównego podświetlenia
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: telewizja służy do telewizji komputer ma monitor
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost i lekko z boku
16. Czy ważne jest wifi: nie ważne ale mam jakby co
17. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie wiem
18. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: niekoniecznie
19. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: niekoniecznie
20. Ma mieć 3D: tak
21. Ma mieć slot na karty SD: nie
22. Ma mieć tuner DVB-S: nie
23. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI dekoder satelitarny NC+ oraz HDMI Pc
24. Jaki masz sygnał: satelitarny NC+
25. Ile programów HD: wszystko co możliwe jakieś 67HD
26. Ma stać czy wisieć: stać ale możliwe zawiśnie za jakiś czas
27. Rozdzielczość: Hmmm no najwięcej oglądam 1080p ale 4K nie jest wykluczone za jakiś czas
28. Dvb-t: nie
29. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu
30. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5h
31. Budżet: do 3000zl

Witajcie. Mój LCD Samsunga 32 cale (HD Ready) LE32R82B ma już 8 lat i pomyślałem że kupie większy nowocześniejszy.
Po edukacji przez wujka gogle wyszło mi że UE48H6200 jest w sam raz. Strasznie ma dużo gadżetów z których raczej nie będę korzystał.
No ale moja wiedza na temat technologii telewizorów jest żenująco skąpa więc postanowiłem upewnić się w wyborze.
Na czym mi zależy?
Przede wszystkim na jakości obrazu. TV też będzie dźwiękiem do oglądanego materiału nie mam kina i przez parę lat mieć nie będę. W moim obecnym LE32R82B dźwięk jest ok. Nie wiem jaki ma ale nie brakuje mi niczego w filmach.
Nie wiem czy potrzebuję 4K chyba nic takiego nie oglądam. Ale może będę chciał.
3D chętnie bym spróbował. W kinie było fajnie. 3D u kolegi widziałem i tragedia. Łeb mi zaczął pękać i mało pawia nie puściłem. Nie wiem na czym jednak oglądałem. Raczej jakiś rosyjski sieczkarnik.
Oglądam NC+ a wieczorami zwykle filmy z bluray które na TV puszczam z komputera przez HDMI. 1080p bym chciał bo mój samsung ma 720p i 1080i :(
Głównie oglądał będę przy znikomym świetle. (wieczory i noce)
Cena no te 2200 to taka rozsądna półka mi się wydaje. Mogę położyć 3000 max ale nie chciałbym czegoś odrobinę lepszego czego pewnie nie zauważę a na pewno poczuję dodatkowe 800zł.
Dziękuję za czas poświęcony na mój temat i pomoc w wyborze.
Czekam na odpowiedzi

Co prawda przez nieznajomość tego forum założyłem temat w dziale Samsung a przecież nie wykluczam innych marek. Moderator temat z działu samsung może wyrzucić.
/Rafał
 
Ostatnia edycja:

TalRash

New member
Dziękuję. Szukałem porównania UE48H6200 a UE48H6400 i nigdzie nie napisali że ma różne matryce a za tym jakość obrazu. Obydwa mają Clear Motion Rate ?
 

TalRash

New member
Nie wiem ani które pojęcia pomyliłem i nie rozumiem gdzie nie widzę różnicy. Napisałem że w specyfikacji nie mogłem znaleźć. Jesteś arogancki. Dziękuję za takie uwagi.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Jak zrozumiesz co znaczy natywna matryca 100 Hz, to będziesz wtedy wiedział o co chodzi !!!
 
Do góry