nowy tv do 4 tys. 55-58 cali

cyrric

New member
Witam
w tej chwili mam philipsa 6007 z funkcja 3d i osobiscie nie polecam tego tv :(
chcialem ostatnio zmienic tv na ekran i projektor ale po usilnych namyslach doszedlem do wniosku ze jednak tv jest bardziej przydatna rzecza niz ekran.

i stad moje pytanie jaki tv wybrac. bedzie uzywany przedewszystkim do grania na konsoli, netflix, showmax, filmy z dysku bluray. no i czasami normalna kablowka.

fajnie jakby w takiej cenie mial jednak HDR i 3d :)

moje typy to:
Panasonic TX-58DX700E
Panasonic TX-58DXU701
Samsung UE55KU6072U
Samsung UE55KU6470S
Thomson 55UC6406

prosze o pomoc :D
 

strazakp

Banned
Bierz Panasonic 58dxm710 w Saturn lub MM (zależy gdzie lepszą promocja). Ja mam już prawie miesiąc ten TV i sobie chwalę. Używam do: NC+, Xbox one s, yt i ewentualnie coś tam z DVD. TV po wszystkich promocjach i wygranej w konkursie wyszedł mnie w Saturnie za 3500 zł :) Wg mnie za taką cenę to świetny telewizor. Dodam że miałem przedtem 3tygodnie Sony 55xd8599 ale się zepsuł i dostałem zwrot kasy. Na szczęście tak się stało bo z Panasa jestem bardziej zadowolony a 3" więcej robi już różnice.
 

cyrric

New member
wlasnie nad nim sie zastanawialem. niestety ciezko go dostac :(

a ktorys z tych wytypowanych?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź Thomsona - bo firma odrobiła lekcje i gra w klasie cenowej bardzo dobrze. A ile masz max kasy ?
 

strazakp

Banned
wlasnie nad nim sie zastanawialem. niestety ciezko go dostac :(

a ktorys z tych wytypowanych?
Przecież 58dxm710 kupisz bez problemu. Widzę że w Saturn obecnie tylko z ekspozycji ale w MM są dostępne nowe. Tj ten sam co dx700 i dxu701 tylko mogą się różnić nóżkami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaką masz odległość od ekranu i czy korzystasz z aplikacji w internecie, czy oglądasz dużo filmów ?
 

cyrric

New member
ok 3-3,5 m, konosla i filmy nonstop :). aplikacje w necie srednio jedynie youtube, netflix showmax czasami player.

a taki:
TCL U58S7806S
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten jest już nie dostępny.
Ale za niewielką dopłata masz TCLa 65":
- 65P6046 za 5299 zł
- 65S7906 za 4499 zł
- Thomson 65UC6460 za 5399 zł
- Hitachi 65HZT663 za 4850 zł.
Ja mam przy tej odległości 65" i nie jest za duży.
WIęc przemyśl to dobrze
 

cyrric

New member
niestety, jak to bywa przy zakupie trafilem na najwiekszy problem jaki mozna spotkac przy zakupie sprzetu - żona :(
niestety nie wycisne wiecej niz 50 cali, stad moja prosba o pomoc w wyborze dobrej 50. tylko ps4 i netflix/kino D.
ratujcie :)
 

cyrric

New member
przekonałem na 55` :) wczoraj byłem w sklepie i rozmaiwałem z gościem który mocno zachwalał samsunga KS7002

ogolnie kasa to max do 5, ale wolalbym jednak 4-4,5
 

Damaran

New member
Pisałem w innym wątku, w Euro.com.pl jest wyprzedaż 55 cali Philipsa z 3stronnym Ambilightem i AndroidTV w cenie 2k (przecieniony z 4k). Dostepny jest w większości miast Polski (odbiór w sklepie) tyle że z ekspozycji, więc trzeba by sprawdzić przebieg i stan. Jeśli jednak sklep daje gwarancję, a powinien także bez problemu umożliwić ci zakup z możliwością sprawdzenia w domu i oddania, to może to być ciekawa opcja. Co do rozmiaru to nie oszukujmy się że od ekranu do najczęściej zajmowanego miejsca na kanapie dzieli mnie jakieś 4m i o ile w codzinenym użytkowaniu 50 cali jest super (szczególnie że biegają dzieci, siedzi się czasem przy stole czy coś) to do filmów jednak rozważyłbym więcej następnym razem. Nie mniej jestem zdania, że telewizor nie tylko ma być duzy ale też musi pasować do wnętrza. Nie sposób wstawić wielkiego kloca który zajmie pół mieszkania zawalonego gratami i innymi meblami. Nie zawsze reguła im większy ten lepszy się sprawdza. Z takiej odległości uważam też że FHD jest naprawdę świętną opcją, chociaż jeśli jest konsola a tu gwarantuję Ci że na pewno nie będziesz grał z 4 metrów chyba ze lubisz z daleka, bo mi się źle tak gra i siadam bliżej no to fajnie by było mieć to 4k. Ale dobra konsola i FHD to też świetna opcja, bo jak wiemy tyle jest tego 4k w grach co czekolady w czekoladzie.
 

strazakp

Banned
50" i 4metry to jednak trochę słabo...sam zobaczysz. Ja mam 58" i odległość 2,5metra i choć jest w sam raz to myślę że 65" byłby już lepsze :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli masz extra modele:
- Philips 55PUS7101 za 4199 zł
- Sony 55XD8505 za 4799 zł
- Samsung 55MU7002 za 5199 zł
Jak będziesz niebieski to jeszcze kalibracja gratis.
 
Do góry