Nowy tv do 15 tys

fratczak

New member
Witam,
Piszę w dziale OLED choć niekoniecznie chodzi mi o OLED :)

przeprowadziłem się z mieszkania do domu i nagle stary dobry Samsung KS7000 55 cali stał się dużo za mały :( trzeba do salonu coś większego, a samsung pójdzie do sypialni. Poniżej odpowiedzi na listę pytań która gdzieś tam się na forum przewijała.



1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 50m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Zazwyczaj na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okna z każdej strony, ale żaluzje zewnętrzne są to jest jak się zasłonić jak trzeba będzie się mocniej na tv skupić
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung KS 7000 55 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobra jakość obrazu przede wszystkim
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Póki co netflix, youtube, za jakąś telewizją satelitarną dopiero się rozglądam
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, później pewnie PS5, amplituner Denon z kolumnami 5.1
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? standardowo 4-5, teraz jak są dzieciaki w domu to sporo dłużej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? kiedyś zdawało mi się że matową, ale w KS7000 jest błysk i nie ma tragedii
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, YouTube, VOD, telewizja rzadko
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? jeśli chodzi o przeglądarkę to niekoniecznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak ale sporadycznie ze 2x w tygodniu po 3-4 h jak się uda
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? tv chodzi przez pół dnia czasami, ale to co można nazwać oglądaniem to wieczorami się dzieje :)
17. Preferencje co do wielkości? Im więcej tym lepiej, z tym że ceny OLED powyżej 65 cali to jakaś tragedia
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Cena tych które mi się podobają :)
19. Preferencje co do marki ? Nie mam preferencji, choć teraz mam Samsunga i jestem zadowolony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 15 tysięcy
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Do rozważenia

Z tego co już mi się udało wyczytać to najbardziej pasuje mi LG CX, ale przy 77 calach cena kosmos, a 65 cali zdaje się trochę mało. Samsung qe75q90t lub qe85q80t też zdają się nie najgorsze, seria R samsunga podobno też jest spoko, ale nie ma HDMI 2.1 a wolę być przygotowany na nowe konsole.

Jeśli macie jakieś inne ciekawe propozycje, albo pomysł jak kupić cx77 za 15 tys to będę wdzięczny za pomoc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie jest tak źle z ceną dla niebieskich członków forum za 77CX.
Napisz proszę na PW - bo ten model łapie się w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Do Twoich potrzeb to numer 1- wybór.
Możesz też sięgać po 85XH9005 za 11.800 zł z pakietem.
Z extra 75" LCD masz 75Q95 Samsung za 14.999 zł z pakietem.
 

fratczak

New member
Już coś tam o tym 77cx pisaliśmy i rzeczywiście jest lepiej, ale nadal sporo. Muszę jeszcze podumać nad tym cxem.
Co do samsunga 75 to nie lepiej q90t? taniej a z tego co czytałem to od 95 różni się tylko kablem.
Cały czas tylko myślę czy nie brać jednak czegoś 85 cali bo odległość do TV jest dość duża.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest też extra wersja.
Wielkość niesie najwięcej radości.
Najbliżej masz do Sony 85XH9096
Model 85XH9505 kosztuje więcej niż Oled 77 CX.
 

fratczak

New member
xh9505 nie ma z jakiegoś dziwnego powodu HDMI 2.1
próbuję coś sensownego wykombinować w 85 calach, ale to co mi pasuje to cenowo się nie zapina :(
myślę intensywnie o tym qe85q80t samsunga tylko niby już nie ma tej powłoki antyrefleksyjnej co 90t
cały czas najbardziej pasuje 77 cx poza tym że by mógł być większy no i oczywiście cena trochę za wysoka.
Chociaż czuję że po prostu będę musiał dozbierać do CXa
 

Stratoss

Member
Bez reklam
A kolego Kiki ile byś sobie życzył za Sony ZH8 - 85"? W Klifie na otwarciu mają za 34999zł. A cashback akurat chytrusy z sony na ten model nie dają, tylko na mniejszy 75".
 
Do góry