Nowy TV 75"

Ayala73

New member
Witam.
Wiem że temat wałkowany dosyć często, ale mam nadzieje że pomożecie mi z wyborem. Tydzień temu spalił mi się prawie cały sprzęt w domu, 2 TV, amplituner, projektor itd. , z racji tego jestem zmuszony kupić nowy sprzęt co nie ukrywam nie będzie łatwe. Na tą chwilę chciałbym kupić TV do salonu w którym do tej pory miałem skalibrowany Sony KDL-55W905A, obraz żyleta i gdyby nie sytuacja jeszcze bym nie myślał długo o wymianie tego TV, no ale stało się. Mam do zadysponowania niewiele bo 4-5 tys , pomyślałem więc o TV 75" aby zastąpił mi i tv i na razie projektor z którego miałem obraz 130". Niestety czytając na forum tematy o 75 calówkach stwierdziłem że taki budżet to chyba za mało na telewizor takiej wielkości, zwłaszcza że oglądam bardzo dużo sportu, ale może się mylę i w tej kwocie będzie jakiś TV który zastąpi mi mój poprzedni telewizor. Bardzo proszę o porady i pomoc.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
W tej kwocie 75 cali to bardzo duży kompromis. Lepiej kup SONY 65XF9005 SAMSUNG 65Q70R. Te TV zapewnią b.dobry obraz.
 

Ayala73

New member
Dziękuję za odpowiedź, też właśnie brałem pod uwagę chociaż z bólem zejście z 75 na 65 cali. A jak w samsungu jest z wypalaniem pikseli bo różne są zdania na ten temat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb w klasie cenowej najlepiej spełnią się :
- TCL 75EP660
W programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
- Philips 75PUS7354 w programie
- sony 75XG8096
 

Ayala73

New member
Czym człowiek więcej czyta tym mniej wie. Kiki zgadzam się , że nieraz nie warto dopłacać ale boję się że kupię TV tylko patrząc na cenę kupię coś co nie będzie mi odpowiadało, zwłaszcza że oglądam bardo dużo sportu i nieraz załączę PS4 czy włączę netflixa. Już u kilku osób widziałem właśnie efekt jakby poświaty za piłkarzami i niepłynnego ruchu i tego chcę uniknąć. Zainteresował mnie TCL75c815 ale niestety nigdzie go nie widzę w sprzedaży. Rozmawialiśmy z żoną na temat TV i doszliśmy do wniosku że na tą chwilę w naszej sytuacji projektor to dalsza przyszłość. Postanowiłem zwiększyć budżet na TV do 8k na 75", jaki TV spełniał by moje preferencje w tym przedziale cenowym.
 
Ostatnia edycja:

Ayala73

New member
No i klamka zapadła q70 kupiony. W media expert teraz fajna promocja tysiąc zł mniej, więc nie było na co czekać. Dzięki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 75C815 będzie na koniec miesiąca.
To model 120 Hz, ma znacznie większe możliwości niż Samsung, lepsze multimedia i extra cenę.
Wjechały też już modele 75Nano 903 w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Model z HDMI 2,1, eArc, WRR ALLM, HGpG, Filmmaker, G-sync,VISA, Bluetooth Sourrand, Dolby Vision IQ, DashboardAirPlay 2, ALpfa 9 3 gen, Deep learning, AI Upscaling, AI Sound, Picture Pr.
 

_arek_

New member
Pociągnę temat daleej ...

Dziś w końcu byłem w jakimś sklepie i moglem sobie porównać na żywo wielkości 65 vs 75". Powiem szczerze że fajnie byłoby mieć jednak te 75' przy odległości od kanapy 4m z groszem.

Do tej pory bez organoleptycznego porównania wielkości matryc faworytem był 65xf9005.. no ale kurde... muszę jednak potwierdzić, że wielkość ma znaczenie :-D:-D

Budzet to +/-5kpln. Wiec poszaleć nie poszaleję i pewnie trzeba iść na jakiś kompromis. Tu od razu pytanie czy duuuuży co do jakości obrazu/podświetlenia?

Co na ten moment najlepiej wpasowało by się w budżet ??
Przeznaczenie to głownie film wieczorkiem - netwlixy szmixy itd.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 75C815 przyjechały.
Trochę poszalejesz - bo masz Cash Back na niego 1200 zł
On jest w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program !
 
Do góry