Nowy TV 60"~80"

Drunk

New member
Bez reklam
Nosze się z zamiarem zakupu nowego tv, najlepiej za pośrednictwem tego forum). Interesuje mnie wyłącznie jakość obrazu w pierwszej i kąty widzenia w drugiej kolejności. Nie zależy mi w ogóle na multimedialnych duperelach. Moi obecni faworyci to:

- SHARP LC-70UQ10E

- SHARP LC-70UD20E

- PANASONIC 60ZT60

- SONY KD-65X8505B

Odległość od tv ok 3m, czekam na jakieś sugestie.
 

pantomima

Banned
Nosze się z zamiarem zakupu nowego tv, najlepiej za pośrednictwem tego forum). Interesuje mnie wyłącznie jakość obrazu w pierwszej i kąty widzenia w drugiej kolejności. Nie zależy mi w ogóle na multimedialnych duperelach. Moi obecni faworyci to:

- SHARP LC-70UQ10E

- SHARP LC-70UD20E

- PANASONIC 60ZT60

- SONY KD-65X8505B

Odległość od tv ok 3m, czekam na jakieś sugestie.

Panasonica zt60 juz nie dostaniesz , no chyba ze uzywke .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tej firmy Ci nie polecam.
A jaką masz odległość od ekranu i jaki sygnał?
Jakie masz i z czego materiały 4k ?
Do jakiej max kwoty zakup ?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Tej firmy Ci nie polecam.
A jaką masz odległość od ekranu i jaki sygnał?
Jakie masz i z czego materiały 4k ?
Do jakiej max kwoty zakup ?

Ogólnie planuje zrobić u Was grubsze zamówienie, bo do tv dojdą jeszcze ampli 11.2 i głośniki. Zrobię się niebieski jak będę miał czas, więc liczę na dobrą ofertę. Głośniki już wybrane, ampli jeszcze nie powstał taki jakiego potrzebuje. Na razie i tak remontuje pomieszczenie, które przewidziane jest pod kino, więc zakupu dokonam na przełomie grudzień/styczeń w zależności od uporania się z remontem.

TV w przedziale cenowym do 10tyś jednak nie jest to na sztywno. Odległość od tv 3m. 4k nie koniecznie, w pełni zadowoli mnie porządne full HD. Przeznaczenie to głównie sygnał HD z BD, ewentualnie satelity lub dysku. Smart w ogóle mnie nie interesuje i podobne bzdury. Planuję podłączenie komputera, więc niski input lag również mile widziany, oraz rozsądne kąty widzenia. W skrócie liczy się dla mnie jakość obrazu do komfortowego oglądania w/w treści.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Zastanawiam się również nad Panasem 65AX900, duży plus za DispalyPort
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem do czego CI potrzebny, ale ludzie narzekają że po 2-3 miesiącach wychodzą linie na ekranie. Ale na początku tego nie widać.

Sharp 70UD 20 - extra czerń, skalowanie.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Nie wiem do czego CI potrzebny, ale ludzie narzekają że po 2-3 miesiącach wychodzą linie na ekranie. Ale na początku tego nie widać.

Sharp 70UD 20 - extra czerń, skalowanie.

DisplayPort do kompa, jednak to nie priorytet. Przesiadam się z plazmy i może jestem trochę uprzedzony do lcd, ale wydają mi się one pełne wad typu clouding, kąty widzenia, itp. Potrzebuje telewizora, który będzie wyświetlał wyraźny płynny obraz (filmy/gry pc) nie gorszący mojego oka, przyzwyczajonego do matrycy pdp.

Liczę na opinie użytkowników w/w modeli jak sprawdzają się u nich w praktyce.

Trochę czasu do zakupu mam, a jeśli już wydawać na tv powyżej 10k to człowiek chce być z zakupu zadowolony, więc nie ma co czekać z wyborem do ostatniej chwili.

Ps. czyli mam rozumieć że Panasami 65WT600 lub 65AX900 nie ma co sobie zawracać głowy?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panas WT to sprzed 2 lat. A ten AX900 sprzed roku. Ale jest ryzyko stresu z wymianami. Decyzja należy do Ciebie.
Sharp UD 720 ma matrycę natywną 200 Hz. Ma bardzo dobrą czerń i bardzo dobrą płynność. Wchodzą też na dniach modele nowe Philipsa 65 PUS 8700.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Panas WT to sprzed 2 lat. A ten AX900 sprzed roku. Ale jest ryzyko stresu z wymianami. Decyzja należy do Ciebie.
Sharp UD 720 ma matrycę natywną 200 Hz. Ma bardzo dobrą czerń i bardzo dobrą płynność. Wchodzą też na dniach modele nowe Philipsa 65 PUS 8700.

Poczytałem trochę testów w międzyczasie i powiem tak: Najbliższy mojemu ideałowi jest AX900, bardzo odpowiadają mi rozwiązania stosowane w Panasonicach, dyskwalifikują go jedynie wysoki input lag i słaba płynność obrazu. Zaczynam coraz bardziej skłaniać się ku Sharpowi, jednak nie będę spieszył się z wyborem, bo to jednak zakup na lata.

Mam pytanie odnośnie Sony KDL65W950B - co o nim sądzicie i czy był w ogóle dostępny w Polsce?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Chcesz szerokich katów? Sharp ma wąskie. W AX900, z racji matrycy IPS wyglada to dużo lepiej, ale faktycznie, te problemy z wychodzącymi pasami, po czasie... Gdyby nie to, sam bym go chyba kupił, bo to świetny ekran. Jeżeli naciągniesz budżet, pomysl o 65X9305C od Sony. Katy są najlepsze z możliwych dla matrycy VA, a jakość obrazu naprawdę powoduje uśmiech na twarzy i pozwala prawie zapomnieć o plazmach. Nowe modele Philipsa bedą pewnie jeszcze droższe.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Chcesz szerokich katów? Sharp ma wąskie. W AX900, z racji matrycy IPS wyglada to dużo lepiej, ale faktycznie, te problemy z wychodzącymi pasami, po czasie... Gdyby nie to, sam bym go chyba kupił, bo to świetny ekran. Jeżeli naciągniesz budżet, pomysl o 65X9305C od Sony. Katy są najlepsze z możliwych dla matrycy VA, a jakość obrazu naprawdę powoduje uśmiech na twarzy i pozwala prawie zapomnieć o plazmach. Nowe modele Philipsa bedą pewnie jeszcze droższe.


Właśnie tak się zastanawiam pomiędzy Sharpem LC-70UD20 a Sony KD65X8505B lub KDL-75W855C.


65X9305C ma jednak ordynarne głośniki, które go szpecą i ich nie wykorzystam, bo do stosownego tv, musi też być stosowne nagłośnienie. Muszę jeszcze trochę się porozglądać i każda opinia mile widziana.


Na pewno odpadają wszystkie modele z input lagiem powyżej 60ms.


Czekam na dalsze wypowiedzi i komentarze, najlepiej posiadaczy ciekawych i udanych modeli.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Jutro wybiorę się z własnym materiałem testowym na łowy.

Sharpem LC-70UD20 - z tego co czytałem ma z nich wszystkich najniższy input lag, jednak niby kuleje płynność obrazu.

Sony KD65X8505B - też ma bardzo dobre opinie w sieci

Pozostaje teraz tylko przetestować na własnych oczach. Poza tymi dwoma modelami niczego sensownego dla siebie na rynku nie widzę. Modele Sony z androidem odpadają, bo jeśli chodzi o obraz to niczego nie wnoszą poza problemami oczywiście.

Panas AX900 byłby dla mnie świetnym TV, gdyby nie w/w problem i input lag 84ms co czyni display port bezużytecznym, bo przy takim opóźnieniu to możemy sobie chyba jedynie komfortowo w pasjansa zagrać.

Jeśli na tym forum są jacyś posiadacze w/w modeli, to będę wdzięczny za każdą opinię.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Głośniki w x9305c to zbędny dodatek i średnio wyglądający na domiar, ale sam ekran swieci pięknie. Może za Sony pójdzie po rozum do głowy i w przyszłorocznej, najwyższej serii odpuści sobie zintegrowane głośniki, na rzecz dodatkowych, przykładowo...?

Sharp jest ok, tylko sprawdź kąty boczne i poziom detali w ciemnych scenach. O to bałbym się najbardziej.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Będę miał szczęście jeśli uda mi się w jakimś sklepie znaleźć chociaż jeden z tych modeli. Znając życie, to w większości będzie cala ściana budżetowych Samsungów. Kąty boczne mogę darować, bo jak i tak będę siedział na wprost telewizora, bardziej zależy mi na płynności obrazu.

Szkoda mi trochę tego AX400, bo przesiadam się z 50ST50 i byłoby to wtedy mniej "bolesne" dla oka.

Ps. Trzeba było wtedy brać 65" to siedziałbym na nim aż do OLED'a.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Byłem zobaczyłem i zdecydowałem się na Sony KD65X8505B lub KDL-75W855C, wszystko zależy od ceny czy pójdę w 4k, czy w cale. Oba pod względem jakości obrazu mi pasują, płynność mogłaby być lepsza ale da się przeżyć. Czerń, kolory i ostrość ok. Interface i pilot bardziej pasuje mi w panasach (w tych dwóch modelach robi on wrażenie tandetnego) ale to już mały szczegół.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zawsze masz aplikacje w smartfonie.
Ten Sony 65X8505 akurat bardzo dobrze upscaluje materiał FullHD 1080i do 4K.
I tak bym wybrał.
 
Do góry