Nowy TV 50-55" za około 3k

ichris

New member
Obczaiłem w Saturnie telewizorki i Panasonic EX700 sprawia fajne wrażenie. Bardzo spodobał mi się Sony EX8096... podobnie jak Panas na matrycy 60Hz. Tak na szybko nie zwróciłem uwagi aby obraz był gorszy od Samsunga 7002, którego też widziałem na żywo. Chciałbym jeszcze zobaczyć na żywo Samsunga 7052 orz jakiegoś TCL-a najlepiej C70. Ktoś wie gdzie można na żywo obczaić TCL-a w Krakowie?
 

strazakp

Banned
Obczaiłem w Saturnie telewizorki i Panasonic EX700 sprawia fajne wrażenie. Bardzo spodobał mi się Sony EX8096... podobnie jak Panas na matrycy 60Hz. Tak na szybko nie zwróciłem uwagi aby obraz był gorszy od Samsunga 7002, którego też widziałem na żywo. Chciałbym jeszcze zobaczyć na żywo Samsunga 7052 orz jakiegoś TCL-a najlepiej C70. Ktoś wie gdzie można na żywo obczaić TCL-a w Krakowie?
Jeżeli miałbym porównywać ex700 z xe80 to zdecydowanie Panasonic. Ten model Sony jak i xe85 może mieć problemy z płynnością obrazu. Dobre Sony zaczynają się od xe9x
 

kosimazaki12

New member
Obczaiłem w Saturnie telewizorki i Panasonic EX700 sprawia fajne wrażenie. Bardzo spodobał mi się Sony EX8096... podobnie jak Panas na matrycy 60Hz. Tak na szybko nie zwróciłem uwagi aby obraz był gorszy od Samsunga 7002, którego też widziałem na żywo. Chciałbym jeszcze zobaczyć na żywo Samsunga 7052 orz jakiegoś TCL-a najlepiej C70. Ktoś wie gdzie można na żywo obczaić TCL-a w Krakowie?
Samsung 7002 i 7052 to te same tv. Różnią się tylko kolorem ramki i pilotami. 7052 ma pilota aluminiowego.
 

ichris

New member
Dzięki, mam niedaleko ten sklep to podejdę i sprawdzę. Teraz najbliżej mi do C70 właśnie :)

Między C7006 a C7026 nie ma różnicy?
 
Ostatnia edycja:

Trezor

New member
Witam pozwolę podpiąć się pod temat aby nie potrzebnie nowego zakładać.
Na chwilę obecną posiadam Plazme Panasonic P42G20E (8lat) i działa dalej a chciałem zmienić na coś nowszego. Interesuje się generalnie dwoma TV:

1. Panasonic TX-50EX703E
2. Philips 49PUS7502/12

Dlaczego 50 cali?? ano bo więcej miejsca brak. Jeśli chodzi o dodatki typu Androżyd i jego apki to mnie to zlewa mi to w TV nie jest potrzebne bo od tego mam Nvidia Shlied TV i to czyta mi każdy format filmów z NAS. Zależy mi jedyne tylko i wyłącznie na obrazie. Byłem w sklepach i oglądałem Panasonica i Philipsa dla żony oczywiście jest wyborem nr1 Philips z racji magicznych światełek które do mnie nie trafiają i tego dodatku nawet nie biorę pod uwagę. Poczytałem trochę forum i w Philips tzn jego użytkownicy mają masę problemów. Tylko wiem że Panasie jest wolniejsza matryca względem Philipsa czy to aby w przyszłości nie będzie problemem ??

Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi. Jakby zostało uznane że zaśmiecam nie swój temat to proszę moderatora o przeniesienie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca inna, wyposażenie inne, cena inna.
Ktoś chce przepłacać , kupuje. Kto bogatemu zabroni...
 

Mangus112

New member
Matryca inna, wyposażenie inne, cena inna.
Ktoś chce przepłacać , kupuje. Kto bogatemu zabroni...

Tylko, że różnice pomiędzy tymi modelami 26/06 zostały już obalone przez samego TCL Polska. Różnica jest tylko w numeracji, która oznacza odpowiednie dystrybucje. Co nie zmienia, że do 3k to nie jest zły wybór.
Proponuje:
50" 50MU6102 - 2150zł
55" TCLC70 - 2999
58" 58MU6122/Mu6192 w promo co chwile się pojawia za 2799/2899 można wyrwać.
Dodam, że wszystkie 4k/VA i słaby hdr.
 

destructor

New member
Bez reklam
Panasonic jakoś obrazu super, płynność bije wszystkich na głowę, nawet tych co mają cenę 20.000 i więcej. Ablilight? Ja wyłączyłem po 30 sekundach bo jedyne co to nie denerwowało i dekoncentrowało.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
destructor - Faktycznie Panasonic bije... ale raczej niechlubne wyjątki spadku sprzedaży.
W USA , na największym runku świata , już skończył sprzedaż telewizorów , bo ludzie przestali kupować.
Panasonic nie produkuje matryc i korzysta z różnych tak jak inni.
Ambilight mam w domu w dwóch telewizorach i to jest super sprawa.
Polecam z uwagi na ochronę wzroku, stworzenie wyjątkowej atmosfery , podbijanie czerni dla oka.
Kto nie chce nie włączą.


002_P1430856.JPG

A tu są wyniki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wreszcie, dzięki opatentowanym przez Samsung Display ulepszeniom technologii VA, znanym jako Super-VA (SVA), domeny z różną orientacją kryształów dalej ewoluowały, aby umożliwić utrzymanie tego samego koloru niezależnie od linii widzenia i kąta widzenia widza. Kształtując strukturę komórek ciekłokrystalicznych jako bumerang, dalej dzieląc każdy subpiksel na dwie różne sekcje, które są przeciwnie wyrównane (również określane jako struktura ryb-kość), kąty widzenia nie są już problemem w technologii VA. SVA wykorzystuje również stabilizatory polimerowe, poprawiając przepuszczalność i zapewniając niskie zużycie energii. Podsumowując, technologia SVA pozwala teraz na szeroki kąt widzenia, lepszą przepuszczalność komórek i wyższą jasność przy niższej mocy równoważnej, a także lepszy współczynnik kontrastu i szybkość przełączania ciekłokrystalicznego. Większość produktów Samsung Display PID zbudowanych jest w technologii SVA. To nie tylko poprawia standardową wydajność VA, ale także zapewnia lepszą wydajność energetyczną ze względu na wyższą przepuszczalność i zwiększa trwałość produktu. Super pionowe wyrównanie (SVA) poprawia się dzięki najwyższym w branży współczynnikowi kontrastu i czasowi reakcji, a także kątom widzenia. Jest szczególnie przydatny do użytku w miejscach, w których wyświetlacz musi pozostać czytelny w pełnym słońcu, wyraźnie widoczny podczas montażu na czarnym tle lub oglądany pod różnymi kątami.
 
Do góry