Nowy TV 50-55 cali ?

Jaculka

New member
1. Odległość od ekranu: ok 1,5 do 4m
2. Jak słońce świeci w pokoju? zależnie od pory dnia, względem telewizora z boku (od zachodu),
3. Jak duży jest pokój: ok 20m2
4. Preferowana technologia: LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor: Sharp LCD 32cale
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: SPORT,filmy, seriale,czasem PS3
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez_przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: chyba bez znaczenia
12. Preferowana marka: Panasonic,ale liczę na podpowiedzi
13. Czego nie lubisz w telewizorach: efektu smużenia i powolnego działania
14. Jakie urządzenia będą podłączone:Karta CL+,PS3 może komputer
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% sport, filmy/seriale
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: najczęściej pod kątem
17. Czy ważne jest wifi : ważne
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
20. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
21. Ma mieć 3D: niekoniecznie
22. Ma mieć slot na karty SD: może być ale nie musi
23. Ma mieć tuner DVB-S: Tak
24. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi początkowo dekoder TV Sat,ethernet_komputer,bluetooth_klawiatura ?
25. Jaki masz sygnał: ? Kablówka Tel-Kab ( cyfrowa)
26. Ile programów HD: większość w HD
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-8
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: raczej 4K
30. Dvb-t: Tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu przy sporcie, filmach
32. Ile osób ogląda: 4
33. Jaka klasa cenowa:4-4,5 tys.
34. Rozmiar: 50-55 cali
Ważne !!! Nie może być czarny ;) Nakręciłem się na Panasonica DX750E,ale z MM zniknął,a ponad 5 tys nie zapłacę.Niedawno sprzedawca w ME namawiał mnie na LG 55cali 67...ale się nie zdecydowałem.Widziałem,że Kiki proponował ciekawe modele Philipsa.Pytanie jak z jakością tych telewizorów i ewentualnie z serwisem,bo czytałem jakiś czas temu,że raczej słabo.Jeżeli macie ochotę i możecie coś polecić to chętnie przeczytam.
 

strazakp

Banned
Ja od siebie mogę polecić Panasonic 58dxm710. Dobry tv za niewielkie pieniadze. Teraz w Saturn masz promocje zwrot kasy w bojach do Piotr i Paweł i tv wychodzi w cenie 3690zl. Za taka kasę ten tv jest super. Fakt smart tv ma taki sobie bo to Firefox ale YT posiada. Tez chciałem 58dx750 ale ten model jest juz nieosiągalny niestety. W tym co ja polecam (sam mam) jest 60Hz ale naprawde jest dobry uplynniacz i jak oglądam piłkę nozna czy żużel nie widze niedomagań. Gram tez na Xbox one s i tez jest OK. Tv wygląda ładnie.
Poczytaj jak dużo jest złych opinii nr Philipsa a nr Panasonic takich juz nie znajdziesz. Dodam ze mialem tez Sony 55xd8599 ale padla mi matryca po 3tygodniach i iddalem a na zwrocina mi kasę kupiłem Panasa i cieszę się ze tak wyszło.
 

strazakp

Banned
Pomysl ewentualnie jeszcze nad TCL 55p6046. Koszt niewielki bo 3000zl a przynajmniej na papierze wygląda nieźle. Ja nie chciałem 55" tylko ciut większy bo tak to bym go brał. Jedyna niewiadoma to serwis w pl. Kiki chwali ten model i kieruj pytania do niego.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Pomysl ewentualnie jeszcze nad TCL 55p6046. Koszt niewielki bo 3000zl a przynajmniej na papierze wygląda nieźle. Ja nie chciałem 55" tylko ciut większy bo tak to bym go brał. Jedyna niewiadoma to serwis w pl. Kiki chwali ten model i kieruj pytania do niego.[/QUOTE

StrazakP dalej nie wiesz jak edytować posty ?

Proszę

 
Ostatnia edycja:

Jaculka

New member
Bardzo dziękuję !!! Śledziłem Twoje perypetie z zakupem..;) Wiem,że nie ma zbyt dużych tv..ale 58' to chyba za wiele jak na mój pokój..;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Twoim przypadku masz bardzo dobre modele w klasie cenowej :
- Philips 55PUS6561 za 3650 zł
- Sony 55XD8505 za 4799 zł zł
- Philips 55PUS7101 za 4250 zł
- Samsung 55KS7000 za 5199 zł
- LG 55UH8507 za 5099 zł
Jesteś niebieski , więc kalibracje masz gratis.
 

Jaculka

New member
W Twoim przypadku masz bardzo dobre modele w klasie cenowej :
- Philips 55PUS6561 za 3650 zł
- Sony 55XD8505 za 4799 zł zł
- Philips 55PUS7101 za 4250 zł
- Samsung 55KS7000 za 5199 zł
- LG 55UH8507 za 5099 zł
Jesteś niebieski , więc kalibracje masz gratis.
Kiki bardzo dziękuję.Jak byś miał wybierać,to na który model byś się zdecydował przy założeniu,że większość czasu spędzisz oglądając piłkę nożną ? ;)
 

strazakp

Banned
Kiki bardzo dziękuję.Jak byś miał wybierać,to na który model byś się zdecydował przy założeniu,że większość czasu spędzisz oglądając piłkę nożną ? ;)
Weź Panasonic 58dxm710. Mowie ci to ja jako obecny użytkownik tego modelu i byly użytkownik (3tygodnie) Sony 55xd8599. Panas ma 60Hz ale daje rade w sporcie. Wczoraj oglądałem i żużel i piłkę nozna i nie widziałem niedimagan. Zostanie ci w kieszeni jeszcze sporo kasy.
Ewentualnie pomysl nad TCL 55p6046.
 

Jaculka

New member
W Twoim przypadku masz bardzo dobre modele w klasie cenowej :
- Philips 55PUS6561 za 3650 zł
- Sony 55XD8505 za 4799 zł zł
- Philips 55PUS7101 za 4250 zł
- Samsung 55KS7000 za 5199 zł
- LG 55UH8507 za 5099 zł
Jesteś niebieski , więc kalibracje masz gratis.
Kiki,w jaki sposób techniczne odbywa się u Ciebie zamówienie ?Czy cena za Philipsa 55PUS7101 jest bez zmian ?Interesuje mnie też koszt Samsunga 49KS7000.
 
Ostatnia edycja:

omnia

New member
Trudny wybór, trzeba przyznać. Ja bym na Twoim miejscu wziął jednak Philipsa (android, ambilight). W ankiecie napisałeś, że zależy Ci na funkcjach internetowych, także myślę, że z uwagi na Twoje zapotrzebowania postawienie na Androida okaże się rozsądną decyzją.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz info.
Oczywiście póki dostępne w rozsądnych cenach brałbym z matryca 100Hz.
Brałby w pierwszej kolejności 55" i Philips w klasie cenowej do 4300 zł nie ma konkurencji i pod względem cen i wyposażenia - Philips PUS7101 .
A po kalibracji gra extra.
Oczywiście wybór należy do Ciebie.
 

Jaculka

New member
Telewizor przyjechał w piątek.Kiki bardzo dziękuję za szybką akcję.Podziękowania także dla załogi która przyszykowała sprzęt.Jak kiedyś kupiłem pierwszy LCD ( 32' Sharp) myślałem,że będzie WOW..a nie było.Natomiast teraz jak został uruchomiony PUS 557101 zrobiłem WOW !!!Oglądamy tak normalnie od dwóch dni.W sobotę zawisł na ścianie.Kolory,jakość obrazu,ostrość..Wszystko super jak na moje laika oko.Do tego Ambilight..to już bajka..:) Oglądanie wieczorem teraz czegokolwiek to sama przyjemność !!!
 

strazakp

Banned
Telewizor przyjechał w piątek.Kiki bardzo dziękuję za szybką akcję.Podziękowania także dla załogi która przyszykowała sprzęt.Jak kiedyś kupiłem pierwszy LCD ( 32' Sharp) myślałem,że będzie WOW..a nie było.Natomiast teraz jak został uruchomiony PUS 557101 zrobiłem WOW !!!Oglądamy tak normalnie od dwóch dni.W sobotę zawisł na ścianie.Kolory,jakość obrazu,ostrość..Wszystko super jak na moje laika oko.Do tego Ambilight..to już bajka..:) Oglądanie wieczorem teraz czegokolwiek to sama przyjemność !!!
Gratulacje i wieloletniej przyjemności z użytkowania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podałeś dokładnie własne potrzeby wiec było dużo łatwiej.
Jak coś będzie potrzeba to masz kontakt do kolegi i śmiało możesz pytać.
 
Do góry