Nowy TV 46 - 55 cali (maks. 7000 PLN)

przemo77

New member
Witajcie

Koncze wlasnie wykanczac mieszkanie i gdzies tak za miesiac bede sie wprowadzal i czas na wybor telewizora. W sumie wyboru dokonalem juz w zeszlym roku, wybierajac Sony 46HX855. Bylem bardzo, bardzo nastawiony na niego, jednakze dzis wpadlem do Centrum Sony i dowiedzialem sie ze juz go nie ma w magazynach i nie bedzie, czym bardzo sie zasmucilem, bo byl on dla mnie wprost idealny i przede wszystkim zachwycal wygladem. Nowe modele na 2013 rok - Triluminos nie podobaja mi sie wcale i na pewno ich nie wybiore i nie chodzi o cene bo budzet nie jest chyba maly, ale sa po prostu brzydkie. Model HX955 z kolei ma strasznie brzydka podstawe i tez go nie chce. Pomozcie prosze co wybrac, bo zakup juz za miesiac i musze cos wybrac.


Teraz troche danych:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 19,5 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 do 3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i lekko bokiem (zalezy czy usiade na fotelu czy na sofie)

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać

6. Jak słońce świeci w pokoju? TV bedzie stal na poludniowej scianie, na ktorej jest tez okno wiec slonce bedzie swiecic raczej na tyl telewizora. Od wschodu jest z kolei balkon, ale jest on z boku zabudowany wiec raczej zbyt duzo swiatla nie bedzie wpuszczal. Podsumowujac slonce na ekran nie bedzie swiecilo.

7. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp LC-20S4E (sypialnia) i w salonie Panasonic plazma (model z symbolem PV80 sprzed 3 do 4 lat gdzies tak)

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, przeglądarka internetowa, WiFi (koniecznie), dekoder tv satelitarnej, abym mogl cyfre+ podlaczyc przy uzyciu karty bez stacjonarnego dekodera

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfra + lub kablowka (ale tak na 80% cyfra+)

10. Jakie urządzenia? kino domowe, konsola

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętne

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sport

14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Bardzo mało - od tego mam laptopa

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, ale mysle ze maks z 1 godzine dziennie

16. Preferencje co do marki? Philips, Sony, Panasonic, ale może być też innej marki.

17. Preferencje co do wielkości? 46 do 55 cali (ale raczej 46 cali)

18. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Popoludniu i wieczorem

19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Ok. 7 tysiący

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Tak, technologia obojetna

21. Co mnie denerwuje w telewizorze ? - Nierownomierne podswietlenie obrazu i mocne grzanie sie obudowy.

22. Preferowana technologia ? - w sumie obojetna, ale ma byc oszczedny jezeli chodzi o pobor pradu (wiadomo - prad jest coraz drozszy)

Pomozcie prosze na jakie modele zwrocic uwage ?

Na stan teraz moja uwage zwrocily takie modele:
- LG 47LM860V
- Panasonic TX-L47DT50E
Przyznam ze wizualnie ten LG jest super, ale czy jest dobry to wielka niewiadoma.
 
Ostatnia edycja:

przemo77

New member
A co sadzisz / sadzicie o takich modelach ?
- LG LM860V
- Toshiba YL863

Panasonic z tej nowej serii tez ciekawy, ale jakos stylistyka LG i Toshiby bardziej mi pasuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic na siłę . Te modele to jednak inna klasa szczególnie przy Twoich zastrzeżenia
o równości podświetlenia matrycy .

Jeśli miałbym w ciemno określać wybór i brać za to odpowiedzialność to zostaję
zdecydowanie przy swojej ofercie .
Decyzja i tak należy do Ciebie
 
Do góry