Nowy TV 42-48 cali do 2200pln

kanterstrajk

New member
Witam,
chcę zakupić nowy sprzęt do pokoju. Obecnie mam Sharpa 40" LC40LX810e
Planuje zakup do końca roku.
Hmmm chciałem wypełnić kwestionariusz z pytaniami i odpowiedziami, ale jakoś nie mogę tego znaleźć a sądziłem że to się wypełnia przy dodawaniu nowego tematu...
a tu zonk, help!
 
Ostatnia edycja:

kanterstrajk

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać na stoliku pod telwewizor
6.Jak słońce świeci w pokoju ? słońce nie świeci w TV
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp 40" jak w sygnaturce
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? 3x HDMI, 1x USB, Wifi i/lub LAN, czytnik kart opcjonalnie
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy przez złącze HDMI.
10.Jakie urządzenia ? PS3, dekoder UPC, komputer PC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-12h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? lepszej jakości :)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, filmy z USB, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak, youtube + przegladarka
15.Czy zamierzasz grać w gry ? nie
16.Preferencje co do marki ? Philips, Samsung, Sharp, JVC, Sony, Panasonic, wolałbym bez LG...
17.Preferencje co do wielkości? 42-48"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? duża ramka, beznadziejny pilot, słaby kontakt z pilotem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2200-2300pln
21.Czy telewizor ma mieć 3D? nie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak zakup do końca roku , to wstrzymaj się jeszcze , nie wiadomo jakie ceny będą za miesiąc a co mówić za trzy miesiące.
Na dziś z dobrych wystarczy Ci na 40".
Odległość masz naprawdę dużą to dozbieraj jeszcze chociaż do poziomu Philipsa 48PFH 5500, czyli z Androidem KODI, MxPlayer.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dużą odległość więc brałbym :
- Hitachi 50HZT66
- Hitachi 49HBT62
- Philips 50PHU6400
 

kanterstrajk

New member
Zawężam wybór: Sams UE48H6400 vs Philips 48PFH5500. Większy niż 48 cali nie zmieści się, który z tych dwóch modeli jest w miarę obiektywnie lepszy? Żona chce oglądać YT, tv musi perfekcyjnie radzić sobie z filmami z pamięci USB oraz z napisami. Pilot i moc pilota musi być porządna, nasz obecny Sharp czasem nie chce działać powyżej 2-3 m od TV... Oczywiście menu jak najbardziej proste i intuicyjne. Oglądamy dużo filmów i sportu, podłączone będzie PS3 i PC.
 

kanterstrajk

New member
Ech - dziś po naradach zdecydowaliśmy że budżet to 3000pln i zakup do 20 grudnia: w związku z tym proszę o informację czy wybór TV z 4K żeby mieć lepszą matrycę - natywne 100hz - to dobry kierunek? Przykładowy model Samsunga UE48JU6000 to optymalny wybór? Jakiś konkurent od Philipsa?
Może cos z funkcja PIP da się polecić?
 

marrcin.b

New member
Ech - dziś po naradach zdecydowaliśmy że budżet to 3000pln i zakup do 20 grudnia: w związku z tym proszę o informację czy wybór TV z 4K żeby mieć lepszą matrycę - natywne 100hz - to dobry kierunek? Przykładowy model Samsunga UE48JU6000 to optymalny wybór? Jakiś konkurent od Philipsa?
Może cos z funkcja PIP da się polecić?

4k wybij sobie z głowy. Sensowny telewizor z 4k jest poza twoim zasięgiem cenowym.

48ju6000 to przykład słabego telewizora 4k, który gorzej gra niż 48j5500 który kosztuje raptem 2400.
Nie bez powodu ludzie piszący tutaj w temacie podaja ci konkretne modele.

Samsung z tamtego roku tj 6200, 6270, 6400, 66xx to modele na matrycy 100 czy tam raczej 120hz.
Tegoroczne modele samsunga na matrycy 120hz to j6300, j6650 i wyższe, tego j6200 nie kojarze.


Według wybierz między 48h6400 a 43sony w755. Jeżeli stawiamy na wielkość to samsung, jeżeli na jakość obrazu i multimedialność to zdecydowanie SONY.
 

axe654

New member
A ja mogę spokojnie Ci polecić Samsunga UE48J560, sam go kupiłem 2 tygodnie temu i jestem mega zadowolony. Spełnia wszystkie postawione przez Ciebie warunki. Cena też jak najbardziej ok. W porównaniu z Sony KDL48W705CBAEP, którego wcześniej zwróciłem, to Samsung multimedialnie bije Soniaka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Multimedialnie Philips z Androidem i Sony ale z Androidem.
I multimedialnie to potęga wówczas i KODI i MxPlayer.
 

kanterstrajk

New member
Bez patrzenia na cenę: który z tych dwóch modeli będzie obiektywnie lepszy? Mniej bezproblemowy? Lepiej jest wykonany? Lepsza matryca i jakość obrazu?

Sony KDL-50W809C vs Philips 50PFH6550?
 

kanterstrajk

New member
Podbijam temat... życie potrafi zaskoczyć, poszliśmy po TV, ale obsługa była tak opieszała że małżonka uparła się na zmywarkę Bosch. Zatem chwilowo temat Tv oddalił się, lecz skoro mamy obecnie Sharp, to może warto poczekać na nowe modele Sharp?
Kiki ostatnio wspominał że ma być ciekawie w połowie grudnia.
Kiki: czy ma byc jakiś podobny model Sharp do Phil 50PFH6550 lub Sony KDL-50W809c ? W takim budżecie ok 3K PLN? Nie musi być z Andoidem
Może ktoś inny też ma wiedzę o modelach Sharp?
 
Do góry