Nowy tuner HD Ferusona/Ariona

arsenal

Moderator
VIP
Firma Ferguson od jakiegoś czasu w reklamach prasowych umieszcza model AF 8000HD CI z dopiskiem wkrótce. Można podejżewać, że sprzęt trafi do sprzedaży tej jesieni skoro już się nim chwalą.
Wiedząc, że Ferguson ta tak naprawdę Arion z innym logo postanowiłem przybliżyć wam ten "klocek"
Jego oficjalne dane:

Fully Compliant to MPEG-2 Digital standard
Fully Compliant to MPEG-4 part10 AVC HD/H, 264 standard
Fully Compliant to DVB-S/S2 satellite standard
Various Video Display format with PAL/NTSC/480p/576p/720p/1080i 50/60Hz support

* Main System Resource
CPU/Decoder :
CPU Speed :
Flash Memory :
SDRAM :
EEPROM :
* Conditional Access Interface
PCMCIA : 2 Slot of DVB CI standard (Type l or ll)
Smart Card Reader :
* RF Modulator (built in OFDM tuner)
RF-Connector : 75ohm, IEC 169-2, Male/Female
Frequency : 470 to 860MHz
Input Connector :
IF Frequency Range :
Output Channel : CH21~69 for the Demodulator
TV Standard : PAL BG/I/Dk, NTSC
Preset Channel : CH38(or TBD)
Changeable by Menu
* MPEG Transport stream & Audio / Video Decoding
Transport stream : MPEG-4 Part10 AVC/H.264 HD HP@L4.0 1920x1080 @ 50Hz
Profile Level : MPEG-2 HP@HL.MPEG-4 Part10 AVC/H.264 HD MP@L4.0
Input Rate : Maximum 90Mb/s
Aspect Ratio : 4:3, Letter Box, 16:9
Video Resolution : 1920x1080i, 1280x720p, 720x576p @ 50/60Hz
Audio Decoding : Dolby Digital, MPEG-1 Layer 1,2, MPEG 2/4 AAC
Audio Mode : Mono, Left, Right, Streo, Dilby Digital
Sampling Rate :
Graphic engine :
* Power Supply
Input Voltage : AC 90-250V ~ 50/60Hz
Type : SMPS
Power consumption : Maximum 55Watts
Protection : Separate internal Fuse
* Operation Environment
Operating Temperature : +5C ~ +50C
Storage Temperature : -40C ~ +65C
* Physical Dimension
Size (W x D x H) : 360x230x70[mm]
Weight(net) : 2.0Kg
I fotki. Całkiem niebrzydki, choć zdjęcia pewnie "tuningowane":

974475e22f7147a8bb79ffab7c873e23.JPG


83df03d4589973560c885951cef737ee.JPG


04150d66788afc5e636f60d19318697d.JPG

Cena zapewne będzie atrakcyjna, gorzej może byc z jakością wykonania.
P.S. Pytanie trochę offtopic ale musiałem je zadać. Po co komuś w tunerze HD wyjście RF. Już chinch kompozyt to lekkie nieporozumienie ale ten relikt? Może już czas zamknąć pewne rozdziały złącz?
 

dadus27

New member
Jakoś nie widze,żeby był wyposażony w gniazdo ethernet a szkoda.Bez mozliwosci podłaczenia internetu nie wróże mu dobrej przyszłosci.
 

dnc

Moderator
VIP
Ma być tanio to pewnie będzie. Może ten tuner trafi do oferty C+? :bober:
Ale by były "jaja"!!!! Szkoda, że tuner nie ma w sobie HDD do nagrywania programów i filmów. Teraz powoli to już będzie taki standard dla HDTV DVB-S2 Receivers. Może bedą jakieś wersje z cyklu "full wypas".:confused:
 

dnc

Moderator
VIP
Problem polega na tym, że to nie jest napisane w opisie. Jesli jest to jaki? Szkoda też, że nie ma zdjęć "od tyłu". Możnaby wtedy porównać Ferdka z konkurencją.
 

arsenal

Moderator
VIP
HDMI jest napewno. Przynajmniej tak twierdzi w reklamach Ferguson. Z tym HDD to tylko moje przypuszczenia choć pewnie nie bezpodstawne bo po coś to " kółko Rec" tam jest. Pewnie przewidziana jest rozbudowa o Hdd.
Na stronie Ariona jest zresztą kilka ciekawych tunerów, które już dawno powinny znaleźć się w Polskich sklepach.
 

twEEtR

New member
arsenal napisał:
P.S. Pytanie trochę offtopic ale musiałem je zadać. Po co komuś w tunerze HD wyjście RF. Już chinch kompozyt to lekkie nieporozumienie ale ten relikt? Może już czas zamknąć pewne rozdziały złącz?

RF, nadal jest (i jeszcze dlugo bedzie) wykozystywany w TV do odbioru HDTV DVB-T(erestrial). Czyli w wolnym tlumaczeniu naziemnej telewizji w wysokiej rozdzielczosci.
 

arsenal

Moderator
VIP
twEEtR, nie o to mi chodziło. Ja wiem, że w Australii HDTV jest już parę latek i pewnie naziemnie też. Tu w Europie producenci tunerów nadal montują głowicę analogową taką jak w magnetowidach VHS do starych telewizorów bez złącz Scart czy chinch by uzyskać obraz.
To mnie właśnie dziwi. Zamiast dać podwójną głowicę DVB, component czy siecówkę pakują nikomu niepotrzebny zabytek. Kto podłącza jeszcze tuner DVB, zwłaszcza model HD pod " antenę". :confused:
 

hojlo1

New member
Bez reklam
RF (Wyjście) = jak najbardziej pożądane (i wszystkie inne gniazda) choćby ze względów praktycznych.

W moim przypadku RF jest najtańszym połaczeniem, by przetransportowac sygnal do sypialni i tam (na leżąco) na malym ekranie obejrzeć coś. ;)
 
Do góry