Nowy telewizor, trudny wybór. Może Qled?

kubab21

New member
Witam. Jako, że zbliżają się święta to postanowiłem zrobić sobie prezent. Mam w planach kupić xboxa one x i nowy telewizor. Na początku wybralem samsunga ue55nu8000. Byl do wyrwania w vobis za 3300. Pozniej pojawił się pomysł że może warto kupic taniego qleda qe55q6fna bo widzialem ja za okolo 4300. Porownywalem te telewizory i jesli wierzyć testom i parametrom to telewizory wypadają bardzo podobnie, z lekka korzyścią nawet dla nu8000. Więc jak to jest, czy warto dopłacić do qleda? Czy roznice są zauważalne?

PS. Moja narzeczona tłucze mi zebym kupil tv za 2k i xboxa one s, bo jestem raczej niedzielnym graczem. Nie chce sklaniac się ku jej prośbie, ale po jakims czasie zaczalem sie zastanawiac czy nie ma troche racji. I powiedzcie mi dlaczego nie ma [emoji14]

To moj pierwszy wątek tutaj, więc witam. Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc:)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Jest tak jak napisałeś i... nie ma kompletnie sensu dokładać do qleda, a zwłaszcza tyle. Jeśli jednak chcesz trochę dołożyć to możesz rozważyć Philipsa 55pus8303, ambilight robi dobrą robotę w grach. Tak czy siak te Samsungi (nu8002) w grach wypadają chyba najlepiej. Poniżej bym nie schodził, nawet jak na niedzielnego gracza. Natomiast co do wersji xboxa to sam powineneś sobie odpowiedzieć i posłuchać duszy, czy mimo bycia niedzielnym graczem daje Ci dużą frajdę ekscytacja także detalami, czy zadowala w stopniu... zadowalającym jak jest w miarę ok, bez wyciskania niemalże wszystkich wodotrysków ;)
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Od qled A seri 6 lepszy będzie ue55nu8042 i do tego tańszy ma lepszy hdr lepsza czerń, różnica polega na tym że qled ma warstwę kwantowych kropek a ue55nu8042 diody pokryte luminoforem z testów wynika że oba tv mają prawie identyczna paletę barw więc 1000 zł więcej za qled mija się z celem chyba że seria 7. Nu z koncowka 42 lub 72 to wersje specjalne posiadajace suprime uhd diming zamiast zwyklego i metalowego pilota jak przystalo na serie premium polecam.
 
Ostatnia edycja:

kubab21

New member
Dziękuję za blyskawiczną odpowiedz. Philips mocno kusi ambilightem, ale jakos marka mnie do siebie nie przekonuje a poza tym samsung jest na Tizenie, a uzywam aktywnie smart tv.
Wlasnie zauwazylem ze q6f pojawil sie w mall.pl za 3999. Chcialbym bardzo poogladac te tv na zywo, zeby stwierdzic ktory obraz odpowiada mi bardziej ale ciezko zauwazyc roznice w markecie [emoji14] . Nie do konca mogę zrozumieć, dlaczego dopłata za kwantowe kropki jest tak duza, skoro ogolnie ten qled wypada gorzej niz led.
Dziękuję za rady, jeśli podejmę jakąś decyzję albo bede mial okazję zestawic te tv ze sobą na pewno dam znać.

Panowie a jak na tle tych tv wypada tcl xess x2?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 55X2 masz za 3499 zł z pełnym pakietem.
Świetnie wypadnie w tej konkurencji.
Masz głośniki trójdrożne JBLa, obsługę głosem, Android 8,0, Google Assistant,

Philipsa 55PUS8303 masz za 3699 zł
Samsunga 55NU8042 za 3599 zł
TCL 55DC760 za 2999 zł
LG 55SK 8500 za 4099 zł

Kropki kwantowe mają swoje zalety.
Przestrzeń barw, przejścia tonalne, nasycenie.
 

kubab21

New member
Jestem nowy to moze i wstyd pytac, ale co znaczy "z pelnym pakietem"? Chodzi o kalibrację?
Lg sk8500- mamy nowego zawodnika:)
Tcl chyba jednak zostaje wyeliminowany przez 60hz, chociaż bardzo kusi ten soundbar.
Q6f rowniez odpada, nie widze sensu dopłaty do nu8000.
Na polu walki zostaja:
Nu8002-3349zl
Lg sk8500-4099zl
I niespodzianka ale Philips pus8303- ogladalem go dzis w sklepie i zrobil na mnie duze wrazenie:) 3999zl
Dzieki kiki za zaangażowanie:)



Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pełny pakiet:
Kalibracja
Wtyczki ( wgrywają się kilka godzin)
Android 8, 0 wersja 500
Google Assistant
Pilot głosowy
Kodi 18 Beta 5
Dostawa.

TCL ma podwajanie linii więc o płynność możesz być spokojny.
Pamiętaj, że jak Ci się nie wkręci możesz spokojnie zwrócić czy wymienić na inny.

Philips 55PUS8303 za 3699 zł dla niebieskich członków forum.
Też z pakietem.
 

kubab21

New member
A jak moge dokonac zakupu tv przez forum w takiej cenie? Czy to jest pobprostu znizka do jakiegos sklepu? Pokierujesz mnie kiki?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

ryby25

New member
Ja osobiście nie uważam ,że inżynierowie i menager Samsunga wycenili i sprzedają serie qe..q6fna średnio o 30% drożej od serii nu 8002 bo jest ona taka sama , a wielu sklepowych fachowców uważa,że wręcz gorsza,Kpina,Mój syn ma ubiegłoroczny 65mu8072 i 3 miesiące temu kupił drugi qe65q6fna,Nie powiem,że różnica jest kolosalna ,ale naprawdę duża,Nie wydawajcie opinii na podstawie sklepowych oględzin
 
Do góry