Nowy telewizor LED

leech10

New member
Witam

Zakładałem już watek o wyborze telewizora plazmowego ale niestety żona się nie zgodziła( nie chce by wystawał na okno. Czyli mam do dyspozycji szerokośc 85 cm, co daje mi tylko 32" a więc plazma odpada. A więc zacznę:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
- powierzchnia 30 metrów
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
- około 4m( ale mogę bliżej, przesunę fotele jakby co)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
- zazwyczaj 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
- w większości czasu na wprost, jednak czasem będzie zdarzało się oglądać tv pod kątem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
- nie ma znaczenia
6. Jak słońce świeci w pokoju ?
- okna od południa, wyjście na taraz od zachodu, telewizor na zachodniej ścianie czyli niestety słońce w oczy czasem świeci
7. Jaki masz obecnie telewizor ?
- 20" LCD Funai
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
- dobry kontrast, bardzo reaguje na szarą czerń, lubie też nasycone kolory
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
- 1080p, hd ready i niższe dla pc)
10. Jakie urządzenia ?
- tv naziemna cyfrowa, pc przez HDMI, PS3
11. Co będzie oglądane najczęściej?
- filmy w full HD/HD ready i inne niższa rozdzielczości z pc (różne gatunki), tv cyfrowa naziemna ( bez sportu) gry z PS3
12. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
- tylko weekendy czyli tygodniowo wyjdzie niecałą godzinę, pobów prądu nie gra roli
13. Czy zamierzasz serfować po internecie ?
- nie , mam tylko blue connect na GPRS/Edge
14. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
- ok. 40%
15. Preferencje co do marki ?
- Nie jestem zorientowany
16. Preferencje co do wielkości ?
- 32"
17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
- różnie 50/50
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
- max do 2200 zl.
19. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
- nie ma znaczenia

Wczoraj byłem na rekonesansie w Saturnie, Media i RTV euro AGD. W sumie to w Saturnie i Media wielkie rozczarowanie. Brak towarów z gazetki i ze stronki internetowej. W RTV Euro AGD sytuacja dobra, w zasadzie pełen asortyment o którym mówią.

Nastawiłem się na Toshibe 32RL838 ale przezyłem wielkie rozczarowanie. Akurat były wyświetlane igrzyska. Obraz był bardzo ładny dopóki nie było szybkiego ruchu. Wtedy obraz na zawodniku rozmył się niemiłosiernie. Dla mnie nie do zaakceptopwania te Toshiby były. Bardziej podobał mi się obraz Samsunga czy LG. Ale zrobiłem sobie typy następujących urządzeń( są dostępne w miejscowości gdzie mam dom, mix electronics):

SHARP LC-32LB220E
SAMSUNG UE32ES5500
SHARP LC-32LE340
PANASONIC TX-L32E5
LG 32LV3550

Skłaniam się ku Samsungowi( Smart TV), i Panasonicowi( Matryca IPS) , z tym, że tych modeli nie widziałem "w boju" . Jak uważacie, czy tez będzie taka strata jakości na szybko poruszających się obiektach. Np. Plazma LG HD ready pomimo niskiej rozdzielczości nie traciła na jakości gdy obiekty się poruszały


pozdrawiam
Piotrek
 

Karpaj

New member
Bez reklam
RL838 miało 50hz, a RL933 ma 100hz. Polecam nowszym się zainteresować, bo kupowanie starszych modeli w wielu przypadkach jest strzałem w stopę.
Z tych modeli które podałeś Sharp LE340 i Panasonic E5E są godne polecenia.
Ew. zainteresuj się trochę wyższym modelem Sharpa LE630 - będzie na pewno lepszy niż LE340, a cenowo też się zmieścisz :)
 

leech10

New member
Hej
W sklepie, w miejscowości w której posiadam dom( a jest tam tyleko ten jeden partnerski sklep mix electronics) mają poniższe propozycje:

Sharp LE630-2100
Panasonic TX-L32E5 - 1800

Abstrahując od ceny( która dla sharpa jest bardzo niekorzystna) który jest lepszy?



Pozdrawiam
Piotrek
 

betman

New member
4m to spory dystans. Tutaj 46" cali to byłby idealny, ale jeśli chcesz coś małego to zdecydowanie weź 37" (lub 40") zamiast 32".

Przyjrzałbym się LG LS570S, matryca S-IPS. 37" powinno się zmieścić w okolicach 2.000zł. Uważałbym natomiast na model LV3550 gdyż widziałem na nim z tyłu oznaczenie "D" co oznacza matrycę "AU OPTRONICS CORP. TN". Natomiast 570S miał "W" czyli S-IPS LG Display Co. Ltd.
 

dario-

New member
Witam,
do betman -
"Uważałbym natomiast na model LV3550 gdyż widziałem na nim z tyłu oznaczenie "D" co oznacza matrycę "AU OPTRONICS CORP. TN". Natomiast 570S miał "W" czyli S-IPS LG Display Co. Ltd."

co to znaczy? te pierwsze matryce są gorsze czy jak ? I gdzie szukac tych oznaczeń - z tylu na tabliczce znamionowej ?

pozdrawiam
 

betman

New member
Słuchaj to nie chodzi o SN to Product code 9 literek w ukladzie XX.XXXxXXX Małą literką zaznaczyłem o która chodzi środkowa w tej grupie 7

R - LG Display Co.Ltd. TN
W - LG Display Co.Ltd. S-IPS /в модели 2010г/
Y - LG Display Co.Ltd. S-IPS /в модели 2011г/
U - LG Display Co.Ltd. IPS WUN SAB1/SAB2
P - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SBA1/SBA2
Q - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SAA1/SAA2
V - LG Display Co.Ltd. IPS WUD SBA1/SBA2
G - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. TN
H - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA
J - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA
D - AU OPTRONICS CORP. TN
T - AU OPTRONICS CORP. AMVA
M - SHARP CORPORATION МVA
S - SHARP CORPORATION МVA

Zacytowałem post w innym temacie i wkleiłem też tabelką z oznaczeniami.

Serie LM oraz LS mają "W" tak więc matryce S-IPS.
 

betman

New member
Te S-IPS chyba najlepsze (W,Y), nie wiem do jakich modeli dają matryce Sharpa ale zapewne nie są to ich matryce Quattron.
 

paeru

New member
Bez reklam
Sharp pisze tak na wszystkich swoich TV, które są wykonane przez Sharpa (wszystkie pozostałe albo nie mają napisanego miejsca produkcji, albo jest to Tajwan lub Chiny). Oczywiście Sharp jedzie z tym po bandzie, bo to że matryca jest japońska nie oznacza oczywiście, że TV w całości zrobiony jest w Japonii... Szczególnie, że fabrykę mają np. w Polsce :)
 

paeru

New member
Bez reklam
Oczywiście chodziło o montownię - kwestia nazewnictwa, szczególnie że montownie LG czy Toshiby również zwane są fabrykami i to niemalże wszędzie.

To oczywiście niczego nowego nie wnosi - skoro TV - jako produkt końcowy - ma na tabliczce znamieniowej napis "Made in Japan", to wniosek powinien być jeden, a jednak tak nie jest...
 
Do góry