Nowy telewizor do tv naziemnej i nie tylko do max 5000 zł

zomos

New member
Cześć Wszystkim,

potrzebuję Waszej porady dotyczącej zakupu nowego tv dla mojej mamy. Sam się na tym kompletnie nie znam, a w związku z tym, że jest to sprzęt dla kogoś to musi być wszystko ok;) Głównym powodem zakupu jest wprowadzenie nowego standardu nadawania, którego stary tv nie obsługuje. Telewizor muszę zamówić najpóźniej jutro, tak żeby do świąt kurier zdążył go przywieźć, bo będę musiał jej go podłączyć.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~28m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? - Przeważnie pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać na komodzie, ok. 60 cm szerokości, więc powinien mieć centralny stojak a nie nóżki po bokach obudowy.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? 2 duże okna od północnego zachodu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Jakiś Philips LCD 42", z ubogimi funkcjami Smart.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Obsługa DVB-T2 (HEVC), łatwa obsługa funkcji Smart (Netflix, HBO Max), ładny obraz, dobry dźwięk, jasna matryca, ponieważ pokój w którym stoi tv jest bardzo mocno nasłoneczniony, wifi, chromecast, ew. obsługę AppleTV.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: TV naziemna oraz platformy VOD.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? sporadycznie laptop.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, filmy, programy rozrywkowe, wiadomości.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? max 55"; większy tv nie zmieści się w miejsce, w którym będzie stał.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Powolny smart, zacięcia systemu, kiepski obraz
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie, obecny ma i nigdy z tego nie korzystano.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000-5000 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz prosty wybór:
- Philips 55Oled 805
- TCL 55c825 mini led
- Philips 5Oled 706
- LG 55Oled 511
- Samsung 55QN85
Zdążysz spokojnie do świąt - ku radości innych.
Jak będziesz niebieski masz specjalna ofertę plus dodatkowo pakiet gratisów.
 

decode21

New member
Chciałbym dopytać który z tych tv najlepiej sobie radzi z dynamicznym ruchem w sporcie? Oglądając w sklepie widzę gubienie ostrości przy szybkim ruchu kamery. Czy ten tcl825 radzi sobie lepiej niż oled od lg b13, bo takie odniosłem wrażenie. Chyba że jest to kwestia ustawiń.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
WG mnie najlepiej radzi sobie Philips 55Oled805 lub 706.
Jeśli dużo grasz w gry to Mini led C825.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko do końca miesiąca jest specjalna promocja na powyższe modele plus dla niebieskich pakiet dodatkowo.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@zomos - Oprócz naziemnej masz dostęp też do satelity?
Jeśli tak, to tylko Philips na Androidzie serii 8 w zwyż, bo w nim możesz ułożyć listę kanałów ulubionych naziemno-satelitarną, w innych telewizorach jest to niemożliwe.
 

lukastob

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam podobny dylemat z wyborem i tak, większość źródeł podaje jako wadę niższą żywotność ekranów oled oraz podatność na wypalanie pikseli przy wyświetlaniu statycznych obrazów do tego niższa jasność ogólna i to kwestie które trochę mnie powstrzymują przed oled. Jak to jest rzeczywiście i ile konkretnie godzin taki oled poświeci w porównaniu do np. qled to już chyba temat nie do zweryfikowania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled świeci tyle samo co Qled.
Średnia rynkowa to 100.000 godzin.
Wcześniej zmienisz z nudów lub zmiany nadawania technologii.
Sięgaj spokojnie po Oleda póki są w starych cenach.
Podpowie Ci dodatkowo co i jak w zabezpieczeniach.
 

lukastob

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sumie racja, a jeśli mam jasny salon i na prawo od TV na poprzecznej ścianie w odległości ok 2m są spore drzwi balkonowe skierowanie centralnie na południe to oled chyba będzie słabym rozwiązaniem. LG G1 czy A90J to już poza moim budżetem który właściwie chciałbym zamknąć na maks 4,5k
 
Do góry