Nowy telewizor >50, do 2500zl

jerry46

New member
Witam Panowie,
poszukuje TV dla starszej osoby, najwazniejsze kryterium to wielkosc ekranu (najlepiej >50 cali, idealnie byloby 60) oraz możliwie najlepsze parametry obrazu (jakość wyświetlanego obrazu bez pikselozy), dodatkowe funkcje 3d, smart itd całkowicie zbędne - nie będzie z tego nikt korzystał. Telewizor będzie też okazjonalnie podłączany do laptopa i wyświetlane z niego materiały video (full hd). Obecnie mam LG 50PB5600 i jestem zadowolony z tej plazmy jednak chcialbym cos wiekszego. Parametry jakie ma ten LG bardzo mi odpowiadaja - jakosc obrazu jest super i jesli tylko na nowym TV uzyskam takie same lub lepsze bede usatysfakcjonowany. Nie upieram sie przy LED ale plazmy juz chyba ciezko dostac.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
35 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
3-4m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
1

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Stac

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Okno z boku TV, projekcie odbywać się będą głównie od zmierzchu, światło pomijalne

7. Jaki masz obecnie telewizor?
LG 50PB5600

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Główne kryterium - wielkość (min 50 cali, idealnie 60), bez 3D, wifi, smart TV i innych tego typu rzeczy. Jeśli bedzie mail wejscie usb i obsługiwał filmy xvid będzie ok, ale nie jest to konieczne. wystarczy 1hdmi.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Sygnal z anteny dvb-t, na tv odtwarzane będą jedynie kanały bezpłatne tv naziemnej. Nie będzie żadnych polsatów cyfrowych czy enki. do tego okazjonalnie przez hdmi filmy z kompa.

10 .Jakie urządzenia?
brak dodatkowych

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
2-3

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Blyszczaca

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Głownie informacyjne a dalej cala reszta - misz masz

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
nie

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
nie

16. Preferencje co do marki?
brak - laik w temacie, LG jestem zadowolony

17. Preferencje co do wielkości?
spelnienie marzeń 60 lub wiecej

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Pikseloza i slabe odswiezanie

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Wieczorami

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
2000-idealnie, 2500 max,

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Nie

Wiem, ze sporo jesli chodzi o jakosc ograniczy mnie juz zrodlo sygnalu. Tv naziemna jaka mamy kazdy wie, jednak mimo to fajnie gdyby taki duzy telewizor nie wyswietlal mega wielkich blokow (ktore fatalnie wygladaja). Znajomy doradza mi kupno plazmowego, jednak w sklepach prawie juz ich nie ma a na allegro glownie lg.

Gdyby trzeba bylo odpowiedziec na dodatkowe pytania - oczywiscie je udziele.


Prosilbym o pomoc.
 

digitalus

Banned
Witam.
Z dobrym poziomem czerni , lepszym niz w 4k cx700 panasonica jest panasonic full- hd cs 520. W jednym z polskich testow napisano cytuje..niska ostrość obrazów ruchomych ale jakich sd czy hd ?. Jesli programow sd zarejestrowanych przy pomocy slabych kamer sd to nawet w plazmie rewelacji nie bedzie . W tescie wspomniano tez ze w cs520 brak upłynniania ruchu czyli funkcji ifc.Mam dwie plazmy bez IFC i obraz jest plynny.
Wracajac do cx520 to w innym zagranicznym tescie ma dobre wyniki wersja 50 i 40 calowa.
Najlepiej sprawdzic w sklepie jak wyglada naprawde sprawa z ruchomymi obrazami .Czy dotyczy sd czy hd.I czy jest to prawda.

http://www.whathifi.com/panasonic/tx-40cs520/review

Panasonic TX-50CS520 review | What Hi-Fi?

Panasonic TX-50CS520E - test

komentarz dotyczy cs520

Telewizor w hd wyświetla super obraz, bardzo dobrej jakości. Nic nie smużny w szybkich scenach np. mecz czy film akcji. W ustawieniach należy koniecznie wyłączyć wszystkie "dopalacze" poprawiające jakość obrazu, bo tak naprawdę opcje te tylko pogarszają ostrość (obraz się rozmywa) . Należy wyłączyć funkcję "redukcja szumów" oraz funkcję korekty MPEG, a także opcję 16:9 overscan i wówczas telewizor nie ingeruje w jakość dostarczanego sygnału (SD lub HD) i obraz jest naprawdę świetnej jakości. Dodam jeszcze, że kolory są bardzo dobre (ani jaskrawe ani przebarwione, po prostu naturalne) - wystarczą ustawienia na trybie "normalny". Smart - działa szybka nie zacina się, przeglądarka internetowa obsługuje wszystkie strony. Youtube wyświetla się naprawdę w bardzo dobrej jakości - nie wiem na czym to polega, ale nawet słabej jakości filmiki z youtube są wyświetlane bardzo wyraźnie. Pilot jest mało funkcjonalny do obsługi smarta, ale można z telewizorem połączyć smartfona i obsługa jest wtedy genialnie prosta. Dźwięk jest bardzo dobrej jakości - można włączyć funkcję dźwięku dookolnego . Generalnie nie mam zastrzeżeń co do jakości dźwięku - czysty i wyraźny. Telewizor bardzo energooszczędny - pobiera tylko 30-35 W przy dużej jasności. Co do jasności, to telewizor posiada czujnik otoczenia i zmienia intensywność jasności telewizora w zależności od warunków oświetleniowych w pokoju. Funkcja ta faktycznie dobrze działa, bo w nocy nie razi mnie zbyt jasny obraz - jasność obrazu jest dobrze dobierana. Podświetlenie ekranu jest równomierne i nie zauważyłem żeby były gdzieś ciemne rogi, czy inne tego typu problemy jak w innych tv.Jakość wykonania oceniam na 5+. Mocna metalowa podstawa - telewizor stoi stabilnie, cieniutka rameczka wygląda bardzo elegancko. Jedyny minus jaki mogę wskazać to dosyć małe kąty widzenia - generalnie w mojej ocenie kąt widzenia to około 60 stopni - na pewno nie jest to 170 jak opisuje producent. Trzeba więc siedzieć albo na wprost albo trochę z boku. W dużym pokoju pewnie ten problem nie będzie zbyt widoczny, bo odległość od telewizora będzie większa.


Drugi komentarz dotyczy cs520

Kilka dni temu nabyłem wymieniony model i postanowiłem, że napiszę kila słów dla rozważających zakup.Mam go od soboty więc nie długo,ale wystarczająco żeby się na nim poznać i coś powiedzieć.
Na wyglądzie się nie skupiam bo nie kupuje tv jako mebel chociaż nie ukrywam, że prezentuje się bardzo dobrze.
Jakość wykonania na świetnym poziomie,nic nie trzeszczy nie skrzypi, idealnie spasowane i cholernie lekkie :).Chyba podstawka cięższa od samego telewizora.
W sklepie stał przy nowym soniaczu z tego roku kdl40w705c więc mogłem sobie porównać bynajmniej w warunkach sklepowych.Dla mnie różnicy nie było.Wiadomo kwestia ustawień i soniakiem nie bawiłem się tak długo.Zdecydowałem się na Panasonica i nie żałuję.
Najważniejsze czyli obraz jest bardzo płynny,dobrze odwzorowuje kolory i ma sporo opcji ustawiania go. Głównych opcji mamy takich ogólnych ustawiania obrazu mamy 5 a resztę dostrajamy sobie według uznania.Ładna czerń, dobre doświetlenie matrycy i odwzorowanie barw.Co ważne matryca dobrze chłonie światło dnia codziennego bo u mnie tv stoi przy oknie i w słoneczne dni komfortowo daje się oglądać bez większej różnicy czy jest to noc czy dzień także dla mnie na plus.
Smart działa ani szybko ani wolno.Tu akurat mi na szybkości nie zależy specjalnie, ważne ze jest to system prosty i spełniający swoją funkcje.Oczywiscie mamy aplikacje panasonica na smartfony z której korzystam i działa lepiej niż pilot :).Jak już przy pilocie jestem to jest prosty,czasami trzeba coś 2 razy wcisnać,ale to chyba jak w każdym pilocie.
Co istotne tv odtwarza najpopularniejsze formaty takie jak avi,mkv itp nawet m2ts którego nie ma w oficjalnej specyfikacji.Ma się wrażenie, że co mu nie podepniemy do odtworzy,Ja oglądam filmy z pendrivea.Odtwarza pliki dual lub multiaudio.Z napisami do filmów nie ma problemów pod warunkiem, że są w formacie srt,ale to zadna wada bo jest pełnego konweterów online gdzie w kilka sekund zmieniamy txt na srt.A txt w ogole nie czyta.
Po całym dniu katowania dziada filmami fullhd w 60FPS nie stwierdziłem żadnego przegrzewania się i z tyłu telewizora nie czuć żadnych zmian temperatur i niech tak zostanie bo przegrzewanie to największa bolączka współczesnych telewizorów.
Wybaczcie, że nie ma w mojej wypowiedzi technicznych terminów, ale jestem laikiem i z takiej perspektywy oceniam ten telewizor.
Największa wada to jedno wejście usb...lepiej nie myśleć co jak się spieprzy :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry