Nowy telewizor 3500pln

ble89

New member
Witam serdecznie,
od dwóch tygodni oglądam różnego rodzaju telewizory, porównuję ceny, jakośc obrazu w sklepach ale że jestem laikiem to kompletnie nie wiem na co się zdecydować... kwota jaką chce przeznaczyć to 3500pln aczkolwiek jeżeli dokładając kupię lepszy sprzęt to chętnie dołożę.
Zależy mi na bardzo dobrej jakości obrazu, kolory muszą być ładne i dobra ostrość obrazu.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24m kw
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? jest miejsce na ścianie ale równie dobrze mogę go postawić na komodzie.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? "od tyłu" ale promienie słońca nie docierają bezpośrednio do ściany z Tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? To jest nowe mieszkanie na którym nie mam telewizora.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Usb, abym mógł oglądać filmy z pendrivea i musi mieć bezproblemową obsługę napisów do filmów. Do tego może mieć wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? będzie podłączony dekoder od lokalnego dostawcy
10.Jakie urządzenia ? w przyszłości jakaś konsola
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4, w weekendy koło 6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? moje preferencje tutaj nie występują, tak aby się dobrze oglądało ;)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Dokumentalne, przyrodnicze, filmy każdego rodzaju
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Raczej nie. Jeżeli będzie fizyczna możliwość oglądać filmy na Youtube to czasem skorzystam, ale raczej rzadko
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? w przyszłości planuję zakup konsoli ale to będzie kilka godzin tygodniowo.
16.Preferencje co do marki ? Lubię LG, Panasonica, Sharp'a, nie lubię Samsunga
17.Preferencje co do wielkości ? Im większy tym lepszy ;)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne działanie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Późne popołudnie + wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? teoretycznie 3500pln
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie wiem. Samo 3D jest mi zbędne bo nie lubię oglądać filmów w 3D ale czytałem że TV z 3D mają lepszą jakość matrycy.
Pozdrawiam
 

ble89

New member
Co wg Ciebie oznacza stwierdzenie " kolory musza byc ladne"

Prezy for HDTV - Tapatalk

nie znam się za dobrze, po prostu jak oglądałem w sklepach to na jednych tv były kolory bardziej żywe a na innych bardziej blade. Może to można ustawić w każdym tv, ale tak jak wspominałem nie znam się dlatego szukam pomocy na forum :)

Znalazłem kilka które mnie interesują:
1. Panasonic TX-47AS800E w promocji był za 3699 pln
2. Sharp LC50LE772 EN 2499
3. LG 47LB730V.AEE 2789
4. LG 49UB830V UHD około 3500
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dużą odległość.
Do takich potrzeb minimum 55"
Panasoni 55as650
PHILIPS 55pfs7109
To modele z matrycą natywną 100hz
 

prezy

New member
Bez reklam
Mysle ze ten Panas dobrze zaswieci. Co do kolorow to jedni szukaja wrecz cukierkowego obrazu a inni dążą to tego aby obraz byl zbliżony do naturalnego

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

ble89

New member
Panowie, co sadzicie o takim Sharpie bo dzis w euro widziałem w cenie dla mnie odpowiedniej tj.3990pln model LC-60LE855E
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to model sprzed 4 lat.
Sprawdź ile godzin ma na liczniku.

Nowy 60UQ10 kosztuje 5300 zł z kalibracją gratis.
 

ble89

New member
To ze 4lata mi nie przeszkadza, chyba ze powinno. To ile pracowal to juz druga kwestia:/
5300poza moim budżetem niestety...
Jak by znalazł nieużywanego takiego Sharpa za niecale 4000 to warto?
 

ble89

New member
Kiki - chciałbym wydać 3500pln, ale jezeli cos lepszego można kupic to 4000jest juz wartością największą jaka mogę przeznaczyć na tv.
Przeznaczenie tv głównie film. W przyszłością planuje zakup konsoli i granie kilka godzin w tygodniu. Ale na ta chwile ciężko powiedziec kiedy konsola bedzie bo nie ma czasu na nią ;)
 

Rafal7

Banned
no to juz nie wiem kompletnie co kupic
Jak to nie wiesz co kupić, napewno nie tv 4 letni, dlatego że w serwisach będzie brak części zamiennych, brak wsparcia ze strony serwisu z racji wieku tv
Logiczne jest to że kupuje się tv które są w danej chwili na rynku, chociażby na serwisowanie takiego sprzętu.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Im większy tym lepszy. Dla Ciebie minumum to 55 cali. Proponuję PANASONICA 55AS640. Jest nawet w lepszej cenie niż kwota jaką przeznaczyłeś. Poczytaj opinie i recenzje. Jak za te pieniądze to hit.

Pozdrawiam
 
Do góry