Nowy telewizor 1800zł

artas182x

New member
Witam. Ostatnio rozglądam się za telewizorem. Chcę aby był energooszczędny więc najlepiej. LCD z podświetlaniem LED. Poniżej załączam więcej informacji:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
4,25x3,70 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
2,3-2,7 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
Jedna
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Okna od zachodu, słońce świeci w południe, ale są rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
W tym pokoju nie ma aktualnie
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
SMART TV, dosyć dobrą jakość obrazu, nie brzydki wygląd
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
DVB-T, HDMI
10.Jakie urządzenia ?
Konsola PS3, czasem komputer
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
Maksymalnie ok. 4 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Nie ma to dla mnie znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Filmy, czasami też sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Sama przeglądarka rzadko, raczej aplikacje korzystające z internetu
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
W procentach to nie wiem, ale maksymalnie ok. 2 razy w tygodniu po 3 godziny.
16.Preferencje co do marki ?
LG, Samsung, ewentualnie inne z dosyć dobrym smartem
17.Preferencje co do wielkości ?
37-42 cale, wysokość z podstawą maksymalnie 68 cm, szerokość maksymalnie 125 cm
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Nic, mam plazmę w innym pomieszczeniu, teraz chciałbym coś inengo
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Średnio od ok. 15-16
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
+/- 1800 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Nie musi mieć

Mam dodatkowo kilka pytań:
Czy te 50 Hz (prawdziwe) to naprawdę aż tak mało. Kiedy da się odczuć różnicę między 50 Hz, a 100 Hz. Czy mała częstotliwość mocno zaniża jakość podczas dynamicznych akcji? Prosiłbym o wytłumaczenie.

Znalazłem kilka modeli, które wg. mnie są dobre:
Samsung UE-37ES5500: http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE37ES5500WXXH
LG 42LS570S: http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-42LS570S-led-tv

PS. Założyłem nowy temat, ponieważ od czasu pojawienia się starego zmieniły się niemal wszystkie wymagania co do telewizora, a nie mogę edytować głównego postu.
 

artas182x

New member
A ten LG? Wziąłem go pod uwagę, ponieważ ma odświeżanie 200 Hz (właściwie to prawdziwe 100 Hz), a samsung ma 100 (50) Hz. Co jest na plus dla Samsunga, że jest on lepszy, a w czym LG jest lepszy od Samsunga? Mógłby ktoś to krótko opisać?
Oczywiście dalej przyjmuje inne propozycje.
 

artas182x

New member
Czyli rozumiem, że np. tuta: LG Smart 42LS570S - Ceneo.pl odświerzanie jest 50Hz x 4 a nie 100Hz x 2? Czy przy grach (PS3) jest to duzo odczuwalna różnica?
Philips raczej odpada ze względu na cenę i dużo słabsze SMART TV na którym mi zależy.
 

artas182x

New member
Możesz mi wyjaśnić jaki sposób wg. Ciebie jest tam prawdziwe 50 Hz, a nie 100 Hz? Przecierz na specyfikacji LG jest 200 Hz, czli prawdziwe 100 Hz.
Miał ktoś doczynienia z tym LG? Mógłby ktoś go opisać? Co jest na plus względem samsunga a co na minus?
Bardzo prosiłbym o krótkie porównanie.

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Skalowanie obrazu jest lepsze w Samsungu.
Wiedzę na temat matryc czerpię ze źródła.
Oczywiście decyzja należy do Ciebie.
 

szymonet

New member
Mam tego LG w wersji 32cale. Nie ma 100 hz realnych mimo, że tak twierdza sprzedawcy, a lg na moje pytanie 'jakie realne odświeżanie ma ten model? odpisało, 200 trumotion, 100 MCI hehe sniesznie ;p. Za to matryca IPS w tym Lg ma super kąty widzenia. Za to nie wiem dlaczego skreślasz philipsa- lepszy smart od lg. Proponuje rozejrzeć się za modelami z 2013 roku. Większość nawet podstawowych modeli wyposażona z procek 2 rdzeniowy co ma duży wpływ na działanie przeglądarki, smarta i w ogóle całego TV. I nowe modele cenowo też lepiej. Pozdrawiam
 

artas182x

New member
Mam jeszcze jeden model: ue40eh5450. Podobno ma on lepsze podświetlanie led niż seria es, jednak nie ma nagrywania ani time shift. Czy to dobre informacje? Który z nich jest lepszy? Na chwilę obecną w grę wchodzą tylko Samsungi (nie tylko te, także inne do ok. 1800 zł).

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

szymonet

New member
Hmm... gdzie Ty jeszcze wyczaiłeś ten model z tamtego roku, mało dostępny chyba już. Jeżeli o mnie chodzi to wolał bym serie es- lepiej wykonana. Faktycznie inne technologie podświetlenia matrycy- tu i tu można dopatrywać się wad i zalet. Polecam poszukać czegoś z nowej 2013 serii. Zdziwiłbyś się ale ceny niższe a parametry lepsze w porównaniu z poprzednia serią.
 

artas182x

New member
Czyli wychodzi na to, że ten Samsung z serii es będzie najlepszy? Jedyny telewizor z dobrym smartem i przyzwoitą jakością obrazu w tej cenie. Oczywiście cały czas słucham waszych opinii :)

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

szymonet

New member
Jakich funkcji smart będziesz używać? Masz jeszcze samsung UE39F5300 za ok1800. Ta sama seria 5 co 37es5500(może być), nieco grubszy za to wiekszy i z dualcore. Kupno TV to nie jest taka prosta sprawa jak się niektórym zdaje. Wszystko zależy od konkretnych preferencji. Jeden będzie Cie namawiał na to, a inny na tamto. Sprzedawca powie to i tamto(albo nic nie powie ;p co się często zdarza). Trzeba wszystko poskładać w całość :) Nie patrz tez na obraz który jest wyświetlany na telewizorach w marketach bo ustawienia które są w sklepie maja się ni jak do tego co jakie będą w domu( są po prostu sztucznie żywe od czego po 15 minutach oglądania w domu filmu przynajmniej mnie boli głowa). Tu dobry smart a tu niezłe kąty itd. itp. Można wpaść w paranoje hehe ;p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chcesz koniecznie brać modele z matrycą 50Hz - to w końcu Twój wybór.
 

szymonet

New member
Ja też bym polecał Philipsa, ale niestety budżet:( poniżej 2000 nie ma szans go kupić. Pytanie do Pana kiki jeszcze mam. Skąd wiadomo czy dany tv ma prawdziwe 100 hz bez polepszaczy, ciężko znaleźć takie dane? Jakie inne tv maja realne 100hz lub wyżej oprócz tego philipsa?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Według mnie nie. W internecie nie zobaczysz rzeczywistego obrazu omawianych tv. Przewaga LG (według mnie):
*lepsze kąty boczne!!!
*tuner dvb-s
*4 hdmi i 3 usb (samsung odpowiednio 3 i 2)
*gniazda podłączeniowe na płasko (w samsungu kable odstają do tyłu)
*możliwość podłączenia pilota magic (mysz i klawiaturę też oczywiście obsługuje i nie tylko microsoftu jak sugerują w instrukcji ale tez inne)
*wi-di (jeżeli mamy odpowiedni pc)

Ściągnij sobie film polski pt Yuma, puść na jednym i na drugim i zanim będzie akcja wyświetlane są napisy z producentami filmu i definicja Yumy. Uwierz mi, różnica będzie kolosalna. Lg lepiej obrobi te napisy, a to też przekłada się na jakość obrazu. Ze zdjęciami podobnie. Z samsunga to godny polecenia tv serii ES700 i ES800, ale to minimum 40'' i cena już większa.
Lg miało te modele bardziej wyrównane, trzymające jakość między seriami.
pozdr :)
37LS570S vs 37ES5500
 
Do góry