Nowy tani projektor full HD

edi7777

Member
Siema:) Mam taką zagwozdkę z wyborem projektora ponieważ nie są to sprzęty tak łatwo dostępne do porównania jak elektronika audio, tv czy kolumny głośnikowe więc wybór opieram na opinii forum i podobnych modelach które udało mi się zobaczyć. Sytuacja wygląda tak:

Mój stary Acer H5360 został wysłany na gwarancję bo padł w nim czip DMD. Jak wróci (poniedziałek) idzie na sprzedaż a ja chcę znaleźć nowy proj który będzie znowu skokiem do przodu w jakości obrazu. Myślałem o:
Acer H6510BD
Benq w1070
Optoma 131X, 141X, HD25e, HD26
i doradzono mi używanego Mitsubishi HC4000 ale ten model dość ciężko dostać.

Oglądałem optome HD25-LV która strasznie wyła przy pracy ale obraz był dla mnie zadowalający.

Przede wszystkim zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu który niestety tymczasowo jest rzucany na białą ścianę. Mam ekran avtek ale uważam że jest kiepski i trochę szpeci ścianę więc dopóki nie dorobię się jakiegoś black diamond to nie inwestuję w gorsze ekrany.

Drugie wymaganie to jak najcichsza praca - pod tym względem stary acer mi jak najbardziej odpowiadał.

Myślę też o 3D ale nie jest to koniecznością.

Fajne byłoby też info gdzie ewentualnie warto kupić projektor - przy sprzęcie audio wiadomo że Blackninja ogarnia w super cenach, a z projektorami nie mam pojęcia gdzie szukać. No to chyba tyle. Z góry dziękuję za pomoc w wyborze:)
 

edi7777

Member
Benqew.Optoma 131

Nie wiem czy sobie chcesz jakieś statystyki podnieść czy nabijasz rekord w postach ale fajnie by było uzasadnić czemu akurat te modele, a nie np. nowsza optoma albo hc4000...

Zastanawiam się teraz jeszcze na benq w1060 bo jest sporo używanych i można go dostać taniej o ok. 1000zł od nowego benq - może ktoś widział obraz z obu?
 

profeska

New member
Ja mam Optome hd25e i jestem zadowolony. Buczy troche ale co zrobic. :)
Tylko pamietaj aby w sklepie sprzwdzic obiektyw czy w srodku nie ma paprochow bo ja tak jeden oddalem do serwisu a kolejne 4 w salonie na 6 wystawionych mialy te wade. Farsa tak na marginesie.
 

conquest

New member
Przeglądam własnie testy i opinie do 7532 w porównaniu z Benkiem W1070 i Epsonem EH TW 5200. Ten Acer chyba nowszy model od tego o którym piszesz....ale właśnie przez to mało o nim piszą.

Wszystkie mają 3D a do Acera i Epsona można dokupić przystawkę WiFi.
 

edi7777

Member
a wogole to lepiej sprawdz sobie w sklepie te projektory w jakim showroomie bo tak to kupowanie w ciemno.

Czytałeś mój pierwszy post? Nie mam możliwości przetestować tych projektorów, a tym bardziej porównać w tych samych warunkach obrazu. Po prostu sklepy jak mają to najczęściej droższe modele i jednej firmy.
 

elstir

New member
witam,

nie chciałem zakładać nowego tematu i niepotrzebnie śmiecić a ten wydaje się, że w miarę psauje.

co sądzicie o Casio XJ-M130 a dokładnie to:
http: //allegro.pl/casio-xj-m130-laserled-2000lum-hdmi-f-vat-gw-i4719564749.html

warto? jeśli nie to co innego led w tej półce cenowej byście radzili?

pozdrawiam
 

elstir

New member
witam ponownie

widzę, że odpowiedzi brak...
nie upieram się przy tym casio, może doradzicie mi coś innego w podobnej lub niższej cenie?
odległość od ekranu 520cm, ekran 180" (na razie ściana)

pozdrawiam i mam nadzieję, że w tym forum znajdzie się ktokolwiek co coś podpowie ;)
 
Do góry