Nowy stary zakup Philips 70PU8536 - subiektywna opinia i pytanie o wsparcie Android 12

sygi82

New member
Czołem forumowicze,

Właśnie stałem sie posiadaczem tv 70PUS8536 po przesiadce z wysłużonego 55pft6550/12 ( ile on mnie nerwów kosztował...ale jakos dawał radę ) - Wiem, że ten "nowy" na ktory wymieniłem to model z przełomu 2022/21, ale zainteresowanym mogę go szczerze polecić. Mam porównanie ze starym modelem, i wiem, że troche lat minęło, ale przeskok w działaniu Andka jest gigantyczny. Płynnośc i stabilnośc systemu w tym tv mnie zaskoczyła od samego poczętku, strona startowa też wypas, można dostosować bardzo dużo rzeczy ( zwłaszcza w platformach streamingowych ) .
Dla zainteresowanych moje subiektywne plusy tego modelu:
  • ambilight jak zwykle niezawodny
  • android 11 chodzi płynnie
  • brak restartów tv
  • słuchawki sparowane na bluetooth działają znakomicie
  • easy link z soundbarem philips'a działa bez problemowo ( obsługa głośności jednym pilotem ) - mam porównanie ze starą Mantą ( na androidzie ) i soundbarem Yamahy i tutaj nie zawsze działa regulacja z jednego pilota ( głownie w KODI ) mimo użycia HDMI ARC
  • button mapper działa :) - można wywalić "genialny" RAKUTEN TV
  • obraz jak dla mnie super po regulacjach w Media Expert ( podobno mają nastawy od jakiegoś miszcza stąd - Kiki ? ) - wiem mogłem to odpuścić i pobrać z forum, ale...
  • KODI śmiga szybciej niż na telefonie
  • nagrywanie zaplanowane na dysku USB też bez problemu
  • Tidal jest i działa ( na starym andku juz nie było i trzeba było działać z Aptoide )
  • możliwośc podłączenia Tv do Google Home i stremowanie obrazu z telefonu działa rewelacyjnie

Dla posiadaczy konsol XBOX -pamietajcie o zmianie kabla HDMI - ja jeszcze tego nie zrobiłem i mi na 4K obraz gasł na ułamek sekudny co chwilę ( nie da sie grać ) , zmiana rozdzeilczości na 1080 poprawiłą sytuacje.

Jak macie jakieś apki warte sprawdzenia dajcie cynę.

Ja ze swojej strony mam pytanko czy wiecie kiedy i czy w ogóle pojawi się dla tego modelu Android 12 ( tv obecnie śmiga na 11 ) ?

pzdr
 
Do góry