Nowy sprzęt Audio

kotti

New member
Witam, jestem nowy na forum mam na imie Damian. Chcialbym zakpuc sprzet audio do pokoju 16 m2. Mam TV 50 cali od LG, oraz PS3. Poczatkowo nastawiony bylem na KD, jednak po przemysleniu to zestaw bedzie sluzyl w 70% do muzyki, reszta to tv, ps3, filmy. Moj budzet jest ograniczony do 3 tys max, fajnie gdyby sprzet byl duzo tanszy. Nie jestem audiofilem ale, chyba jak kazdy lubie gdy muzyka dobrze brzmi. Wydaje mi sie ze zestaw Stereo bardzoej do mnie pasuje niz KD. Prosze o pomoc w doborze sprzetu, gdyz jestem lajkiem w audio. Pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli głównie to muzyki to podjąłeś słuszną decyzję. Lepiej sprawdzi się sprzęt stereo. A jakiej muzyki słuchasz?
 

kotti

New member
muzyka

Chcialbym by ten zestaw byl wszechstronny, z niego bede korzystal ja jak i moja dzieczyna. Do tego pewnie bedzie wykorzystywany przy imprezach domowych. Wiec typ muzyki kazdy
Pop
Rock
Hip- Hop
Rap
Disco Polo


Blues
Reggae
techno

 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od siebie mogę Ci polecić kolumny Roth Oli30. To dość uniwersalne i dynamicznie grające kolumny. Dużym atutem tych kolumn jest bas. Już zostały wycofane więc nie wiem jak z dostępnością. To muzyki jakiej słuchasz myślę że sprawdziły by się Jbl Studio 180, Taga Platinium F60 lub F-80, Magnat Quantum 655, Monitor Audio MR4/MR6. Jak masz możliwość to wybierz się na odsłuch. Ze wzmacniaczy (w zależności jakie kolumny wybierzesz) masz z nowych. Denona PMA-720, Harman Kardon HK980, Yamaha A-S500, Marantz 5004, Xindak A-06.
 

kotti

New member
Poczytalem recenzje i jestem zachwycony Roth Oli30, teraz potrzebuje do tego wzmacniacza, ktory bedzie dobrze wspolgral. Myslalem nad Music Hall a15.2, ktory znalazlem w atrakcyjnej cenie, ale moze sa jakies lepsze wyjscia. Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jesli chodzi o wzmaki, to NAD nie za bardzo zgrał się z Roth, ale ogolnie to bdb wzmacniacz. Z ampli które mnie się podobały to Exposure ( dlatego go kupiłem:)), Music Hall, Marantz, ewentualnie Cambridge Audio, ale to jak ktoś lubi takie spokojne, kojące brzmienia i delikatny sposób grania. Możesz jeszcze zerknąc na ciut tańszy HK 980.
 

kotti

New member
black ten zestaw mam obok siebie za 3200 zl, natomiast music hall + roth oli 30 za 2500 zl. Teram mam nastepujace pytanie czy warto doplacic do tego zestawu i czy zestaw ktory podales bede mial mozliwosc w przyszlosci rozbudowac do KD 5.1, po dokupieniu dodatkowych glosnikow. Z gory dziekuje za pomoc pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
3200 to jednak za drogo.
3490 to amplituner stereo, jak ma być rozbudowa to AVR170/270 trzeba patrzeć.

MH+Oli fajna cena ale to nie kino i czy do imprez to dyskusyjne.
 

kotti

New member
wlasnie potrzebuje zestawu ktory moglbym rozbudowac w przyszlosc wiec polecasz AVR170/270 a co do tego jakie glosniki studio 180 beda dobre do stereo jak i 5.1 ? czy moze szukac w czyms innym
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mam teraz u siebie w domu AVR270 + Studio 180 pisałem już o tym kilkakrotnie ale jestem zszokowany co potrafią wydobyć z jednego głośnika basowego na kolumnę na początku bałem się , że będzie potrzebne wycięcie basu w AVR270 :)
 

kotti

New member
Zastanowilem sie nad tym, skoro ma to sluzyc na lata wiec warto doplacic, teraz prosilbym o pomoc w wyborze ampli miedzy onkyo tx-8050, AVR270 oraz hk 980. Teraz pytanie czy warto doplacac, czy jest duzy przeskok jakosciowy, miedzy urzadzeniami, ktory bedzie gral lepiej (głównie) w stereo oraz KD. Z gory dziekuje za pomoc
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie mozna porównywać ampli KD do wzmaka stereo, bo te urządzenia mają inne zastosowania. W muzyce zawsze wzmak zagra lepiej, ale w kinie nie uzyskasz takich efektów jak ampli KD + komplet kolumn.
 

kotti

New member
Masz racje zle spojrzalem, myslalem ze HK to tez ampli. W takim razie zostaje porownanie tx-8050 oraz AVR270. Ktory bedzie lepszy i czy warto doplacac do AVR 270, czy jakosc bedzie wieksza?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
AVR270 też wymiata w stereo, zmierzone 2x131watt, a dodatkowo skaluje wideo do 4k, ma drugą strefę, można go rozbudować o resztę kolumn...i wcale nie trzeba dużo dopłacać.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Masz racje zle spojrzalem, myslalem ze HK to tez ampli. W takim razie zostaje porownanie tx-8050 oraz AVR270. Ktory bedzie lepszy i czy warto doplacac do AVR 270, czy jakosc bedzie wieksza?

Znowu zły strzał:) Onkyo tx-8050 to amplituner stereo, HK 270 to amplituner KD. Amplituner stereo to nic innego jak wzmak stereo z wbudowanym tunerem radiowym. Ampli KD to podobne urządzenie, ale bardziej rozbudowane. W ampli tym podłączysz komplet kolumn, posiadasz mnóstwo wejść/wyjśc i dekodery dźwięku. Dodatkowo kupę bardziej lub mniej przydatnych bajerów. Wzmaki stereo lub amplitunery stereo na ogół lepiej sobie radzą w odsłuchu muzyki niż amplitunery KD. Natomiast efekty filmowe zapewni tyko ampli KD. Chociaż z tego co widzę to Onkyo tez ma sporo bajerków. Nie wiem czy chcesz mieć system 2.0 czy 5.1, bo mieszasz trochę pojęcia. Jeżeli chcesz mieć podłączone tylko 2 kolumny i ewentualnie sub, to szukaj wzmaków stereo lub amplitunerów stereo, a jeżeli chcesz w przyszłości rozbudować system o więcej kolumn to dobrym wyborem jest ampli KD.
 

marcinkoleksl

New member
jakie to bajery ma tx-8050 onkyo? wejścia cyfrowe, usb, dlna i radio net i to tyle. niedlugo z podobnymi funkcjami wjedzie na rynek R-N500 yamaha. to wyposażenie raczej nie przesadza tego, iż to ma być sprzęt do kina domowego. ot, zwykłe stereo.
 
Do góry