Nowy Soft W N

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
jakieś jeszcze istotne zmiany ? bo samej głośności nauczyłem się używać z TV i średnio mi to potrzebne (gdyby było od początku i nagle wyłączyli, to co innego)..
 

jedrek_125

New member
Było kilka dotyczaych roznych spraw , np mozliwośc odbioru tylko z jednej anteny , i jeszcze jakies ze trzy zmiany dot bodajże nagrywania .Nie pamietam bo to bylo dzisiaj w nocy , a rano to percepcja raczej osłabiona :)

Co do głosnosci - inaczej bys mowil jakbys mial niezalezne sterowanie na osobne glosniki - teraz to wygoda :)
 
Ostatnia edycja:

klolik

New member
Zmiany w sofcie za Satkurierem:
Aktualizacja nbox recordera

Podstawowa zmiana to możliwość wyłączenia wejścia ANT2 nboxa. W efekcie uniemożliwi to nagrywanie jednego kanału podczas oglądania innego oraz utrudni pobieranie pozycji VOD. Dzięki temu odbiornik może jednak pracować na jednym kablu. Nie ma to jednak związku z Unicable.

Aktualizacja odbiornika została przeniesiona do menu Ustawienia i dołączył tam reset do ustawień fabrycznych. Jeżeli użytkownik wprowadzi zbyt duże zmiany i utraci odbiór - ta opcja pomoże przywrócić stan fabryczny odbiornika.

Dodano możliwość regulacji natężenia dźwięku z poziomu pilota nboxa podczas oglądania telewizji za pomocą złącza HDMI. Na brak takiej możliwości narzekało wielu abonentów.

Podczas planowania nagrań teraz można określić ich powtarzalność - w dni robocze, codziennie, co tydzień, w weekendy, co miesiąc. Maksymalna liczba powtórzeń to 25.

Wprowadzono dodatkowo szereg drobnych usprawnień, przy czym ich pełna lista nie jest znana.
 

jedrek_125

New member
A tak swoją droga aż wstyd ze takich informacji nie ma na stronie n-ki , to jakas paranoja , zeby o takich sprawach dowiadywac sie z innych zrodel , co prawda po aktualizacji wszystkie te dane byly wyswietlone na ekranie tv , ale tak czy inaczej na stronie wlasciciela platformy na ten temat ani mru mru :)
 

tomon

New member
Czy dźwiękiem można sterować po hdmi w zwykłym nboxie czy tylko w nbox recorder?Ja mam zwykłego nboxa i regulacji po hdmi nie ma?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Nie wiem, czy macie lub mieliscie ten problem:
nagdob napisał:
3. Jest mały problem sprzętowy tzn. jak pilotem na telewizorze przechodzę na połączenie do N-boxa (HDMI) to 3 razy musi mignąć jakby przejście HDMI, HDMI, HDMI i dopiero po tym wchodzi sygnał z N-boxa. Jak przełączam np. na kino domowe (również po HDMI) to nie ma tego efektu, wszystko jest ok i szybko.

Wczoraj "zassało" nowe oprogramowanie do n-boxa. Zniknął problem opisany powyżej (czyli ewidentna wina była po stronie n-boxa), ale jeszcze nie jest idealnie. Przy przełączaniu TV na źródło sygnału n-boxa (HDMI) wchodzi od razu obraz i dźwięk, ale za ułamek sekundy znowu raz mignie, jakby wchodziło się jeszcze raz. Nie jest to jednak już tak dokuczliwe jak poprzednio.
Pozdrawiam.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
nagdob napisał:
... ... wczoraj "zassało" nowe oprogramowanie do n-boxa .. ... ...

Od czasu do czasy, średnio raz na miesiąc mam na ekranie komunikat że brak jest połaczenia z anteną.
Wyłączam nBox-a z zasilania i po chwili włączam i jest OK

Wczoraj, po aktualizacji oprogramowania, musiałem to robić już 3 razy co 4-5 godzin
 

nagdob

Member
Bez reklam
Na razie nie zauważyłem nic podobnego. Czasami rzeczywiście był napis, że brak połączenia z anteną, ale trwało to ułamek sekundy i nie trzeba było restartować dekodera.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pspot

Member
A u mnie dzwięk stereo ma zamienione kanały na wszystkich programach i VOD po podłączeniu obrazu i dzwięku przez złącze HDMI do telewizora (łatwo to sprawdzić, podłączając słuchawki do TV lub telewizor pod wieżę). Dzwięk przez Euro złącze i przez RCA (bezpośrednio z tunera) jest prawidłowy. Więc są trzy możliwości: albo TV ma coś nie tak z HDMI (ale podłaczałem pod wszystkie wejscia, i na każdym jest tak samo, czyli źle), albo kabel, albo tuner enki (hardware albo soft).

Proszę sprawdzcie czy u Was też są zamienione kanały fonii przez HDMI. Można to sprawdzić na filmie Gatunek w kolekcji wakcyjnej VOD. I tak:

Na scenie 1:05:30s filmu facet wychodzi z dyskoteki, kamera ma drzwi do dyskoteki po lewej stronie, a dzwięk muzyki leci w prawym głośniku,

albo scena 1:08:55 s - jadą wozy strażackie i trąbią, mijają kamerę po lewej stronie, a dzwięk klaksonów w prawym głośniku.

Po podłączeniu dzwięku przez scart, lub przez kabel RCA prosto z tunera - dzwięk jest prawidłowy (z prawidłowej strony). Film ma każdy z Was, kto ma recordera, ale jest dostepny tylko do 31 sierpnia. Sprawdzcie to proszę u siebie.
 

_MarSs_

New member
A u mnie nowy soft powodował ciągłe zawieszanie się NBOX Recordera. Częściowo pomogło przywrócenie do ustawień fabrycznych ale pozostałe jeszcze jedna sytuacja, w której się zawiesza:
- jeśli masz 3 kanały po kolei chronione hasłem przed ogladaniem to:
  • wchodzisz +na pierwszy;
  • przełaczasz + na drugi;
  • przełączasz + na trzeci;
  • przełaczasz - na drugi;
  • i już NBOX wisi!
Ratuje Cię tylko wyjęcie zasilania.

Dochodzi jeszcze problem odwróconego stereo po HDMI, oraz już dwukrotny zanik obrazu i komunikat: błąd HDCP" ale ustepujący po kilku sekundach.
 

prosper5250

New member
nowy soft umożliwia także regulację głośności nboxem (białym)... ludzie z iti neovision przeglądają to forum, więc najpóźniej w poniedziałek zajmą się problemem odwróconego stereo (tak myślę)
 

_MarSs_

New member
No właśnie o to chodzi, że niekoniecznie po przełączeniu w TV.
Generalnie nie dotykam pilota TV, no chyba, ze przełączę na Polsat ale to coraz rzadziej. No i zdażyło się, że nagle w czasie oglądania zanik i komunikat o błędzie.

Co do odwróconego stereo, to wydaje mi się, że ono się czasem nastawia na normę, ale generalnie jest odwrócone co znacznie psuje odbiór.
 
Do góry