nowy soft do xl8e?

tdj

New member
marpas76 napisał:
czy cos ktos wie na ten temat?

TAK, jest to soft do naszego TV z wersji wielojezycznej - instrukcje jest tylko po niemiecku, jednak u mnie nie udaje sie wgrac, z USB cos czyta ale wlacza sie normlnie tv analogowa.
 

tdj

New member
Instrukcja przeslana przez wsparcie Sharpa:

4. ściągnąć oprogramowanie z www.sharp.de i rozpakować plik exe na
komputerze rozpakowany plik przegrać na pendrive
7. wyłączyć zasilanie i wyjąć wtyczkę zasilającą
9. włożyć pendrive USB do gniazda
11. trzymając wciśnięty przycisk zasilania włożyć wtyczkę kabla 220V do
gniazdka
12. rozpocznie się upgrade
13. pokażą się informacje o zapełnianiu banków danymi
18. jak dojdzie do końca i oznajmi że zakończone - wyjąć wtyczkę z
gniazdka, wyjąć pendrive, włożyć wtyczkę do gniazdka włączyć TV


link do softu: http://esupport.sharp.pl/html/software/DataOutputDetail.php?TemplateLang=pl&ID=383

LC-32/37XL8E Software-Update - ver. 1.05-USB DE

Opis Język : DE
Software Update for LC-32/37XL8E, version 1.05-USB, German language

System operacyjny :


Wielkość : 16.02 MB Data : 07.08.2009

Obsługiwane Modele
LC32XL8E, LC37XL8E
 
Ostatnia edycja:

squad05

New member
a ktoś wie jakie usprawnienie wprowadza?? jak na razie ze swojego TV jeset bardzo zadowolony a jezeli może byc jeszcze lepiej to czemu nie ;)
 

musso

New member
tdj napisał:
TAK, jest to soft do naszego TV z wersji wielojezycznej - instrukcje jest tylko po niemiecku, jednak u mnie nie udaje sie wgrac, z USB cos czyta ale wlacza sie normlnie tv analogowa.
Potwierdzam, nie można go wgrać, TV nie rozpoznaje pliku i przełącza na odbiór analogowy.
Pen drive musi być sformatowany w FAT a nie w FAT 32.
 
Ostatnia edycja:

tdj

New member
musso napisał:
Potwierdzam, nie można go wgrać, TV nie rozpoznaje pliku i przełącza na odbiór analogowy.
Pen drive musi być sformatowany w FAT a nie w FAT 32.
Do tego juz doszedlem :) + wg Sharpa pen powinien miec do 1GB, probowalem na 3 roznych i nic.
Kurcze moze jednak ta instrukcja jest bledna, szukalem informacji w sieci i nic konkretnego nie znalazlem poza tym, ze ktos z innym modelem probowal na 5 roznych penach i sie jakos udalo, ehz ;)
 

tdj

New member
squad05 napisał:
a ktoś wie jakie usprawnienie wprowadza?? jak na razie ze swojego TV jeset bardzo zadowolony a jezeli może byc jeszcze lepiej to czemu nie ;)
Tych danych tez nie znazlem, w innych modelach poprawiali systemy poprawiajace obraz + szybkosc przelaczania kanalow - to tak w skrocie.
 

musso

New member
tdj napisał:
Do tego juz doszedlem :) + wg Sharpa pen powinien miec do 1GB, probowalem na 3 roznych i nic.
Kurcze moze jednak ta instrukcja jest bledna, szukalem informacji w sieci i nic konkretnego nie znalazlem poza tym, ze ktos z innym modelem probowal na 5 roznych penach i sie jakos udalo, ehz ;)

Instrukcja jest dobra, taka jak w innych modelach, to soft jest do bani i na pewno będzie poprawiony.
 

tdj

New member
musso napisał:
Instrukcja jest dobra, taka jak w innych modelach, to soft jest do bani i na pewno będzie poprawiony.
Juz widze, jak Sharp sie pali do poprawiania tego softu, soft jest od kilku miesiecy w sieci i chyba nie widza problemu.
Piszcie do Sharpa w tej sprawie, moze jak bedzie duzo zgloszen to sie zreflektuja i cos zrobia z problemem.

podaje link do formularza kontkatowego do polskiego sharpa
http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/contact.htm
 

musso

New member
tdj napisał:
Sharp do mnie napisal:
Kod:
 Pendriv musi byc sformatowany do FAT32, anie do FAT16.

Posiadam trzy TV Sharpa, 37x20 wgrane dwie nowelizacje softu i 46x8 wgrana jedna nowelizacja. pendriv musiał być formatowany w FAT16. Dobrze to jest opsane w postach poświęconych X20. W XL8E nie mogę wgrać nowelizacji Używając róznych formatowań i róznych Pendriv XL8E nie może pobrać nowelizacji. Przypomina mi to problem z x20, gzie soft zginął z strony sharpa na parę dni by powrócić już dobry.
 

marpas76

New member
no niestety formatowalem na FAT to dioda od tv mrugala i mrugala ale upgrade nie poszedl, sformatowalem na FAT32 i to samo :( ciekawe w czym problem...:(
Pozdrawiam
 

musso

New member
Jest już poprawiony na stronie włoskiej, link do zbioru listy softów w dziale X20. Pena formatować w FAT, tak jest napisane w instrukcji, Soft nr ES0905251. Wgrałem i testuję.
 
Ostatnia edycja:

musso

New member
melon100 napisał:
Napisz czy nowy soft coś istotnego zmienia .Jakieś uwagi ,sugestie .
Istotnego raczej nic nie wnosi, ale na pewno coś zmienia. Ja nic godnego uwagi nie odczuwam. W konfiguracji 37 cali, sygnał z N, dźwięk z HT-DV40H3 wizja i fonia była i jest OK. DVBT jak nie było tak i nie ma, może w przy odbiorze analogu coś bardziej jest widoczne.
 
Ostatnia edycja:

musso

New member
tdj napisał:
soft z powyzszej strony wgral sie za 1 razem ;)

Wkleił bym ten link w pierwszym poscie, ale mam za mało postów i włącza się blokada wklejania linków. Język i ustawienia bez zmian. Każda nowelizacja zmienia bibloteki wyswietlania obrazu i przesylania dźwieku, tak że nie należy oczekiwać odbioru DVBT bez zewnętrznego urządzenia. Sharp mi napisał, że będzie to urządzenie zewnętrzne, tyko jeszcze nie wiedzą czy box czy karta CI. Nie zostawią klientów bez wsparcia.
Jakie odczucia z nowym softem.
 
Do góry