Nowy soft do UE40D5500 i problem.

kacper69

New member
Załadowałem już ten sofcik w wersji 25 do UE46D5500, poprzednio miałem v 23.
Sporo stresu było, jak na 5% aktualizacja zatrzymała się na prawie 3 minuty, ale w końcu się udało.
Jedynie, co zauważyłem ze zmian , ale może tylko tak mi się wydaje, to chyba dodatkowe informacje w Menu/ Pomoc techniczna/diagnostyka/informacja o systemie.
Wydaje mi się, że teraz jest tam więcej informacji.
Niestety, to na co czekałem w nowszej wersji softu nie zostało rozwiązane.
Telewizor cały czas nie odtwarza plików w systemie MPEG-TS, podczas gdy sprzęt konkurencji już sobie z tym radzi.
 

kacper69

New member
Na stronie 242 instrukcji jest podane , że odtwarza pliki .TS, a właśnie tych plików mój TV nie chce odtwarzać.
Dodam , że filmy nagrywane były kamerą SONY, tv Sony i Sharp i komputer PC odtwarzają te filmy bez problemu.
Oczywiście rozdzielczość filmu jest zgodna ze specyfikacją telewizora Samsung.
Dlatego miałem nadzieję, że poprawa firmware coś wniesie w tym kierunku, tym bardziej, że wczesniej zgłaszałem już ten problem do supportu samsunga.
Ale może jeszcze nie nastał czas na tę poprawkę.
 

soulafein83

New member
Witam. Mam telewizor UE32D5500. Na stronie Samsunga zauważyłem nowy soft z 4 grudnia tego roku. Chciałbym go wgrać ale jest napisane, że angielski. Czy mogę zauktalizować bez problemu, że stracę język polski ?? (żona mnie zabije jeśli tak).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I jeszcze zauważyłem,że ten nowy soft 1020.4 jest o 32 MB większy od poprzednich softów.
Nikt z Was tego nie testował? Nie chcę się wsadzić na minę, że po aktualizacji softu padnie telewizor lub coś się sknoci w oprogramowaniu.

Kiedys moj kumpel dzownil na infolinie do samsunga w kwestii wlasnie oprogramowania i Pan stwierdzil ze jesli to oprogramowanie bedzie sciagniete ze strony samsung Polska to jesli cos sie sknoci to oni reperuja to za darmo, natomiast jesli zostanie pobrane ze trony samsunga np niemeickiej to wtedy na koszt wlasny sie naprawia. Kiedys bylo glosno o tym poniewaz w wielu odtwarzaczach na polskiej stronie samsunga nie bylo nowych softow, natomiast na niemieckiej czy angielskiej stronie byly i ludzie niektorzy na wlasne ryzyko sciagali z tamtych stron nowe oprogramowania.
 

tdx

New member
Bez reklam
Albo pan z samsunga się pomylił albo Twój kumpel coś pokręcił

Model Code: UE46F6500WXXXH
L - means LCD
* U - Led Backlight
E - continental destination
* E - Europa
* A - Asia & Africa, Australia
* N - North America, Korea, South America
* S - Iran
WX - responsible for the tuner / by region
* WX - DVB-T / C (MPEG4/AVC) England
* WP - DVB-T / C (MPEG4/AVC)
* WW - DVB-T / C (MPEG4)
* SW - DVB-T / C
* RW - DVB-T / C (MPEG4/HD)
* UW - DVB-T / C
* PW - DVB-T / C (MPEG4/HD)
* QW - DVB-T / C (MPEG4/HD)
* VW - DVB-T / C (MPEG4)
* XP - DVB-T / C (MPEG4)
* XS - DVB-T/C/S
* US - DVB-T/C/S2 (MPEG4/HD)
* WS - DVB-T/C/S2 (MPEG4/HD)
* WF - for Korea
XH -area code
* XH - Eastern Europe
* BT - Baltic
* RU - Russiya
* XC - Western Europe
* XU - England
* UA - Ukraine
* CS - Kazakhstan
* XE - Northern Europe
* XN - Benelux
* ZF - France
* ZG - Germany, Austria and Switzerland
* ZN - Arab Countries
* ZA - USA
* XY - Australia
* XT - India, Thailand

Softy są przypisywane po continental destination
 

xrey

New member
Czy ktoś z mających odblokowane nagrywanie i np. roota poprzez SamyGo instalował ten firmware? Nic nie blokuje?

BTW. po updacie trzeba jeszcze raz nagrywanie odblokowywać bo od tak dawna nic nowego nie było, że cholercia zapomniałem
 

Madziek

New member
Witam.
Czy ktoś z Was wie czemu samsung po nowej aktualizacji na stronie zmienił numeracje softu z 1042 na 1036 (czy to tylko błąd na stronie i miało być 1046) i czy ta zmiana coś wnosi (coś usunęli), bo korci mnie żeby zaktualizować do tej 1036 ale jest ona mniejsza o 2MB od tej 1042.
 
Ostatnia edycja:

xrey

New member
Czy ktoś z mających odblokowane nagrywanie i np. roota poprzez SamyGo instalował ten firmware? Nic nie blokuje?

BTW. po updacie trzeba jeszcze raz nagrywanie odblokowywać bo od tak dawna nic nowego nie było, że cholercia zapomniałem


Dobra, sprawdziłem sam. Nic nie jest blokowane a po updajcie nie trzeba jeszcze raz odblokowywać.
 

xrey

New member
Wyżej sam sobie odpowiedziałem, że najnowszy firmware nic nie blokuje ale dzisiaj zauważyłem, że nie mogę odtwarzać filmów nagranych na TV i zgranych na komputer w formacie .ts.

Z "dekrypcją" jest wszystko w porządku bo nie ma problemu z odtworzeniem ich na komputerze ale nie chcą iść na TV (po dlna/USB) - po zmianie rozszerzenia na .mkv/.avi/.mp4.

Od niedawna mam TV cyfrową, ale wydaje mi się że kilkanaście dni wcześniej gdy testowałem nagrywanie programów - po zamianie rozszerzenia .ts na .mkv nie było problemów z ich odtworzeniem z komputera. Ale tak właśnie było jeszcze na poprzednim firmware.

Źle mi się wydaje? czy też faktycznie zablokowano w nowym firmware odtwarzanie nagranych i przeniesionych na zewnętrzny nośnik programów?
 
Ostatnia edycja:

wlodarczyk87

New member
Po aktualizacji oprogramowania z 1009 na 1025 czy nawet na 1023 mam problem z aplikacją YouTube..
Podczas odtwarzania filmów, po prostu się wiesza.. Zacina dźwięk, obraz, tak jakby miał problem z buforowaniem. Na poprzedniej wersji wszystko było ok, także z filmami w HD.

Interent 8 mbit/s, połączenie LAN, TV SAMSUNG UE40D5500
Zmiana DNS na 8.8.8.8 też nic nie daje..

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
 

wlodarczyk87

New member
Robiłem i nic nie pomaga..
A do menu serwisowego nie mogę wejść, coś mi się skrzaczyło chyba, bo kiedyś wchodziło normalnie a teraz nie.
Mowa o kombinacji klawiszy [info][menu][mute][power]
 
Do góry