Nowy salon = nowy telewizor - co polecacie? 65-75 cali?

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam wszystkich po dluzszej nieobecnosci.
Niedlugo przeprowadzam sie do nowego lokum i potrzebuje porady, jaki telewior powinienem wybrac:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: 36m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć: wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju: okno po lewej stronie od telewizora, ekspozycja poludniowa zachodnia, z roletami
7. Jaki masz obecnie telewizor: obecnie Sony 50W829 (trafi do sypialni)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał: HDMI 2.1 (pod przyszla konsole PS5), gleboka czern, plus odswiezanie (duzo sportu).
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: 4K plus dekoder Vectra
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora: Blu-ray 4K, PS5 (obecnie PS4), dekoder Vectra, amplituner RZ840.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor: 6-8 godzin dzienne
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: filmy, seriale, HBO, sportowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora: Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola: Tak, obecnie PS4, pozniej PS5.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: praktycznie od popoludnia
17. Preferencje co do wielkości: ~65-75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach: slaba plynnosc, slaby kontrast, slaba czern
19. Preferencje co do marki: moge pozostac przy Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D: obojętnie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: max. 10.000 ale jak warto dolozyc 1tys, rozwaze propozycje.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu: jak oferta bedzie dobra :)

Z góry dzięki za wszelkie porady/propozycję
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli 65" - to zdecydowanie Oled :
- Philips 65Oled 934 z soundbarem B&W
- LG 65GX z potrójna promocją

Jeśli 75"
- Philips 75PUS8303
- LG 75Nano 913
- Sony 75 XH9096
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Mieszkanie prawie skonczone, wiec jest miejsce na telewizor. Z uwagi na pewne ograniczenia, musze skupic sie na 65 calach. 75 cali bedzie za duzy i zburzy cala koncepcje wnetrza.
Wczoraj w jednym ze sklepow, sprzedawca zachwalal Philips OLED 855 lub 805, ktory obecnie w 65 calach maja za 8999 zl.
Kiki, ty polecales wersje 934. Czym ona sie rozni? Napisz na priv twoja propozycje cenowa z dostawa i kalibracja na priv.
 

jasssu

New member
Ten soundbar nie każdemu podpasuje, bo TV jednak inaczej wygląda, ale generalnie jak OLED to poszedłbym właśnie w Philipsa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z całą pewności taki telewizor ma lepszy dźwięk niż każdy inny bez głośników B&W. A jeszcze ma świetny obraz, wyposażenie i możliwości !
Ukoronowaniem wszystkiego jest ambilight.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Z uwagi na fakt, iz czytam o wielu problemach z Sony (modele 9095 i 9505), zdecyduje sie prawdopodobnie na Philipsa 934. Obecnie w jednym ze sklepow jest promka za 8999 przy 65 calach.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Promocja minela bardzo szybko, ograniczona liczba telewizorow. Moze i dobrze, gdyz dzisiaj rozmawialem na temat telewizorow w jednym sklepie. Uzyskalem informacje, iz jezeli OLED wisi bardzo blisko okna, ktore wychodzi na zachod (pokoj nasloneczniony) - nie bedzie to optymalny wybor. Wiem ze sporo osob ma problemy z telewizorem XH9505, ale wszystko zalezy od egzemplarza. Obecnie ten TV jest za 5699 (65 cali)... Czy Philips lub LG wymieniony przez Kikiego bedzie lepszym wyborem?
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Sony poszedł w górę na 8999 w jednym ze sklepów... Chora cena. Ale znalazłem w promo TV 65CX, przy kupnie dwóch rzeczy wychodzi 6700 plus słuchawki bezprzewodowe. Czy jest wart swojej ceny? Czy jednak nie?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dużo czytałem o OLEDach i znam ich bolączki. Jednakże telewizor ma mi służyć do codziennego oglądania. Wczoraj zastanawiałem się nad obrazem statycznym i posiadaniu telewizora OLED, oglądajac Australia Open przez 8 godzin, gdzie wynik jest wyświetlany w tym samym miejscu. Obawiam się wypalenia, więc na ten moment wybieram dobre LCD, albo Xh9505 albo LG Nano 917
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Tak, jak jest turniej typu AO, French, US albo Wimbledon, to tak. Moja córka ma swoich idoli, więc dużo tego leci.
 

pantomima

Banned
Dużo czytałem o OLEDach i znam ich bolączki. Jednakże telewizor ma mi służyć do codziennego oglądania. Wczoraj zastanawiałem się nad obrazem statycznym i posiadaniu telewizora OLED, oglądajac Australia Open przez 8 godzin, gdzie wynik jest wyświetlany w tym samym miejscu. Obawiam się wypalenia, więc na ten moment wybieram dobre LCD, albo Xh9505 albo LG Nano 917

Podobnie jak Ty , ja również jestem fanem tenisa ziemnego i obecnie trwający Australian Open ogladam na oledzie lg e9 .
Z czasem jest różnie ale bywało że 8h również zaliczyłem i póki co , nie dopatrzylem się powidoków.

Nowe oledy podobno mają jeszcze lepsze zabezpieczenia, więc raczej byłbym spokojny na Twoim miejscu .

Z ciekawości, komu kibicujesz ? ;)

Moja sugestia - kieruj się wskazówkami ludzi , którzy na codzień korzystają z technologii oled . Od podpowiedzi plebsu , który oledy widział na sklepowej półce uciekaj z daleka .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też mam Oleda.
Też nie mam powidoków - sorryyy.
W nowych modelach ma 7 zabezpieczeń.
Wprowadzisz jeszcze jedno.
Pytanie czy masz kasę na Oleda 77" ?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Podobnie jak Ty , ja również jestem fanem tenisa ziemnego i obecnie trwający Australian Open ogladam na oledzie lg e9 .
Z czasem jest różnie ale bywało że 8h również zaliczyłem i póki co , nie dopatrzylem się powidoków.

Nowe oledy podobno mają jeszcze lepsze zabezpieczenia, więc raczej byłbym spokojny na Twoim miejscu .

Z ciekawości, komu kibicujesz ? ;)

Moja sugestia - kieruj się wskazówkami ludzi , którzy na codzień korzystają z technologii oled . Od podpowiedzi plebsu , który oledy widział na sklepowej półce uciekaj z daleka .

Dzieki za odpowiedz. Mam jeszcze troche czasu do podjecia decyzji. A komu kibicuje? Dimitrov i Thiem - akurat spotkali sie w AO. Myslalem ze kariera Bulgara lepiej sie rozwinie pare lat temu i zagrozi bardziej wielkiej trojce. A Thiem - mloda krew, licze na niego w przyszlosci.


Też mam Oleda.
Też nie mam powidoków - sorryyy.
W nowych modelach ma 7 zabezpieczeń.
Wprowadzisz jeszcze jedno.
Pytanie czy masz kasę na Oleda 77" ?

Dobrze wiedziec. O jakim dodatkowym zabezpieczeniu piszesz?
OLED 77 - nie mam tyle miejsca. 65 cali to absolutne maksimum. Dodatkowo odleglosc to okolo 2m, wiec wystarczy.
 

pantomima

Banned
Dzieki za odpowiedz. Mam jeszcze troche czasu do podjecia decyzji. A komu kibicuje? Dimitrov i Thiem - akurat spotkali sie w AO. Myslalem ze kariera Bulgara lepiej sie rozwinie pare lat temu i zagrozi bardziej wielkiej trojce. A Thiem - mloda krew, licze na niego w przyszlosci.

Wiekszość myślała podobnie jak Ty , niestety Bułgar zawiódł .
Thiem już poza turniejem no i już nie taki młody - 27 lat ;)
Ja kibicuję Djokovicovi .
Temat rzeka, ale nie w tym wątku.
Jeżeli nie weźmiesz na poważnie bzdur wygadywanych przez ludzi , którzy o oledach tylko czytali lub widzieli je na półce sklepowej , to FO będziesz oglądał już na oledzie ;)
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Wiekszość myślała podobnie jak Ty , niestety Bułgar zawiódł .
Thiem już poza turniejem no i już nie taki młody - 27 lat ;)
Ja kibicuję Djokovicovi .
Temat rzeka, ale nie w tym wątku.
Jeżeli nie weźmiesz na poważnie bzdur wygadywanych przez ludzi , którzy o oledach tylko czytali lub widzieli je na półce sklepowej , to FO będziesz oglądał już na oledzie ;)

Ale jest młodszy od Wielkiej Trójki...
Co do Oleda... Gdybym miał wybierać tylko dla siebie to już w tej chwili wiem że OLED, tylko że korzystają z niego pozostali w rodzinie, gdzie TV potrafi być włączony cały dzień, na jednym kanale. Jakoś nie mam zamiaru ciągle zwracac na to uwagi...
 
Do góry