NOWY ruSamsungTVCommunicator

olsenik6

New member
Witam,
Jak w temacie. Wczoraj pojawiła się nowa wersja ruSamsungTV Communicator 0.0.7.0beta.
Po kilku nieudanych próbach uruchomienia pełnego menu serwisowego w moim UE40D6750 doszedłem w końcu po lekturze forum, że to wina za wysokiej wersji firmware'u tj.1018. Po udanym downgrade firmware'u do 1013 telewizor, tak jak i przed downem, współpracuje z ruSamsungTVComm.. ale "Factory" i "3Speed" nadal "Niedostępne" a region (w menu serwisowym) niepodświetlony i nie ma możliwości jego zmiany. Oczywiście całość działań zmierza do zmiany regionu na EU_GER i uruchomienia HbbTV. O czym zapomniałem żeby zaczęło działać? Może ktoś wię coś więcej o samym ruSamsungTVcommunicator bo tematy po 2000 postów i ogólniki "zmieniłem za pomocą ruSam..." porażają.
Komuś się udało z tym modelem TV?
Dziękuję za pomoc.:blagam:
Olsenik

Przez nieuwagę wysyłałem komendy "Factory" i "3Speed" nie będąc w trybie serwisowym (sierota normalnie). Menu "Advanced" uruchomione, region zmieniony, HbbTV działa. Jeszcze tylko upgrade firmvare'u i wszystko.
 
Ostatnia edycja:

kidler

New member
mam ten sam problem. program działa, znajduje się menu serwisowym, daję w programie Factory i 3Speed
Kod:
Senden "$factory"...
Key "KEY_FACTORY" senden... fertig
Senden "$3Speed"...
Key "KEY_3SPEED" senden... fertig
i nie mogę zmienić localset bo jest niepodświetlone
 

olsenik6

New member
?

A na jakiej wersji firmware'u robisz próby?
Uruchomienie rozszerzonego menu serwisowego, tak jak próbujesz, działa bodajże do wersji 1016. W wyższych zablokowali (chyba) bo nie mogłem nic zadziałać. Spróbuj downgrade'u do 1013 przez serwer DNS SamyGo. (Nie zapytałem/nie wiem jaki masz model TV.)
Olsenik
 

Przyczajony

New member
Ta metoda działa nawet w najnowszej wersji 3015.0. Nie ma najmniejszych problemów z odblokowaniem ukrytego menu.

Robiłeś tak jak w poniższej instrukcji?
radioel napisał:
1. Sparowac kompa z TV - uzywamy cross cable
2. Hotel mode on (Mute-1-1-9-ENTER)
3. Power OFF
4. Włączamy TV kombinacją : Info-Menu-Mute-Power
5. Dopiero tutaj łączymy się z TV za pomocą softu
6. Wciskamy FACTORY - 3SPEED
7. zmieniamy co chcemy
 
Ostatnia edycja:

Grundol2

New member
sieciowy pilot zdalnego sterowania w tv włączane masz w ustawieniach ogólnych i i czy zezwoliłeś rusamsungcomnicator???
 

olsenik6

New member
?

A o jakiej serii piszesz podając procedurę z trybem hotelowym i firm. 3015?
Ja mówiłem o serii D, dokładnie UE40D6750. Właśnie zainstalowałem najnowszy firmware 1021.1:
- nie robiłem Factory Reset'u ani przed ani po upgrad'zie,
- TV zachował mi wszystkie kluczowe ustawienia z poprzedniego firmvare'u (np. localset - eu_ger, włączony tryb danych w menu TV, kraj, lista kanałów i zmieniona ich kolejność), kilka dni temu wersja 1020 wyczyściła mi wszystko i nie pozwoliła wyszukać wszystkich programów. Musiałem całą procedurę z downgradem robić od nowa.
- tak jak w kilku niższych wersjach nie działa mi "factory" i "3speed" na tym firmware. Jak komuś działa/ma inaczej, niech da znać jak to zrobił!

Tak więc po kilku dniach mam najnowszy firmware wraz z pełną listą kanałów, zmienioną ich kolejnością, działającą HbbTV i poprawnie wyświetlaną godziną (ktoś pisał że mu nie działa, wystarczy ręcznie wybrać strefę GMT na GMT+1h i zgodnie z prawdą włączyć obecnie obowiązujący czas letni - DST).
Wszystko bangla:D
 

Przyczajony

New member
Faktycznie, przepraszam. Pisałem oczywiście o serii C. Ja kiedyś pisałem, ze po zmianie na Italy w menu serwisowym, mam godzinę do tyłu w EPG, zmiana ręczna godziny nic nie pomagała. Oczywiście TV wyświetlał, np godzinę 15.00, ale w EPG była 14:00, i cały program był nieźle pomieszany...
 

kidler

New member
1. włączyłem tv
2. zezwoliłem rusamsungcommunicator na łączenie się
3. wyłączyłem tv
4. włączyłem poprzez info + menu + mute + power
5. odpalilem ponownie rusamsungcommunicator
6. dałem factory a potem 3dspeed

mój tv to samsung UE37D6100, a fw to 1020.1

w tym ukrytym menu nie ma trybu hotelowego...
łącze się z tv przez fifi-rifi a nie po kablu...
 
Ostatnia edycja:

henjek

New member
Faktycznie, przepraszam. Pisałem oczywiście o serii C. Ja kiedyś pisałem, ze po zmianie na Italy w menu serwisowym, mam godzinę do tyłu w EPG, zmiana ręczna godziny nic nie pomagała. Oczywiście TV wyświetlał, np godzinę 15.00, ale w EPG była 14:00, i cały program był nieźle pomieszany...

Mam też telewizor serii C6500 i mam ten problem z czasem, różnica o godzinę do tyłu. Stało się tak po FACTORY RESET. Jak to ustawić i gdzie? Nie mogę znaleźć opcji ustawienia GMT
 

plenin

New member
A ja mam TV 55ES6900 i nie mogę za chiny zmienić EU_beneluxe na EU. Nie działa mi factory i 3speed.

Najlepsze jest to że kupiony był w polskim redcoonie. Jeśli nie uda się przestawić będę go reklamował.
 
Do góry