Nowy pokój - nowe kolumny, zmiany w torze

patee

New member
Witam,
muszę wymienić swoje kolumny ze względu na zmianę pokoju odsłuchowego/KD. Obecnie sprzęt jest w pokoju jak na załączniku (380cm x 294cm).
Na dzis tor:
STEREO: Volumio na Pi4 --> Wireworld Ultraviolet7 -> Topping DX3s -> Bridge Elite RCA -> Marantz PM7004 -> Melodkika PurpleRain ->Taga Harmony 606F v3
KD: Marantz NR1608 -> fronty pre-out RCA do main-in PM7004, reszta z ampli wychodzi na zestaw 5.0 Taga Harmony 606 v3 + sub Roth KH2

Te podłogówki Tagi do tego pomieszczenia są za duże, poza tym chciałbym trochę lepsze stereo uzyskać.
Lubię lekko ocieplone granie, z przyzwoitą sceną i dobrym, kontrolowanym basem + porządna średnica (słuchawki jakie mam to AKG 7xx).
Nie lubię chudego, niedociążonego grania albo mocnej "V"ki.
Muzyka jakiej słucham to dość duży przekrój (pop, indie, elektronika, r'n'b)- raczej bez ciężkich gatunków typu metal/hard rock.

Jakie kolumny dobrać pod ten metraż i Marantza PM7004? Kolumny będą dość blisko ściany, a odległość pomiędzy membranami a miejscem odsłuchowym to 230-240cm.
Czy znajdę jakieś małe podłogówki do tego metrażu? Boję się trochę wstawiać podstawki z racji na dzieci.
Kolumny muszą się też jakoś odnaleźć w kinie domowym, ale to jest na drugim planie.
 

patee

New member
58bc8f0f8640d.jpg
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Nie napisałeś najważniejszego - jaki budżet ????
Nowe czy używane ?
Może jakieś monitory ?
Z tym Marasiem też nie oczekuj cudów w stereo.
 

patee

New member
Używane.

Monitory hmm.. boję się trochę ze względu na dzieciaki (przewrócenie).

Budżet - okolice 800-1000zł na obecną chwilę. Chyba, że coś się trafi warte dopłaty.

Ataszek, nie oczekuję cudów. Ma grać nieźle, ale nie doskonale :) Nie mam parcia na high-end. Maraś zostaje (przynajmniej na razie ;) )

Moim zdaniem wąskim gardłem są te Tagi teraz.
 
Do góry