Nowy OLED - Philips 48OLED935

kola01

Well-known member
Bez reklam
Żeby zakończyć bezsensowne przyrównania niektórych użytkowników forum do "sekty" ale przede wszystkim, żeby obalić co chwilę powielany tu chory mit, jakoby OLED był najlepszym TV (w dodatku nie wypalającym się), proponuję zapoznać się ze świeżym artykułem na branżowym portalu Geex:
https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/jaki-telewizor-wybrac-oled-czy-qled/

A tym, którym się nie chce czytać streszczę, że nie da się wyłonić zwycięzcy między technologiami QLED/OLED a jedną z oczywistych i jednocześnie największych wad OLEDA, jest jego wypalanie, któremu to niektórzy próbują tu zaprzeczać, głosząc tezy będące wręcz w sprzeczności z twierdzeniom samego producenta matryc OLED.
 

VitoCx

Member
Przestań się podniecać w każdym temacie tymi "możliwymi wypaleniami". Nikt normalny tego nie neguje. Mogą one powstać przy długotrwałym wyświetlaniu statycznego obrazu, ale i tak jest to bardzo ciężkie to uzyskania. To obóz przeciwników uczepił się tego, a nie realni użytkownicy tej technologii. Daj sobie siana wreszcie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Idąc Twoim tropem należałoby OLEDA uznać wręcz za słaby produkt, bo ilościowo sprzedaje się wielokrotnie mniej niż konkurująca z nim technologia i to po tylu latach od jego premiery.
Oboje jednak wiemy, że nie jest to wyznacznik jakości, podobnie jak to co napisałeś w poprzednim poście.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Lcd są dobre do monitoringu szczególnie w wielkości jakie posiadasz Kola1,
ale dla dojrzałego odbiorcy Oled min 55cali taka prawda
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
I nie ma związku przekątna do odległości oglądania? Tak? Nawet jak oglądam z 50 cm to też musze mieć minimum 55"? Jak masz pisać takie farmazony, to lepiej zamilcz pseudo-dojrzały odbiorco.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest odpowiedź naturalnej selekcji wyboru samoistnej jakości. Albo głosowania własną kasą ciężko zarobioną za wyborem jakości.
Samsung też dokonał wybory zmiany po latach na Oled tv zmniejszając ogromne ilości produkcji LCD .
 
Wybrałem oleda… czekam na dostawę i postaram się opisać jak wrażenia :)

Ja znowu wybrałem mini leda. Tym razem w 85 calach. Mówiąc krótko jest moc.

Da się wyłonić .
Oled wzrost od 10 lat rok do roku po 100 %.
LCD spadki sprzedaży i zainteresowania rok do roku.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...elewizorow-lcd-ze-wzgledu-na-niski-popyt.html

To jest odpowiedź naturalnej selekcji wyboru samoistnej jakości. Albo głosowania własną kasą ciężko zarobioną za wyborem jakości.
Samsung też dokonał wybory zmiany po latach na Oled tv zmniejszając ogromne ilości produkcji LCD .

I dlatego w ubiegłym roku sprzedano 207 milionów LCD i tylko 7 milionów oledów?
 
Bonifacy jak moc co z tego że 85cali jak do Oleda mudaleko chwalisz się czy żalisz :)

Tylko stwierdzam fakt. Widząc wcześniej jak rewelacyjną jakość oferuje 55QN90A z czernią na poziomie oledów i jasnością oraz trwałością je deklasującymi, bez chwili wahania zdecydowałem się na drugiego mini leda tym razem w 85 calach.

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Chodzi o trend..

Tutaj też?
To jest odpowiedź naturalnej selekcji wyboru samoistnej jakości. Albo głosowania własną kasą ciężko zarobioną za wyborem jakości.

Poza tym przy takim tempie trendu i ze swoimi wadami zanim oledy pod względem sprzedaży dogonią 207 milionów LCD sprzedanych w ubiegłym roku, to podobnie jak plazmy oledy wcześniej przejdą na zasłużony śmietnik historii.

Poza tym aut luksusowych sprzedaje się tez dużo mniej od zwykłej masówki. O różnicach pomiędzy nimi nie będziemy dyskutować. Podobnie jest Oled vs LCD:cool:

To dlatego wśród 207 milionów sprzedanych LCD mini ledów było mniej niż sprzedanych oledów 8)
 
Do góry