Nowy OLED - Philips 48OLED935

Marqs_

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hi

Stary TV padł, trzeba nowy.
Użytkownik nie jest wymagający ale z racji swojego wieku należy się trochę luksusu :)

Kwestie doboru wielkości były okrojone gdyż układ mebli pozwala na zakup tv do max szerokości 113/114 cm, czyli 50 cali by się zmieścił przy założeniu, że ramki nie będą szerokie.

Dotychczas był LG 42LE5500.

Po przewertowaniu forum wybór początkowo padł na LCD Philips 50PUS8546 lub Sharp 50EQ7 ale ostatecznie skłaniam się przy oledzie Philipsa a konkretnie 48OLED935 (duży plus dla dźwięku).

Mam jednak wątpliwość. Są one wystawione w różnych sklepach i jeden parametr nie daje mi spokoju. Niby ten sam model bo 48OLED935 lub 48OLED935/12 (tak są opisane i nie wiem czy to ten sam model czy jednak różne) a jednak czasem podają, że odświeżanie ma albo 60 Hz (komputronik cena 5099) albo 100 Hz...

Czy występują dwie wersje tego modelu ? np. Model na rok ?

Ogólne założenia potrzeb:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
~25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
~3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? -
są ważne...
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?
pada przez krótki okres w ciągu dnia ale na sam tv nie docierają promienie słoneczne
7. Jaki masz obecnie telewizor ?
LG 42LE5500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Ładny obraz, przyzwoity dźwięk
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )
Tuner z netii. Serwisy nie są instalowane żadne z racji braku możliwości. Czy coś będzie ? Trudno powiedzieć.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
tuner TV
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
~ w tle sobie działa dość często.... 6h ok
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
seriale i filmy, programy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?
nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
różnie
17. Preferencje co do wielkości?
szerokość max 113/114 cm
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
kieska jakość dźwięku, obrazu
19. Preferencje co do marki ?
brak... choć lubię solidne rzeczy
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
nie ma sprecyzowanego, zakup ma być rozsądny i skupiam się na najlepszym wyborze. Nie może też być... pokaż się a zastaw się. Obecnie celujemy w 5 tyś przy oledzie i 3 przy LCD

Dziękuję z góry za wsparcie.

Ps. nie jestem niebieski, mogę być ale to trochę by było działanie pod zakup.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa Oledy są 100 Hz.
Jeśli wybierasz oleda to w klasie cenowej wybrałeś faktycznie najlepsze modele.
Masz w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forumm z pakietem gratisów o wartości 500 zł
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Hi

Stary TV padł, trzeba nowy.
Użytkownik nie jest wymagający ale z racji swojego wieku należy się trochę luksusu :)

Kwestie doboru wielkości były okrojone gdyż układ mebli pozwala na zakup tv do max szerokości 113/114 cm, czyli 50 cali by się zmieścił przy założeniu, że ramki nie będą szerokie.

Dotychczas był LG 42LE5500.

Po przewertowaniu forum wybór początkowo padł na LCD Philips 50PUS8546 lub Sharp 50EQ7 ale ostatecznie skłaniam się przy oledzie Philipsa a konkretnie 48OLED935 (duży plus dla dźwięku).

Mam jednak wątpliwość. Są one wystawione w różnych sklepach i jeden parametr nie daje mi spokoju. Niby ten sam model bo 48OLED935 lub 48OLED935/12 (tak są opisane i nie wiem czy to ten sam model czy jednak różne) a jednak czasem podają, że odświeżanie ma albo 60 Hz (komputronik cena 5099) albo 100 Hz...

Czy występują dwie wersje tego modelu ? np. Model na rok ?

Ogólne założenia potrzeb:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
~25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
~3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? -
są ważne...
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?
pada przez krótki okres w ciągu dnia ale na sam tv nie docierają promienie słoneczne
7. Jaki masz obecnie telewizor ?
LG 42LE5500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Ładny obraz, przyzwoity dźwięk
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )
Tuner z netii. Serwisy nie są instalowane żadne z racji braku możliwości. Czy coś będzie ? Trudno powiedzieć.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
tuner TV
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
~ w tle sobie działa dość często.... 6h ok
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
seriale i filmy, programy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?
nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
różnie
17. Preferencje co do wielkości?
szerokość max 113/114 cm
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
kieska jakość dźwięku, obrazu
19. Preferencje co do marki ?
brak... choć lubię solidne rzeczy
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
nie ma sprecyzowanego, zakup ma być rozsądny i skupiam się na najlepszym wyborze. Nie może też być... pokaż się a zastaw się. Obecnie celujemy w 5 tyś przy oledzie i 3 przy LCD

Dziękuję z góry za wsparcie.

Ps. nie jestem niebieski, mogę być ale to trochę by było działanie pod zakup.

Przy 6 godzinach dziennie już bym skreślił OLEDA chyba, że użytkownik zmieni upodobania lub masz kasę na wymianę TV za np. 2 lata.
NETIA IPTV (przez internet) ma słabą jakość obrazu bo stosują dużą kompresję. Jeżeli masz taką możliwość to proponuję skorzystanie z jakiegoś operatora satelitarnego np NC+ z dekoderem 4K ultrabox. Jakość obrazu nieporównywalnie lepsza.
 

Vex

Member
Bez reklam
kola01, naprawdę nie da się już czytać Twoich postów. Zdarta płyta do bólu. Jeśli nie posiadasz OLEDa to nie doradzaj innym w tym temacie. Mój działa więcej niż 6h dziennie i dodatkowo dziennie używam go wyświetlania obrazu z gier strategicznych i nic się nie dzieje. Zgodnie z tym co piszesz to już powinienem mieć wymieniony TV.
 

VitoCx

Member
To jest sekta. Zobaczą tylko osobę, która zainteresowana jest oledem i od razu bombardują o wypaleniach.
U mnie gra ile wlezie, czasami pół dnia non stop i wszystko jest Ok.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
To jest sekta. Zobaczą tylko osobę, która zainteresowana jest oledem i od razu bombardują o wypaleniach.
U mnie gra ile wlezie, czasami pół dnia non stop i wszystko jest Ok.

O sobie mówisz? Faktycznie zachowujesz się jak członek sekty. Wciskasz OLEDy na prawo i lewo, nie patrząc, że ktoś pisze, że TV ma działać codziennie aż przez 1/4 doby co automatycznie powoduje, że szybciutko się wypali. Ale nie, kolega VitoCx woli wciskać OLEDY nawet osobom, którym każdy zdroworozsądkowy zorientowany człowiek stanowczo by odradzał taki zakup. Nawet w Mediaexpercie kilka razy słyszałem jak sprzedawcy odradzali OLEDA właśnie ze względu na deklarację kupującego, że dużo ogląda. Oczywiście, nikt bogatemu nie broni zmienić TV co 2 lata czy nawet co rok ale warto o tym chociaż wspomnieć, bo zapewne nie wszyscy o tym wiedzą. Będą zadowoleni po zakupie ale do czasu i później wrócą tu z pretensjami. Wystarczającym przykładem jest to forum, gdzie co chwilę czytam, że ktoś szuka nowego TV dodając, że absolutnie żadnego OLEDa już nie chce bo miał i się szybko wypalił przy częstym używaniu.

Ale jak ktoś napisze, że planuje oglądanie głównie po ciemku i nie dłużej jak 2 no max 3 godz. dziennie, nie przeszkadza mu stutter, błyszcząca matryca i parę innych drobiazgów - to sam mu doradzę OLEDA.
Kupować trzeba z głową a niektórzy najwyraźniej jej nie mają. Sobie kupili OLEDA i wciskają go innym na prawo i lewo jak leci, nie patrząc, że często jest to zły wybór.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jak w drugą stronę
Ktoś kto nie ma w domu i na codzien nie wie jak się oledem posługiwać, będzie odradzał nawet dla sportu.
Na dziś to najlepsza jakość obrazu nawet w bardzo nasłonecznionym pokoju.
Wiem bo mam
 

VitoCx

Member
O sobie mówisz? Faktycznie zachowujesz się jak członek sekty. Wciskasz OLEDy na prawo i lewo, nie patrząc, że ktoś pisze, że TV ma działać codziennie aż przez 1/4 doby co automatycznie powoduje, że szybciutko się wypali. Ale nie, kolega VitoCx woli wciskać OLEDY nawet osobom, którym każdy zdroworozsądkowy zorientowany człowiek stanowczo by odradzał taki zakup. Nawet w Mediaexpercie kilka razy słyszałem jak sprzedawcy odradzali OLEDA właśnie ze względu na deklarację kupującego, że dużo ogląda. Oczywiście, nikt bogatemu nie broni zmienić TV co 2 lata czy nawet co rok ale warto o tym chociaż wspomnieć, bo zapewne nie wszyscy o tym wiedzą. Będą zadowoleni po zakupie ale do czasu i później wrócą tu z pretensjami. Wystarczającym przykładem jest to forum, gdzie co chwilę czytam, że ktoś szuka nowego TV dodając, że absolutnie żadnego OLEDa już nie chce bo miał i się szybko wypalił przy częstym używaniu.

Ale jak ktoś napisze, że planuje oglądanie głównie po ciemku i nie dłużej jak 2 no max 3 godz. dziennie, nie przeszkadza mu stutter, błyszcząca matryca i parę innych drobiazgów - to sam mu doradzę OLEDA.
Kupować trzeba z głową a niektórzy najwyraźniej jej nie mają. Sobie kupili OLEDA i wciskają go innym na prawo i lewo jak leci, nie patrząc, że często jest to zły wybór.
Mam sam i wiem co mówię na podstawie własnych doświadczeń i nie tylko, bo masa moich znajomych również korzysta z Oledow i są zachwyceni. Nikomu nie wciskam tych tv bo nie mam zwyczajnie żadnego w tym interesu. Widziałem wszystkie topowe modele na rynku i dlatego wybrałem Oleda bo obraz jest najlepszy.
To podaj jakieś posty użytkowników, którzy maja oledy i w ostatnim czasie narzekali na wypalenia w swoich egzemplarzach. Bo ja akurat śledzę forum i sobie nie przypominam. Tak samo jak pisałeś ze widziałeś masę „świeżych” wypalonych tv na aukcjach w necie ale jak pytam o liczby to jest cisza. Uczepiłeś się tych wypaleń jak rzep psiego ogona i wszędzie podnosisz alarm. Każdy tv się kiedyś zepsuje bez względu na technologie.
Jeszcze raz podkreślę, ze ja oglądam o każdej porze dnia i nocy, gram czasami wiele godzin, oglądam sport i jestem mega zadowolony. Ja wiem ze to nie pasuje pod twoje tezy, ale takie są fakty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy niech kupuje co chce.
Jeśli ktoś ma oczekiwania najwyższej jakości.
To w pierwszej kolejności kłania się OLED
 
Tak jak w drugą stronę
Ktoś kto nie ma w domu i na codzien nie wie jak się oledem posługiwać, będzie odradzał nawet dla sportu.
Na dziś to najlepsza jakość obrazu nawet w bardzo nasłonecznionym pokoju.
Wiem bo mam

To jest zwyczajnie niemożliwe, przy jasności oledów dla 50, czy 100% jasnego ekranu ma poziomie 300 i 200 nitów.

Każdy niech kupuje co chce.
Jeśli ktoś ma oczekiwania najwyższej jakości.
To w pierwszej kolejności kłania się OLED

Jw., poza tym, że wszystkie oledy przegrywają w bardzo jasnych pomieszczeniach z topowymi mini ledami, to do tego niektóre przegrywają z mini ledami we wszystkich pomieszczeniach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam bardzo jasny salon. Trzy wielkie Okna od podłogi do sufitu. Polecam Oleda , spisuje się znakomicie.
A i nie zasłaniam jak słońce świeci okien, po to są żeby słońce swobodnie żeglowało po ścianach salonu dając niesamowitą radość.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma prawo mieć inne zdanie, szkoda tylko że się demonizuje strasząc a nie widząc we własnym domu, w warunkach dużego nasłonecznienia jak faktycznie gra.
Oled spokojnie sam się obroni !
 
Mam bardzo jasny salon. Trzy wielkie Okna od podłogi do sufitu. Polecam Oleda , spisuje się znakomicie.
A i nie zasłaniam jak słońce świeci okien, po to są żeby słońce swobodnie żeglowało po ścianach salonu dając niesamowitą radość.

Nie obraź się, ale dla mnie to jest zwykłe bajkopisarstwo. Nie jest możliwe uzyskanie w nasłonecznionym pomieszczeniu dobrego obrazu na telewizorze, który ma jasność szczytową dla 100% jasnego ekranu na poziomie 200 nitów.
 

Katar10

Member
Człowieku nie masz Oleda to przestan wciskać wszędzie te swoje bzdurne tezy , też mam jasny salon i nażekam, Filemon czy jak Ci tam do kuwety sioo
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Każdy ma prawo mieć inne zdanie, szkoda tylko że się demonizuje strasząc a nie widząc we własnym domu, w warunkach dużego nasłonecznienia jak faktycznie gra.
Oled spokojnie sam się obroni !
kiki...nie mam zamiaru nikogo straszyć. Miałem w domu LG B8 do porównań, a LG jak wiadomo robi bardzo dobre oledy. Dodatkowo postawiłem do porównania PDP ST60 od Panasonica .Najciemniejsza była plazma, później Oled Ale żaden nawet nie "podskoczył" w jasnym pomieszczeniu miniledowi. To nie żadne straszenie tylko fakty stwierdzone na podstawie bezpośredniego porównania. Kolega od LG był mocno zdziwiony wynikiem bo też naczytał się różnych informacji na forach.
Owszem, jaśniejszy od plazmy Oled będzie dawał radę w jasnych pomieszczeniach. Ale postawić obok oleda dobrego minileda to dopiero wtedy widać o co chodzi.
Nie bez powodu w tym porównaniu jeśli chodzi o jasne pomieszczenie miniled zlał oledy.Wszystkie.
7 minuta i 5 sekunda
https://www.youtube.com/watch?v=zCSAdW3Wejk&t=679s
Nie ma problemu w jasnych salonach ja nie narzekam. Tak miało być
Nie narzekasz?Czyli niewiele Ci do szczęścia potrzeba .Wystarczą mrugające ,odpustowe światełka .Pewnie nawet nie zauważyłbyś różnicy między Oledem a CRT.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Gitara prosty jesteś jak szpada , już pisałem żeby zrozumieć zalety Ambilight lub Hue trzeba je mieć , ty nie masz nic więc piszesz w kółko te swoje bzdury ale dobrze bo inaczej te forum by umarło , lepiej poczytać prostaka niż nic :)
 
Do góry