Nowy OLED do 25tys (QD-OLED?)

Aleandir

New member
Chcę kupić nowy tv, dziś oglądałem QD-OLEDy i pytanie - czy tylko ja nie widzę aż takiej różnicy między QD-OLEDem a OLEDem? Coś czytałem że na rok 2023 OLEDy od LG mają mieć jasność dwukrotnie większą niż teraz - może lepiej poczekać?

Chciałbym coś większego (77 a najlepiej 83cale), budzet do 25tys.
Mam również soundbara Sasmung s990B i tu się pojawiają pytania.

1. Czy w tym budzecie kupować sony 83" a90j LG 83" C2 czy coś innego?
2. Czy Q-symphony działa tylko z TV od samsunga czy mozna to jakoś ominąć i odpalić również na sony?
3. Czy nie ma sensu teraz kupować OLEDa i poczekać na 77" QD-OLED w przyszłym roku od samsunga? (przynajmniej z Q-symphony będzie synchronizacja)
4. Czy Q-symphony daje dużą różnicę względem samego soundbara?

Z góry dziękuję, nie celuje w ledowe tv, mam małego OLEDa 55" i przyzwyczaiłem się do tej technologii.,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z modeli 83" masz :
- LG 83G23 , ten ma najwyższą jasność !
- Sony 83A90 J - ale to nie ta jasna matryca co 83LG.

- Philips 77Oled 937 wygrał zdecydowanie na pokazach z LG, Samsungiem i Panasonic

Jaka masz odległość od ekranu ?


Soundbar w klasie oddzielny każdy gra zdecydowanie, zdecydowanie lepiej.
 

Aleandir

New member
@kiki sofa lezy jakieś 3.5-4m od sciany

troche nie rozumiem odpowiedzi odnosnie soundbaru. W jakiej klasie oddzielnej? Tzn ze z q-symphony gra lepiej?

BTw. dodam ze na ambilight mi nie zalezy dlatego nie patrze na tvki Philipsa. Mam juz Hue podlaczony osobno i osobne ambilight.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobry Soundbar zagra lepiej niż z wspomaganiem głośników telewizora.
Brałbym do tych warunków 83" , wielkość niesie najlepsze wrażenia, szczególnie przy tej odległości. Ku radości obydwa będą extra, ale LG ma nowszą matrycę i jaśniejszą.
Jak będziesz niebieski masz specjalną cenę plus dodatkowo pełen pakiet gratisów i z montażem i dostawą gratis.


Kiedy planujesz zakup ?
 

Aleandir

New member
@kiki myslimy z żoną poczekać do listopada, wiem że suma wysoka ale zawsze jakby na black friday wpadła promka z tys-dwa tys mniej to już by było szkoda ze nie poczekaliśmy tych dwóch miesięcy.

Na ten moment posiadamy OLED 55" C7 więc już dość leciwy, ale się nie wypalił :D

Co do LG 83" G2, jedno co mi się nie podoba w tym tv to grubość telewizorra. Wiem ze tego az tak nie widać, ale jedną z zalet oleda dla mnie jest wrazenie wizualne ze są dość cienkie. Nie wiem czemu ten tv zrobili tak gruby :/

Soundbara mam dobrego, kupiony na promce - Samsung Q990B, myslalem ze dodanie dzwieku z TV zwiększy imersje i wrazenia z odsluchu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety historycznie najwyższe modele nie mają udziałów w BF.
Ale i tak dla niebieskich masz zawsze specjalna ofertę cenową plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
W tej sytuacji ja pochyliłbym się nad obecnym jeszcze modelu 83G13
Ten masz właśnie galery - czyli jest Cienki na całej długości i uchwyt jest wmontowany w telewizor , że jak wisi wygląda jak obraz.
No i masz kilkanaście tysięcy taniej razem z pakietem
Różnica ceny między G13 i G23 nie pokrywa w żaden sposób różnicy jakości.
 

Aleandir

New member
@Kiki

Prawdopodobnie wstrzymam się do jakiejś premiery C3 (ponoć LG ma podbić mocno jasność), lub do listopada zobaczę jak ceny na black friday będą wyglądać. Słyszałem ze rok 2023 ma być bardzo dobry na rynku TV pod kątem jasności.

Niestety nie podoba mi się zamysł TV jako obraz. Przyzwyczailem się do cienkich ramek po bokach.
Co do jakości obrazu własnie chyba 83G2 jest tym w punkt dla mnie (wyzsza jasnosc niz C2, w miare blisko QD OLEDA), no ale ten obrazowy wygląd :/

P.S

nie rozumiem zdania : Niestety historycznie najwyższe modele nie mają udziałów w BF.
Dla niebieskich masz na myśli Sony?
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Czyli patrząc na promocje na BF w latach wcześniejszych drogie modele tv w nich nie uczestniczą. Przeceniane są tv tańsze... O to chodziło Kikiemu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich masz wszystkie modele.
Różnice cenowe ( 12.000 zł) np między G13 a G23 wg mnie nie wynikają z różnicy jakości ale z sytuacji gospodarczej. Jeśli ktoś planuje zakup świetnego telewizora w bardzo dobrej cenie - to czas taki temu sprzyja.



2023 pod kątem jasności - to sprawdź obecne modele.
Wszystkie wymagają właśnie kalibracji, że obraz był naturalny i nie da się wysiedzieć normalnie gdy żarówki będą świecić Ci cały czas po oczach.


Większość ludzi na świecie w ankietach podaje że 70% czasu spędza przed ekranem wieczorami i w nocy. I właśnie również dla zdrowych oczu jest niezbędna w obecnych telewizorach kalibracja.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Promocja się kończy jest tylko do końca miesiąca.

update
Są już nowe modele ale jeszcze w starych cenach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry