Nowy nabytek cicho gra?

tuna_nh

New member
Witam, zakładam nowy wątek ponieważ uważam, że tematyka trochę się zmieniła. Prawdopodobnie to problem z amplitunerem ale pozostałem w temacie kolumn, jeśli tak - przepraszam. Dotarły do mnie Klipsch F20, które jak niektórzy wiedzą spiąłem z posiadanym już wcześniej denonem AVR-1911, wszystko ładnie pięknie poza jednym - mam wrażenie, że sprzęt gra cicho. Nie chcę piłować od początku kolumn bo jeszcze są niewygrzane ale robiąc testy:D musiałem zjechać ampli aż do -13db żeby było głośno aczkolwiek jeszcze na tyle znośnie, że piosenkę, którą lubię mógłbym przesłuchac z 5 razy:) Ampli narazie mam podpięty do tv kablem optycznym, na radiu mam wrażenie, że jest odrobine lepiej ale to i tak lipa tym bardziej, że channel level mam podbity do +2, dodam, że wszystko to ma miejsce po skalibrowaniu audysseyem, wcześniej było chyba jeszcze gorzej. Wiem, że takie tematy już były, bardzo możliwe, że to wina softu ale nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać (i jak to zrobić), tym bardziej, że na stronie denona nie ma softu do mojego modelu tylko do AVR-1912 (chyba, że to ten sam soft i mógłbym na swoim go zastosować) w każdym razie proszę o pomoc i sugestie będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
 

tuna_nh

New member
Wszystko wygląda podobnie. Denon jeśli chodzi o dźwięk jest tak skalibrowany, że ostatnie 20% skali głośności to jakieś 60% natężenia dźwięku więc może coś mi się poprostu ubzdurało nie wiem. Byłem przekonany, że jak zapne porządne kolumny to w połowie regulatora szyby będą pękać. Chyba najlepszym wyjściem będzie oddać go do serwisu na zmianę softu o ile nie jest to jakaś kosztowna inwestycja. Właśnie doszły mi pozostałe 3 głośniki więc zobaczymy wieczorem jak z resztą kanałów.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja swojego czasu miałem Denona 1611 (czyli niższy model) i do tego Oli40. Z tego co pamiętam przy normalnym odsłuchu miałem na około -35db. Przy -20db już było głośno. Skala jest pamiętam jest do +10db. Zobacz też ile Ci kalibracja wyciszyła fronty? Dynamic eq masz włączony?
 

matrixabc

Member
Co do głośności amplitunerów KD (nowych) również mam podobne zdanie. I nie zależy to od marki. Sam w domu testowałem ONKYO 828 i również było jak napisał tuna_nh.
Aby usłyszeć porządniej muzykę musiałem odkręcić amplituner na prawie -10db co w porównaniu do zakresu <-80db do +10db> daje jakieś 75% swojej mocy. Następnie co zrobiłem to udałem się do sklepu aby przetestować inne modele i szczerze powiem że większość miała bardzo podobnie (Pioneer, Denon, Yamaha)
W porównaniu do starego sprzętu sprzed ponad 15 lat, tyle że wzmacniaczy stereo, to dzisiejsze kina domowe to nie dorównują im do pięt.
 

tuna_nh

New member
Gdybym powyłączał dynamic i reszte tych funkcji byłoby sporo ciszej, oprócz tego podbiłem channel level na +2 i tak to wygląda przy takich ustawieniach. Trochę mnie pocieszyliście bo juz myślałem, że coś się sypie:)
 
Do góry