Nowy LCD do Filmów i PS3

sjs

New member
Witam,
Przymierzam sie do kupna TV od jakiegoś czasu i moim faworytem jest Sony KDL-46 EX720 - znalazłem za 3500 u siebie w mieście :D

Jestem już na niego prawie zdecydowany ale może polecicie mi coś jeszcze ?

1. Odległość od ekranu: 1,5m-2m MAX
2. jak słońce świeci w pokoju?
od ok. 10-16(latem) pokój mniej więcej na północ – choć to chyba nie robi róznicy bo mam żaluzje w razie czego
3. Jak duży jest pokój: 10m2
4. Preferowana technologia: tylko LED, LCD jeśli jest jeszcze jakiś warty uwagi, plazmy stanowczo odpadają
5. jaki masz obecnie telewizor: 42LG5000 (ale nie u mnie w pokoju, szukam czegos do siebie)
6. jakie programy najczęściej oglądasz: gry ps3, filmy divx, filmy z kablówki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Różnie to bywa jak mam czas choć cześciej wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie 50/50.
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: bez znaczenia ma być ładny i czysty ;)
10. matryca błyszcząca czy matowa: Obojętne
11. preferowana wielkość telewizora: 46-47” i żadna inna
12. preferowana marka: obojętne, najlepsza w cenie :D (manta odpada mam uraz do tej firmy)
13. czego nie lubisz w telewizorach: nienaturalnych kolorów,
Bardzo słabej czerni, buczenia, gdy są za grube/głębokie
14. jakie urządzenia będą podłączone: PS3 i PC
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% ps3, 25% kablówk, 25% filmów z PC
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost TV, choć jak bede leżał i oglądał to pod kątem
17. czy ważne jest wifi :Może być choć nie koniecznie bo kabel to nie problem
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Może
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Raczej nie bo do tego mam komputer.
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : może
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : dobrze by było
22. ma mieć 3D: miło by było. Na pewno sie przyda w przyszlości
23. ma mieć slot na karty SD: może być ale to nie jest warunek
24. ma mieć tuner DVB-S: bez różnicy
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI - komputer,ps3
26. Jaki masz sygnał: Aktualnie analog i szybko sie raczej to nie zmieni
(choć jak będzie miał tuner DVB-t i mam w domu UPC z tunerem cyfrowym i tam kanały w jakości cyfrowej i HD to u mnie też będą odbierać ?)
27. ile programów HD: 0 ?
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-6h
28. ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: tylko Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na wysokiej jakości obrazu, Bezproblemowego grania na ps3,
32. Ile osób ogląda: 1-2, czasem sie moze zdazyc do 4 przy jakimś spotkaniu i filmie lub turnieju na ps3
33. Jaka klasa cenowa: ok 3,5k na tańszy sie nie obraże :D


Jeszcze myślałem nad Plazmą Panasonikia G30 ale fatalnie wyglądał jego obraz, biały był szary
jakiś taki ogólnie ciemny obraz sie wydawał w porównaniu do LEDów, podwójne kontury i pixeloza
z sygnału chyba SD bo chyba taki był puszczony w sklepie i w ogole
z wyglądu przypominał jakieś tv wcześniejszej generacji grube ramki i ogólnie dość gruby.
Wyglądający na jakiegoś ociężałego przypominający mojego LG
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chcesz do analog przy tej odległości i to wielkość 46" .
Sony ma problemy ze skalowaniem obrazu :
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/79044-ziarnisty-sygnal-sd-w-sony.html
Ale wybór należy do Ciebie
Jeśli wielkość 46 przy tych warunkach to musi mieć dużą płynność :
- Sharp 46 Le 830
- Panasonic 46G 30
- Toshiba 46 YL 863
- Samsung 46D6500
I to szczególnie gdy 50% masz do gier to najważniejszy dla Ciebie jest input lag. A Sony też nie grzeszy tym parametrem.
 

sjs

New member
o tym sharpie też myślałem ale czy naprawdę warty jest dopłacenia prawie 800 zł ? Bo najtańszy znalazłem za 4280 a ten sony jest za równe 3,5k
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem Ci inaczej ( chociaż nie powiem Ci bezpośrednio). Nie ma nic gorszego jak telewizor Cię wkurza. Wydałeś już dużo kasy a jemu coś brakuje.
Mam w domu co kilka dni różne telewizory aby testować je "Live".
Mogę spokojnie zaryzykować opinię - warto dopłacić.
 

sjs

New member
Poczytałem trochę o tym Sharpie i się do niego przekonałem. Myśle że warto go wsiąść i lepiej do moich warunków będzie pasował 40 calowy bo 46 cali chyba jednak za dużo na taką odległość i tak mały pokój
 

Mylagos

New member
Co do ziarnistości obrazu w Sony, testując trochę 40EX725 nie zauważyłem czegoś takiego. Być może wszystko zależy od odczuć danej osoby. EX720 będzie dobrym wyborem.
 

sjs

New member
Witam,
Byłem dzisiaj w RTVeuroAGD i oglądałem oba te TV. Byłem już nastawiony na zakup Sharpa Le83.

Puki zobaczyłem te dwa TV nie opodal siebie... Sony ex 720 był podłączony pod blu-ray i hdmi na którym leciało demo gry final fantasy (bodajże) XIII a szarp le830 przez kabel component na którym leciało jakieś demo od sharpa, pod sharpa.

Sony wypadał miażdżąco lepiej nad sharpem.
Pytałem się tego "niby doradcy" czy można sharpa podłączyć pod hdmi i puścić coś w hd a najlepiej to samo co na sony, to powiedział że... "NIE ma takiej możliwości a prezentacja jest w hd i to jest jego najlepsza jakoś (nie wyglądał na jakiegoś experta od TV) a ten kabel to pierwowzór kabla hdmi którydaje taką samą jaość tylko nie ma dźwięku zintegrowanego/razem" do tego dodał że "nie ma możliwości zwrotów i reklamacji po zakupie" po uprzednim pytaniu o to.


Teraz nie wiem czy mnie próbował oszukać czy naprawdę sony aż o tyle jest lepszy (bo tak "oku" mojemu się wydawało) Obraz na tym sharpie był przeciętny a wręcz fatalny w porównaniu do jego ceny.

Jak to w końcu jest z tymi dwoma TV ?? Bo już zgłupiałem :~
 
Ostatnia edycja:
Do góry