nowy JVC vs Loewe Xelos vs Pioneer

Krzysztof

New member
Witam serdecznie

od dzisiaj jestem SZCZĘŚLIWYM posiadaczem nowego LCD JVC LT-37M60BU dzięki pokazowi zorganizowanemu przez Kikiego - za co Mu serdecznie dziękuje.

W konfrontacji brały udział jeszcze Loewe Xelos A37 i Pioneer RXE 43"(też nowy model)

Dodatkowo dodam że ten JVC jest od kilku dni w Polsce a więc zupełna świżynka. UWAGA na stronie JVC Polska wygląda jak S60 w rzeczywistości jest cały czarny - można sprawdzić na jvc.de

Wracając do testu to może wywołam oburzenie ale Pioneer mnie nie zachwycił przy DVD i Xbox 360 znacznie gorszy od JVC (szczególnie jak sie ma nasłoneczniony pokój). Przy kablówce porównywalnie - może mam extra sygnał FARCIAŻ
Wiele osób mówi i pisze jak to plazma ma super płynność (szczególnie Pioneer) w porównaniu do LCD - BEZ KOMENTARZA
Zobaczcie JVC - jak na LCD to po prostu extraklasa

Zostały więc JVC i Loewe.
O ile w Loewe czerń jest głęboka i daje radę to w JVC (w scenie Star Wars episode III w mieście w nocy) widać jak roboty pranie przez okno wywieszają. JVC w scenach ciemnych pokazuje detale jakich Loewe nie jest w stanie osiągnąć.
Kolory super i podobne do Loewe.

Nastepna różnica to sam ekran. W Loewe świeci jak jakiś neon i wszystko co jest szare jest białe a zielone bardzo jasno zielone. Przeszkadza to szczególnie w nocy. (Loewe nie ma jako takiej regulacji jasności - a myślę żeby się przydała).
Jeden plus na korzyść Loewe a nawet dwa to:
- design (ale to jest kwestią gustu)
- i ten magiczny trójwymiar w obrazie, nie wiem jako Oni to robią.

Wracając do zwcięzcy to warto dodać jeszcze jedną istotną zaletę. JVC doskonale formatuje obraz 4:3 do 16:9 tam gdzie w Loewe głowy były jajowate w JVC tak jak w normalnym telewizorku BRAWA dla JVC.


Podsumowując.
Przede wszystkim jeszcze raz dzięki dla Kikiego.
Nowy JVC jest super i wiem że gusta są różne ale polecam każdemu go zobaczyć ponieważ ten telewizor ma niewiarygodną płynność i kolory i czerń która nie jest tylko czarna ale i bardzo bardzo bardzo szara, bardzo bardzo szara,.........,..............,.............,.............,..........szara,....,........,.........,......., o biały


pozdrawiam wszystkich i życzę udanych wyborów
 

murzynidea

New member
Wszystko jest ok z ty JVC ale czemu oni nie produkuja telewizorow z dwoma tunerami a to jest super i ja mam samsunga i on to ma i przy opracy na kompie zawsze mozna cos poogladac.Szkoda i za to nie lubie JVC
 

Piotrek_PP

New member
Hej....
>murzynidea
Coś mi się wydaje, że do oglądania tv w okienku podczas pracy na kompie nie trzeba 2 tunerów. Trzeba tylko funkcji pip... przydaje się też jakiś zdrowy na umyśle inżynier, który w firmware nie zablokuje jej podczas korzystania z wejścia d-sub lub dvi/hdmi.

>Krzysztof
Oglądałem poprzednika M60 czyli S60, a zdaje się że dzielą tą samą matrycę. Mogę się zgodzić, że biel jest lepsza na jvc w porównaniu do Loewe ale drugi skraj czyli ciemne szarości są największą wadą s60 - tutaj sa to raczej ciemne plamy. Może to poprawili w wersji M.
Natomiast nie moge się z Tobą zgodzić, że Loewe nie ma regulacji jasności. Fakt, że nosi to nazwę "jaskrawość" i siedzi głębiej w menu obrazu ale robi dokładnie to co powinno tzn. różnicuje ciemne szarości - trochę przypomina gammę.

Pozdrawiam, Piotrek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
prezentacje w domu mają na celu zabezpieczyć potrzeby i gusta uzytkownika z własnego sygnału.
To kupujący ma mieć przekonanie ,że wybiarając między mistrzami wybrał dla siebie najlepiej
Pamietajac ,że odbiór dzieli się na dwie tury w zależności od pory dnia i naświetlenia pokoju.
W dzień wygrywa LCD , wieczorem Plazma
Ale nowy model JVC ma wiele nowych zalet. Od najważniejszej - przyśpieszenia matrycy - która powoduje większą płynność.
Ale we wczorajszych pokazach w Kwidzyniu - wygrał 37 GD7. Klient zwracał uwagę na przepływ informacji.
Pokazy , pokazy, pokazy.
Wybieraj to co najlepsze dla Ciebie.
Jest jeszcze jeden wymiar - niewymierny- własna wrażliwość.
I niech tak zostanie
pozdrawiam
 

Krzysztof

New member
nie wiem czy JVC S60 ma taka samą matrycę jak M60 ale widziałem S60 i faktycznie nie brałem go pod uwagę. M60 zmienił to nastawienie - to zupełnie inny model zobacz sam.
Nawet człowiek, który przeprowadzał u Mnie pokaz "był mile zaskoczony" JVC i wskazał na niego w konfrontacji z Loewe.
Nie myślcie że was na JVC namawiam (albo że niedajboże jestem sprzedawcą JVC) wybór jest sprawą osobistą polecam jednak wziąść ten model pod uwagę przy wyborze wymarzonego LCD'ka

pozdrawiam
 

Krzysztof

New member
Piotrek_PP napisał:
Hej....
>murzynidea
Coś mi się wydaje, że do oglądania tv w okienku podczas pracy na kompie nie trzeba 2 tunerów. Trzeba tylko funkcji pip... przydaje się też jakiś zdrowy na umyśle inżynier, który w firmware nie zablokuje jej podczas korzystania z wejścia d-sub lub dvi/hdmi.

>Krzysztof
Oglądałem poprzednika M60 czyli S60, a zdaje się że dzielą tą samą matrycę. Mogę się zgodzić, że biel jest lepsza na jvc w porównaniu do Loewe ale drugi skraj czyli ciemne szarości są największą wadą s60 - tutaj sa to raczej ciemne plamy. Może to poprawili w wersji M.
Natomiast nie moge się z Tobą zgodzić, że Loewe nie ma regulacji jasności. Fakt, że nosi to nazwę "jaskrawość" i siedzi głębiej w menu obrazu ale robi dokładnie to co powinno tzn. różnicuje ciemne szarości - trochę przypomina gammę.

Pozdrawiam, Piotrek



próbowałem tą funkcję w Loewe tylko że moim zdaniem ma jedną wadę.
Jak ustawisz wyższą jaskrawość to ma to znaczny wpływ na kolory i telewizor świeci jak oszalały.
W JVC jest to bardziej stonowane a obraz nie jest tak natarczywy.
 

GIMI

New member
Witam

Jesli chodzi o Loewe to oprocz jaskrawosci warto zmienic nastaw obrazu na "łagodny". W Loewe jest bardzo duzo możliwych nastawien, trzeba je tylko umiec znalezc.
Jesli chodzi o formaty obrazu to Loewe oferuje 16:9, gdzie oobraz musi byc znieksztalcony jesli nadawany jest w 4:3 bo inaczej sie nie da.
Lepszym nastawem jest jednak Panorama - wowczas TV obetnie troche obraz z gory i z dolu a calosc dostosuje do matrycy panoramicznej, zachowujac jednak proporcje.
Nie wydaje mi sie aby nawet godzinna prezentacja telewizorow umozliwila doglebne zapoznanie sie z mozliwosciami odbiornika, a co najwyzej z jego podstawowymi ustawieniami i nastawem fabrycznym.
Mam Xelosa A32 a do niego podlaczona nagrywarke Loewe Centros 2102 HD (przez HDMI) i zarowno poziom czerni jak i szczegółowość na ciemnych obrazach jest świetna. Ogladalem Star Wars na Xelosie i za każdym razem stwierdzam ze to swietny telewizor i z pewnoscia wysokiej jakosci matryca i elektronika.

Ale oczywiscie kazdy subiektywnie musi ocenic obraz na telewizorze... W kwesti obrazu nie ma obiektywizmu - moga byc co najwyzej badania techniczne :) .

Pozdrawiam

GIMI
 

SwMikołaj

New member
Zgadza sie pomylił...
Ale ma racje ze mozna to duzo taniej dostac.
Polski sklep internetowy www.digitalo.pl 9990 zl
A niemieckie www.digitalo.de to juz kosmos roznica (okolo 8500 zl). Tylko gwarancja europejska nie honorowana w serwisach w Polsce (bo Polska nie jest europejska, tylko jest eurowiochą).

pozdrawiam.

Miki
 

kleobobi

New member
Zgadza sie pomylilem modele sorry !!!!!!!!!!!

Przepraszam pomylilem modele tv, ale nie szkoda bo sprowokowalem innych do poszukiwan. Pozdrawiam:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
a życie toczy sie dalej
Pojawiły się nowe modele we wszystkich firmach i mają się absolutnie znakomicie
http://jdl.jvc-europe.com/product.php?id=LT-37M60ZU&catid=100063
który znakomicie zdaje egzamin do Palu
Wysokiej klasy telewizor LCD wyposażony w szybki sterownik panelu, D.I.S.T., czytnik kart pamięci, interfejs HDMI

Loewe Idywidual - znakomita jakość
wreszcie Sharp gd1 i JVC C50 - znalazły godnego nastepcę o niewiarygodnych mozliwościach.
Odczepiane głośniki , specjalny design , pojedyńcze egzemplarze , niesamowita czerń i biel , perfekcyjne wykonanie oraz głębia - są imponujace.
Najlepsza wizja dzięki Loewe Image+

Dzięki nowej technologii polepszania jakości obrazu - Loewe Image+ - specjalnie opracowanej z myślą o płaskich telewizorach Individual 32 Plus, obraz na ekranach tych jednostek jest doskonały zarówno pochodzący z sygnałów analogowych jak i cyfrowych. Niezależnie od źródła wejściowego kontrast, ostrość i kolory każdego sygnału są udoskonalane. Oczywistą zaletą jest fakt, iż technologia Loewe Image+ jest przygotowana na przyjmowanie sygnału transmisji HDTV.

oraz Sharp
http://www.sharp.co.jp/aquos/lineup/index.html
z najnowszymi modelami
pozdrawiam
 
Do góry