Nowy JVC LT-37M70BU

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
we wtorek wjeżdża dostawa do JVC Polska. Okazuje sie że jeśli przdstawiciel narodowy nie przewidzi odpowiedniej ilości -to niestety musi czekać - miesiąc do trzech miesięcy .
Wjeżdża ich bardzo mało . W większości sklepów są prowadzone zapisy.
 

Tubass2

New member
Witam KIKI
Mam rozumieć że jvc dba oto aby w naszej pamieci pozostaly minione czasy gdy WSZYSTKO bylona na zapisy ,ale nie odpowiedzialeś ile sztuk 37m70 przewiduje dostawa
Pozdrowki
 

joy

New member
Witam Wszystkich.
Mam pytanko. Czy naprawde warto wydać ponad 6 tyś. na tego JVC 37m70 , czy moze równie dobrym rozwiązaniem bedzie coś tańszego np. SHARP RA1E?
LCD głównie do DVD po HDMI i kablówka, odległość 3-3,5m
Przymierzam sie do kupna i mam w głowie mętlik :)
Dzieki za wszelkie rady

Pozdrawiam
 

Arecki

New member
Opinie właścicieli 37M70

Witam,
rozważam zakup płaskiego telewizora, w grę wchodzi także JVC 37M70.
Chciałbym poznać opinie właścicieli tego modelu (wady, zalety). Może kolega festyniarz zechce się z nami podzielić swoimi spostrzeżeniami :) ?
Pozdrawiam
Arecki
 

kato

New member
Od paru dni mam ten model.
Kupiłem od Kikiego, którego wczesniej zadręczałem pytaniami (dzięki za cierpliwość).

PIERWSZE WRAŻENIE
Telewizor jest elegancki. :)

INSTRUKCJA
Trochę za uboga i nastawiona (wg mnie) na kogoś znającego się na rzeczy. Trzeba troche posiedzieć i pogłówkować. Szczególnie, gdy chodzi o detale.

USTAWIANIE
Przy pierwszym włączeniu zgłasza się wizzard, który pomaga w doborze języka i automatycznym strojeniu kanałów TV (antena na dachu). U mnie automat nie zadziałał, musiałem robić to specjalnie, chociaż wysiłek nie był wielki.

Telewizor nie reaguje na przygłaszanie lub przyciszanie z pilota "n". Nie wiem czy to normalne, bo dotychczas miałem CRT i tam pilot "n" działał.

Po włączeniu DVD (EXT4) telewizor sam się przestawia na sygnał DVD. Niestety po zatrzymaniu DVD, nie ma powrotu do poprzedniego trybu.

Przy ustawieniu rozdzielczości na 720p lub 1080i nie działa zoom. Programy będą wyświetlane w trybie "pełny".

Dzielenie ekranu jest między bieżący kanał, a kanał TV. Być może przy równoległym podłączeniu "n-ki" przy pomocy SCART do EXT3 będzie można wybrać kanały z dekodera.

Podłączenie dekodera z TV przez HDMI dotychczas zowocowało jednorazowym zawieszeniem się. Jutro będzie tydzięń, jak mam ten TV, więc nie jest źle. Być może była to jakaś inna przyczyna?

Przy Formacie 4:3 pionowe pasy nie są dokładnie czarne. W dodatku obrzeża są delikatnie rozjaśnione. Być może muszę jeszcze pokombinować z opcją "Janość 1".

Napisy, które pokazują się np. na końcu filmu nei są ostre. Być może przesadziłem ze sztywnym ustawieniem rozdzielczości na 1080i :(. Potestuję - zobaczę (może jakaś rada?).

TO CO LUBIĄ TYGRYSY
Obraz HD jest niesamowity!!!!

Inne kanały podawane przez "n-kę" są dobrej jakości. TVP również. Kolory są piękne. Soczyste. Nie widać żadnych smużeń. Jedynie, gdy sygnał jest kiepski, to czasem głos idzie szybciej niż obraz. Tłumaczę to sobie tym, że matryca coś "obrabia".

Dźwięk z telewizora jest piękny. Bardzo ładnie brzmią basy i tony wysokie.

Nie wiem na ile działaja poprawiacze sygnału, bo w większości mam ustawione na "auto". Obraz jest dobry, to nie grzebię.

Jest sporo możliwości regulacyjnych barwy, jasności itd. Trochę kłopotliwe jest to, że suwaki działają płynnie, a ich pozycja nie jest numerowana. Tak, że co najwyżej mozna sobie ustawić kontrast "ciut poniżej środka". ;)

Kąty widzenia są niezłe. U mnie TV stoi narzeciwko sofy o długości 1,6 m i w tym zakresie nie ma żadnych sensacji (oglądam z odległości 2,5 m). Poza tą "granicą" jest już gorzej.

W sumie jestem zadowolony z tego zakupu. Żona trochę się bała, że 37" będzie zagracało lub przytłaczało nasz pokój, ale jest dobrze. Ten rozmiar ekranu jest dla nas bardzo komfortowy do oglądania. Szczególnie kanały nadające w formacie 4:3.

Bardzo ładnie działa automatyczne dopasowanie rozmiaru.

Na razie tyle. Prosze o pytania. Chętnie odpowiem.

pozdrawiam
 

Arecki

New member
Dzięki kato za opinię. Ja lubię oglądać sport w TV, szczególnie pilkę nożną - jak wtym temacie sprawdza się 37M70 (szybko poruszające się obiekty) ? Czy przed wyborem porównywałeś ten telewizor z plazmami ?
Pozdrawiam
Arecki
 

kato

New member
Witam.

Powiem tak: w HD to nawet mecze z Pucharu Polski są zajerzyste.
Europosrt jest super. Eurosport 2 - jak sie uda. Dubai Sport jest koszmarny. Sportklub i sportklub + są dobre. TVN Turbo jest super.
Oglądam darta na sportklub + i nie mam żadnych sensacji. Tenis na eurosporcie jest super.

Udalo mi się w Saturnie w Krakowie ogladać "n-kę" na kilkudziesięciu tv. Gość z obsługi pozwolił. Na sygnale HD wszystkie grały fajnie, niektóre lepiej inne gorzej. Gorzej było, gdy właczyłem Eurosport 2. Straszna kaszana, z którą najlepiej poradziła sobie plazma Panasonic 37PV45 (Hitachi i Pioneer tak sobie). Może była podłączona do mniej podzielonego sygnału, albo po prostu była lepsza? Na tym się skończyło moje testowanie, bo obsługant ciupasem przyleciał i włączył Discovery HD. Widać klienci mu uciekali :D.
Mój tv też kaszanił, ale nie u mnie :). Nieźle też sobie radził Sharp 32RA1 - brałem go pod uwagę, ale JVC wygrał.

Niestety dziś musiąlem przestawić dźwięk na analog :niewiem:. Mam nadzieje, że kieyś ten problem będzie naprawiony. Grunt to kino domowe.

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
seria M 70 - bedzie kontynuowana do końca roku. jedyny problem to dostepność. Cała ostatnia partia była wyłacznie na zapisy.
Nowa partia wjeżdża w sobotę lub poniedziałek.
Jeszcze kilkanascie osób znajdzie swoją radość.
pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
kato napisał:
Napisy, które pokazują się np. na końcu filmu nei są ostre. Być może przesadziłem ze sztywnym ustawieniem rozdzielczości na 1080i :(. Potestuję - zobaczę (może jakaś rada?).
Mam 37S60 i kanały SD ogladam na 576i. Róznica jest spora, wiem ze to inny model ale ustaw i porównaj.
 

kato

New member
Dzieki za radę. Zastanawiam się czy można jakoś "zaprogramować" dekoder, tak żeby sam wiedział, że TVP1 trzeba przerzucić na niższą rozdzielczość?
 

Tubass2

New member
Witam
Powiem krotko jeśli masz możliwość zakupu 37m70 a nie jest to takie proste jak się okazuje to BRAĆ BRAĆ i o nic nie pytać ,po włączeniu wszelkie wątpliwości zostaną przyćmione jakością obrazu oczywiście żrodło sygnału ma też b.duży wpływ i otym należy pamiętać a tak na serio według mojej oceny jest to jeden z najlepiej grających lcd w swojej i wyższej klasie cenowej w tym przypadku wydany grosz na zakup tego modelu jest bardzo trafną lokatą.
 

kato

New member
Witam.

Nie mogę rozgryźć opcji "jasność 1". Niby coś działa, ale do czego to służy? Tak samo nie rozumiem idei włączenia lampki podświetlenia. Zapala się na niebiesko (słabiej lub mocniej - zalezy od ustawienia) i co?
Tryb ECO wyłączyłem. Za dnia strasznie sciemnia. W nocy ma sens.


Na przekazie HD, w czasie meczu pilki nożnej, zauważyłem, że w czasie ruchu delikatnie "miękną" pasy na murawie. Taka ciekawostka.

Może ktoś napisać, jakie ma ustawienia?
 

kato

New member
Podpiąłem wczoraj DVD kablem component (Techlink za 25 zł).
COŚ NIESAMOWITEGO!!!
Ponownie "odkryłem" magię DVD :D

pozdrawiam
 
Do góry