nowy forumowicz hitachi, kilka pytań

michal7

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie bo to moje poczatki na forum (prosze o wyrozumiałość). Po pierwsze to fajnie że to forum jest - chyba jedyne miejce gdzie można poczytac cos sensownego (a czasem tez i bez się zdarza) o TV. Jutro WIELKA PRZESIADKA!!! Dziś: 21'' CRT LG, piszczy mi to w nocy i nic nie widzę (salon 20m2), oglądam z odległości 4,5m. Literki na paskach kanałów informacyjnych przyblizaja moment zainwestowania w okulary, albo... Dziś kupiłem Hitachi P42A01 :) Jutro ok. 18 kurier podjeżdża, kasa opusciła konto wiec klamka zapadła i stało się. Podjarany jestem na MAXA, chcę sie do powitania nowego sprzęciku dobrze przygotowac :) Nie planuje docierania - jade od razu i ciesze sie sprzętem, myślę że nie bedę miał problemu z siedzeniem zbyt długo na jednym programie przez najbliższe dni. Na forum widze że cześciej wystepuje model T01 niz mój A01, dlaczego? 2. Jakim kablem podłączyc DVDdla najlepszej jakości? Nie mam JESZCZE hdmi, teraz jest coaxial, komponent, chincze, SCART. Na ktorym bedzie najlepiej? Chcę to od razu jutro kupic, a dzionek akurat wolny. Czy mam o czymś pamietać, aha, co z ustawieniami, czytałem że tego jest dużo i ciezko sie połapać, jak najlepiej ustawić sygnał kablówki UPC, czy jakies specjalne ustawienia rozdzielności etc zastosowac? Jakie wasze opinie na temat A01? Zapomniałem o czymś - piszcie. Pozdrawiam
 

bankrootghost

New member
Nie planuje docierania - jade od razu i ciesze sie sprzętem, myślę że nie bedę miał problemu z siedzeniem zbyt długo na jednym programie przez najbliższe dni.

uważaj na TVN24 i biały pasek na dole

Na forum widze że cześciej wystepuje model T01 niz mój A01, dlaczego?

bo jest lepszy (ma więcej możliwości)

2. Jakim kablem podłączyc DVDdla najlepszej jakości? Nie mam JESZCZE hdmi, teraz jest coaxial, komponent, chincze, SCART. Na ktorym bedzie najlepiej? Chcę to od razu jutro kupic, a dzionek akurat wolny.

komponent

Czy mam o czymś pamietać, aha, co z ustawieniami, czytałem że tego jest dużo i ciezko sie połapać, jak najlepiej ustawić sygnał kablówki UPC, czy jakies specjalne ustawienia rozdzielności etc zastosowac?

ustaw odpowiednio do swoich preferencji (czy ktoś Ci ustawia fotel w samochodzie ?)
Jeśli UPC analogowe to możesz się trochę rozczarować
 

michal7

New member
Dzięki, rzeczywiście, TVN 24 często leci :)) Bedę uwazał. Tak myslałem że pytanie o ustawienia może byc bez sensu, jeszcze przeciez nie widziałem menu - i nie sądzę żebym miał z tym problem. Po prostu sie pobawię.
 

grzegorzkrysa

New member
Od niedawna jestem w posiadaniu hitachi 42a01 i jestem rozczarowany.Przesiadłem się z 29 sony trinitron.Największy problem z dziwnymi kolorami,które pojawiają się w miejscach zacienionych,słabiej oświetlonych twarzach.O kolorach kontraście nie wspomne.Sygnał z cyfry+.
Czy ktoś z posiedaczy tego modelu ma podobne problemy,a może wszystkie plazmy borykają się z podobnymi problemami(tak się tłumaczy sprzedawca w sklepie.),bo jeśli tak to oddaję i wracar do kineskopu.
 

michal7

New member
P42a01

No i odpaliłem go! Powiem krótko: orgazm. Nawet nie marzyłem żeby to tak grało.. Żona też zauroczona. Przerzucilismy szybko kilka filmów z DreamWorks, jeden koncert DVD, troszke szczurowania po kanałach. Obraz przepiekny, mimo że jeszcze nie mam po hdmi - na komponencie OK. Kablówka UPC, sygnał mocny i zero zakłóceń. Kolory intensywne, szeroka regulacja zakresu barw, ciepła, ostrosci i kontrastu. Praktycznie dolne zakresy regulacji bliskie fabrycznych sa satyskakcjonujące. Przyzwyczajam sie do rozmiarów. Zawsze jakos tak człowiek czuł sie bardziej audio niz video -filski. Menu proste, jeszcze troszke musze sie pobawic pilotem, podobaja mi sie podświetlane klawisze źródeł sygnału, bajer.
Jeśli moge dwa słowa o niedogodnościach jakie czasem się słyszy, że coś z kolorami - nie rozumiem tego. Proponuje sprawdzic dokładnie źrodła sygnału jaki dostaje TV. Nie widze innej opcji. Własnie sobie odpaliłem rybki z ferajny - mniam...
 

grzegorzkrysa

New member
bankrootghost napisał:
z tym zero zakłóceń to przesadzasz, i to nawet bardzo.

Jak widać jednym się podoba drugim nie.Niestety należę do tych drugich.
Czy ktoś jest mi wstanie odpowiedzieć na pytanie czy moje problemy choć trochę zmniejszą się po zmianie na platwormę-N,a jeśli tek tak to w jakim stopniu.
Bardzo proszę o odpowiedź kogoś dobrze zorientowanego w temacie.
 

bankrootghost

New member
grzegorzkrysa napisał:
Jak widać jednym się podoba drugim nie.Niestety należę do tych drugich.
Czy ktoś jest mi wstanie odpowiedzieć na pytanie czy moje problemy choć trochę zmniejszą się po zmianie na platwormę-N,a jeśli tek tak to w jakim stopniu.
Bardzo proszę o odpowiedź kogoś dobrze zorientowanego w temacie.

nie wiem, dlaczego zacytowałeś moją (a nie kolegi michal7) wypowiedź do swojego komentarza.
Pasuje jak świni siodło :???:

Co do Twoich problemów.
8-bitowa głębia kolorów w połączeniu z kompresją materiału wyjściowego może dawać efekt, o którym piszesz.
Od dawna wiadomo, że KAŻDY "płaszczak" potrzebuje znakomitego (nie tylko dobrego) sygnału, żeby pokazać pazurki.
Przez jakość sygnału rozumiem nie tylko "moc", pokazywaną jak dobrze pamiętam w syfrze jakimś paskiem, a przede wszystkim bitrate
 

grzegorzkrysa

New member
bankrootghost napisał:
nie wiem, dlaczego zacytowałeś moją (a nie kolegi michal7) wypowiedź do swojego komentarza.
Pasuje jak świni siodło :???:

Co do osiodłanej świni,zgadzam się.Przepraszam,to brak obycia na forach.
Dużo teraz testuję,sprawdzam.Mam na próbę N-kę(po błaganiach wypożyczyłem na testy z jednego punktu.:grin:).Mam dobre odczucia,z tym iż skalowanie w górę wnosi nowe problemy Np.piksele,których wcześniej nie było.Problemy z kolorami na twarzach zupęłnie nie znikły,ale są dużo mniejsze,kolory żywsze,nasycone.(oczywiście przez HDMI).N-rekorder działa ospale i buczy,ale to inna bajka.Nienawidzę pisać.Może ktoś z obytych i chętnych do podzielenia się wiedzą, dałby jakiś namiar np.na telefon.Oczywiście ja dzwonię.pozdrowionka
 
Do góry