Nowy firmware do Serii 5 i 6

malwersant

New member
knodr napisał:
mam pytabnie jaki jest najnowysz soft do b650 i skad go pobrać
O co chodzi z tymi pytaniami o firmware? Myślałem, że na stronie
Samsunga zawsze jest najnowszy. Wchodzę we wsparcie -> centrum
pobierania, wpisuję model i mam. Są inne metody?

Dla przykładu version_info.txt dla LE40B650 zawiera wpis:
SWU_T-CHL7DEUC_002005_I02_ES000DS000_090930
 

tomas26

New member
witam
mam pytanie na jakich pendrive wgrywacie nowy firmware do samsunga le32a656 bo na moim nie firmowym nie idzie zrobić aktualizacji
 

allbercik

New member
Mam telewizor le40a551
W menu serwisowym mam
T-PRLPEMUD.....
T-PRLPEUS.....

Brakuje mi 3 wpisu T-PERLDEUC.....

Jaka może być tego przyczyna i jak to ew naprawić?

Dzięki
 

zibiraze

New member
40a551

Mam telewizor le40a551
W menu serwisowym mam
T-PRLPEMUD.....
T-PRLPEUS.....

Brakuje mi 3 wpisu T-PERLDEUC.....

Jaka może być tego przyczyna i jak to ew naprawić?

Dzięki

Trzecia wartość mówi nam jaka mamy wersję softu dla dekodera DVB-T.Twój tv oficjalnie takiego dekodera nie posiada,a nie oficjalnie - najprawdopodobniej na płycie toto siedzi- poprzez jednakową budowę płyt jak w A656 i A558 - tylko nie jest załączone.A że jest to dekoder MPEG 2 nie warto sobie odblokowywaniem głowy zawracać.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wdylag

New member
Ja mam problem na swoim LE37A656. Sciagnalem FW z samsung.pl, wrzucilem na pendrive zgdoenie z instrukcja, uruchamiam TV w tryb serwisowy i na chwile pojawia sie info ze szuka pamieci flash.... Po okolo 3s jednak TV przelacza sie jednak na normalny sygnal TV nie aktualizujac softu.

Jak zatem moge to zrobic? Probowalem na dwoch roznych pendrivach. Pendrive'y sa poprawnie rozpoznawane w W.Link.
 

northcape

New member
Menu serwisowe - problem

Witam. Pogrzebałem dzisiaj w Menu serwisowym Samsung Le46a656 no i mam problem. Obraz wygląda jakby z lekiim "duchem". NIe mam zielonego pojęcia co pozmieniałem. Restart do ustawień fabrycznych nic nie daje. Czy ktoś może dysponuje jakimiś zdjęciami jak wyglądają ustawienia fabryczne dla tego modelu ???

Pomóżcie.
malcharek_p@tlen.pl
 

235

New member
Witajcie,

Ostatnio skusiłem się na upgrade firmware'u do LE32656 zassanego ze strony samsunga. - najnowsza wersja 1023. Bylem przekonany, że to usunie pewne niedoskonałości obrazu (czasami na jednym z kanałów analogowych pojawiały się błyski obrazu). Niestety po upgradzie obraz nadal błyska i jest wszędzie bardziej nieostry niż na oryginalnym firmware - pomimo przejścia na ustawienia indywidualne. Ponadto to co mnie najbardziej zirytowało, to fakt, że na nowym firmware zmienia format na "Auto szerokość" po każdym włączeniu TV oraz przy zmianie kanału a także, nawet w czasie oglądania programu bez żadnego dotykania pilota czy TV. A ja wolałbym np. oglądać cały czas jako powiększony czy 4:3. Jakieś pomysły co tu zrobić? Ktoś dysponuje inna wersja firmware'u?

pozdrawiam
235
 
Ostatnia edycja:

rpc

New member
Witam
LCD Samsunga LE40C550

Wchodzę na stronę samsunga i pod tym modelem są dwie wersje softu:
T-TDT5DEUC-1020.0
T-MSX5DEUC-2004.1

Czemu są aż dwie wersje softu z inną numeracją. Czy to zależy od wersji telewizora ? W jaki sposób sprawdzić która wersja jest do mojego modelu TV.
 

235

New member
Witajcie,
Ostatnio skusiłem się na upgrade firmware'u do LE32656 zassanego ze strony samsunga. (...)
235


Przepraszam pominąłem literkę w numerze modelu. Powinno być LE32A656. Nadal, nie mam pomysłu co zrobić by obraz był lepszy (jak poprzednio) i pamiętał ustawienia i nie resetował ich co jakiś czas sam. :cry:Jakieś pomysły z ustawieniami? downgrade?
 

tedi111

New member
Samsung LE40A656 obraz

Witam posiadam telewizor samsung LE40A656 wczoraj podczas włączania go pojawiły się cienie wzdłuż obrazu, obraz nie był ostry jakby przyciemniony nie wiem jak to dokładnie opisać poruszałem telewizorem za ramkę i wskoczył normalny obraz proszę o rade co to może być za przyczyna. Już stało tak mi się trzy razy
 

imakowski

New member
Service Menu i Factory Reset

Nie wiem co mnie podkusiło ale wszedłem do Service Menu i przez przypadek w Option Table (Service) uruchomiłem Factory Reset. Nie wiem czy coś tym nabroiłem poza zresetowaniem ustawień użytkownika? Ustawienia programów mi zostały. Co robi właściwie ta opcja? Resetuje ustawienia w Service Menu?

Co zmienia opcja Model Option (default: AMBER w moim przypadku)?

Nie ma ktos ustawien defaultowych w service menu dla LE37A656 A1FXXH? Bede wdzieczny za informacje.

Jeszcze jedno pytanie (bo nie wiem czy tak mialem, czy moze po tym resecie mi sie tak zrobiło):
Czy zdarza wam sie tak ze na zwykłej antenie dachowej (sygnał analogowy) macie tak jakby cienie (czy "duchy") na niektórych kanałach? Mam tak tylko na TVP1. Logo TVP1 ma tak jakby ciemniejsze logo TVP1 przesunięte w prawo. Na innych kanałach jest ok. Na tunerze telewizyjnym w komputerze mam podobny efekt na TVP1 ale minimalnie słabszy.

Mam obecnie firmware 1016 jest sens robic upgrade do 1023?
 
Do góry