Nowy firmware do Serii 5 i 6

piotr'ek

New member
Bez reklam
bercik79 napisał:
Mam w miare markowe kable

Może zbyt markowe... A na poważnie to sprawdź u znajomego/sąsiada/kolegi/kogoś z rodziny swoje kable i konsolę. Pamiętaj, że HDMI to sygnał cyfrowy i różnicy między kablem za dwie dychy, a dwie stówy nie będzie żadnej. Jak coś będzie nie tak, to ten tańszy kabel nie da obrazu i tyle.
 

bercik79

New member
Dzięki za zainteresowanie.

Jednak to film niby 1080 ale I

Gry na konsoli odtwarzane są czysto a i reszta filmów bo dokładniejszej analizie też ok.
 

kelso13

New member
piotr'ek napisał:
? Nie rozumiem problemu. Ja wyłączam TV na HDMI i na drugi dzień jak włączam to mam HDMI. Jak wyłącze na TV naziemnej to włączenie również ma miejsce na naziemnej. Nic nigdzie nie modyfikowałem poza nadaniem nazwy HDMI1 - "Dekoder sat". Jaki sprzęt masz? Ja po HDMI tylko eNki używam.
Samsunga mam podłączonego pod komputer pc i używam go jako monitora komputerowego i dlatego chciałbym uniknąć ciągłego przełączania źródeł.Hdmi 1, 2, 3 itd.
 

Zdessesman

New member
LE40B550

Jak sprawdzić, jaki soft obecnie posiadam? Czy któryś soft poprawia współdziałanie z penami (chodzi mi o odtwarzanie filmów) oraz czy jest jakaś poprawa współdziałania z tv analogową.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Załatwię dwóch pytających:
@kelso13 - nie da się. Trzeba motać pilotem
@Zdessesman - Soft sprawdzisz naciskając INFO - MENU - MUTE - POWER.
Czy gdzieś pisze, że seria 656 odtwarza filmy. Zresztą co kilka dni powtarza się to pytanie.
SERIA B656 NIE ODTWARZA FILMÓW PO USB! Można tylko MP3 (nie wiedzieć po co) i zdjęcia odtwarzać.
Upgrade softu poprawia tylko bugi (nie koniecznie nas dotyczące) - nie dodaje żadnych nowych funkcjonalności. W czym masz problem z TV analogową? Gorzej widać niż na CRT? Tak będzie niestety... ot nowoczesność i technologia.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Trochę w złym temacie się wpisałeś... zresztą tytuł tego tematu trochę mylący jest, ale dlatego, że powstał w zamierzchłych czasach, gdy nie było jeszcze serii B, a seria A miała zbliżoną numerację do obecnej serii B.
 

jedrek_LCD

New member
bojk napisał:

To napisze ktoś w końcu co poprawia soft 1023?

NIkt Ci jasno nie odpowie, jeśli nie ma takiej podstawy. A nie ma bo listy konkretnych zmian brak.

Testowo wgrałem do 32" 750 starsze oprogramowanie i na 10.20 strasznie przycinało nawet nie cały obraz a fragmenty poruszające się niezdecydowanym ruchem po skosie. Na 10.22 jest dużo lepiej. Na 10.23 wyraźnie obraz SD jest bardziej ziarnisty, przez co dla niektórych gorszy. Jak dla mnie to bez różnicy. Od tv siedzę ok 2-2,5m więc jest lepiej. Płynność jest już zadowalająca, ale smużenie nadal jest i to spore.
Nadal obrazu ani po HDMI czy VGA nie można wyświetlać bez skalowania.
TV nadal nie nadaje się jako monitor PC, może tylko do pogrania. Konsola też nie wyświetla idealnego obrazu. Jest problem z ustawieniem 60HZ w X360. Niby podczas testu przez kilka s jest 60 a po zatwierdzeniu wraca na 50Hz. Nadal brak synchronizacji dźwięku z obrazem na wyjściu audio.
Tv czasem potrafi się "zawiesić" po wyjściu z menu serwisowego i przywrócić a nawet skasować zapamiętane programy i nazwy stacji i portów. I tak dalej i tak dalej. Przydała by się szybka lista ulubionych kanałów czy wejść a tak to klikać i klikać, żeby wybrać któreśtam HDMI.
 

kodijak

New member
@jedrek_LCD gdybyś przeczytał tematy związane z serią 6 a dokładniej z A656 to dowiedział byś się że:

- można wybrać dowolne źródło sygnału (HDMI1 HDMI2 itd.) jednym przyciskiem pilota. Trzeba mieć tylko inny pilot niż jest dołączony do zestawu. Telewizor nie jest tu niczemu winny tylko pilot.

- synchronizację obrazu z dźwiękiem należy ustawić ręcznie w trybie serwisowym bo fabrycznie to fabrycznie, tak jakby gadać, że obraz jest za ciemny lub za jasny

Co do innych "usterek" nie mam pojęcia, mam inny model i u mnie one nie występują.
 

kodijak

New member
bercik79 napisał:
Niewiem czy tylko ja mam taki problem ale przy odtwarzaniu oryginalnego filmu w formacie ful hd mam dużą ziarnistość odtwarzanego obrazu i jakoś to nie specjalnie wygląda.Telewizorek serja 6 zapomnialem dokladnie jaki model ale na pewno jest on ful hd.Mam w miare markowe kable a film odtwarzany z kosoli psx3

To wina kodeków w odtwarzaczu, tv odtwarza obraz tak jak mu go poda źródło.
 

jedrek_LCD

New member
kodijak napisał:
@ Jedrek_LCD gdybyś przeczytał tematy związane z serią 6 a dokładniej z A656 to dowiedział byś się że:

- można wybrać dowolne źródło sygnału (HDMI1 HDMI2 itd.) jednym przyciskiem pilota. Trzeba mieć tylko inny pilot niż jest dołączony do zestawu. Telewizor nie jest tu niczemu winny tylko pilot.

- synchronizację obrazu z dźwiękiem należy ustawić ręcznie w trybie serwisowym bo fabrycznie to fabrycznie, tak jakby gadać, że obraz jest za ciemny lub za jasny

Co do innych "usterek" nie mam pojęcia, mam inny model i u mnie one nie występują.

Ja mam z serii 7 i byłbym wdzięczny o dokładną instrukcję, gdzie można ustawić synchronizację dźwięku na wyjściu. Co do pilota, to ten załączony ma takie funkcje przełączania jakie ma i to, że można coś tam innego dokupić to nie uspawiedliwia firmy. Wina firmy a że TV umożliwia na czymś innym zupełnie inne funkcje tylko jeszcze podkopuje rzetelność firmy.
Dziękuję.
 

kodijak

New member
Musisz wejsc w tryb serwisowy i w opcji z 4. wcisnać bodajże 000 lub 0000 lub 000000 aby wejsc w dalsze menu. Potem odszukujesz opcję z "sound delay" i ustawiasz wartość na 0.
 

jedrek_LCD

New member
kodijak napisał:
Musisz wejsc w tryb serwisowy i w opcji z 4. wcisnać bodajże 000 lub 0000 lub 000000 aby wejsc w dalsze menu. Potem odszukujesz opcję z "sound delay" i ustawiasz wartość na 0.

Bardzo dziękuję zadziałało. Wystarczyło podświetlić 4 pozycję "Adwanced menu" nacisnąć 4*0 później SOUND i enter-środek ze strzałek i na pozycji "Audio delay" zmienić na 0-domyślnie było 80:hmm:.
Od ręki zmieniłem też GameAudioDelay na 0-było 60 i teraaz jest :eek:k:. Mogę oglądać z dźwiękiem z tv i wierzy. Jeszcze raz wielkie podziękowania za pomoc :):):)
 

jedrek_LCD

New member
Jakby jeszcze ktoś mógł podpowiedzieć jak na stałe ustawić 60Hz (może działało na jakimś wcześniejszym sofcie lub alternatywnym) na sygnale z konsoli Xbox360 po componencie byłbym wdzięczny. Podczas testu wybranej rozdzielczości pojawia się opcja testu 60Hz i w czasie tego testu jest te 60Hz ale po zatwierdzeniu bądź nie wraca na 50. Na TV Philips 7862D działa zmiana częstotliwości obrazu.
 

pisklak46

New member
Czy jest możliwość odtwarzania filmów w modelu A551 po przez USB oprócz mp3 i jpeg
(jakaś modyfikacja serwisowa, firmware, tak jak w przypadki serii B550)
??
 
Do góry