Nowy firmware do Serii 5 i 6

erbuko

New member
Firmware 1023

czy ktoś jest może zadowolony z firmware 1023, oczywiście po ustawieniu wszystkiego pod swoje upodobania, czy racze nikt nie pozostał przy nim i powrócił do poprzedniej wersji.
dzięki,
Pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ja mam obecnie 1023 (wcześniej miałem każdy kolejny od 1007.2) i na tych samych ustawieniach z 1020.1 obraz jest jeszcze lepszy imo i w ogóle nie kumam o co chodzi tym którzy piszą że coś z tym softem nie gra.
 

erbuko

New member
Firmware 1023

dzięki za cenne informacje, zwłaszcza że 1022 był bardzo krótko wystawiony i zapewne miał jakiś "błąd". Raczej też każdy producent jeśli zmienia firmware w którym nie zmienia się funkcjonalność to poprawia zauważone (zgłoszone przez serwis, Klientów) błędy.
Pozdrawiam,
 

mare37

Banned
Lepszy pod jakim wzgledem? Co sie zmienilo w stosunku do 1020.1? jest bardziej klarowny..kolory ma inne..? Niech ktos napisze w koncu porzadnie co sie zmienia. Jedni pisza ze lipa 1023 inni ze lepszy.


SierzantHarris napisał:
Ja mam obecnie 1023 (wcześniej miałem każdy kolejny od 1007.2) i na tych samych ustawieniach z 1020.1 obraz jest jeszcze lepszy imo i w ogóle nie kumam o co chodzi tym którzy piszą że coś z tym softem nie gra.
 

mare37

Banned
wgralem 1023 ale sciagnalem ze strony de
obraz bardziej klarowny..mniejsze smuzenie testowalem wahadelkiem z testu burosch
reszta raczej nie zmieniona
kolory sie nie zmienily
balans bieli WB rowniez pozostaly bez zmian

i tyle
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
mare37 napisał:
wgralem 1023 ale sciagnalem ze strony de

To fajnie... ściągnąłeś dokładnie ten sam plik (sprawdziłem wg zawartości), co na pl stronie jest. No, ale co zagraniczne to zawsze lepsze niż polskie :D
 

mare37

Banned
Wiesz co myslalem, ze jestes bardziej inteligentny :) Masz mnie za jakiegos idiote, ktory nie umie znalezc plikow do sciagniecia?? hahah
Byl taki numer ze na polskiej stronie byl soft do bluraya z bledem a bylo to samo napisane co na niemieckiej. Dziwne ale tak bylo. Na niemieckiej akurat byl idealny. Dlatego pomimo ze na polskiej czy niemieckiej jest napisane to samo wole sciagac z niemieckiej. Nie robia takich numerow.

Dodam ze oprocz poprawy smuzenia..to obraz chyba stracil na ostrosci. Moze to moje subiektywne odczucie. Poza tym kolory..odcien twarzy jest inny (bardziej blady) pomimo ze WB sie w ogole nie zmienilo. Po aktualizacji softu nie zmieniaja sie kanaly ani ustawienia TV.

Moze trzeba znnow poczekac na 1024 hehe swietna zabawa. Samsung to lubi robic ludziom rozrywke ;)
Pomysle..moze wroce do 1020.1 jakos ladniej wyswitlal kolorki ;)

piotr'ek napisał:
To fajnie... ściągnąłeś dokładnie ten sam plik (sprawdziłem wg zawartości), co na pl stronie jest. No, ale co zagraniczne to zawsze lepsze niż polskie :D
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Ciekawe kto Ci takie numery robi. Samsung w PL dostał taki, a nie inny soft od programistów gdzieś tam na świecie i tylku wrzucił go na stronę. Taka ich robota. Równie dobrze na de czy uk mogą wrzucić błędny soft skoro błędny skądś tam dostali i tyle. Soft do 656 ze strony de i pl jest na Twoje szczęście identyczny.
Ja tam różnic żadnych w obrazie między softami nie widziałem nigdy... może słabo testowałem, ale mi się poprostu nie chce. Włączam TV i oglądam.
 

mare37

Banned
No ja mam dobre okulary to widze :))) a jestem esteta to od razu widze roznice. 1023 kosztem braku smuzenia stracil na ostrosci. Takie jest moje odczucie i kolory cos jakies takie nie teges. Bladosć twarzy jak u albinosow hahah
Fakt faktem dali soft z bledem na stronie pl bo nawet z kumplem testowalismy i on mnie naprowadzil zeby z de sciagnac bo jest poprawny. Na tym pl zacinaly sie plyty.
Zreszta jak widac caly czas samsung kombinuje..dali 1022 zaraz 1023. To mozna naprwde stracic zaufanie do tej firmy.


piotr'ek napisał:
Ciekawe kto Ci takie numery robi. Samsung w PL dostał
taki, a nie inny soft od programistów gdzieś tam na świecie i tylku wrzucił go na stronę. Taka ich robota. Równie dobrze na de czy uk mogą wrzucić błędny soft skoro błędny skądś tam dostali i tyle. Soft do 656 ze strony de i pl jest na Twoje szczęście identyczny.
Ja tam różnic żadnych w obrazie między softami nie widziałem nigdy... może słabo testowałem, ale mi się poprostu nie chce. Włączam TV i oglądam.
 

valdemord74

New member
W pełni przychylam się do opinii mare37. Też uważam że 1020.1 jest najlepszą alternatywą dla tego modelu, jestem użytkownikiem 40"656 od 8 miesięcy, wiele kombinowałem zarówno z co raz nowszymi softami jak i ustawieniami i w końcu dobrałem optymalne ustawienia odpowiadające moim preferencjom.
Teraz skupiam się na czerpaniu przyjemności z oglądania TV, a nie ciągłym zastanawianiu się czy nowe softy diametralnie zmienią jakość - w co wątpię.;)
 

ryba46

New member
1023 i problemy z PC

Mam LE32a656 i po wgraniu nowego firmware 1023 (poprzednio miałem kilka róznych wersji) pogorszyła się współpraca z PC tzn. nie wyświetla obrazów ze startu PC-ta i BIOS-u (640x480 @60Hz) a zamiast tego są kolorowe krzaczki. W starszych softach nie było takich efektów
 

elj

New member
Dorwałem 40a656a1f z takim softem
T-PRLPEUS-1001.0
T-PRLPEUMD-1004.3
T-PERLDEUC-1009.1
Ponieważ pierwszy raz chciałem wgrać firmware od razu T-AMBPEUMD-1023.0.bin
nie udało mi się bo nie znajduje jego na USB. Wyskakuje menu search..30ek..i znika i tyle z tego... Sam pendrive w.link rozpoznaje.
Czy coś robię nie tak? Może trzeba wgrać jakąś wcześniejszą wersję softu?

OK! Wgrałem. Najpierw ze strony samplex.org 1015 a później po zmianie nazwy pliku z T-AMBPEUMD na T-PRLPEUMD na 1023.
 
Ostatnia edycja:

elj

New member
elj napisał:
Dorwałem 40a656a1f z takim softem
T-PRLPEUS-1001.0
T-PRLPEUMD-1004.3
T-PERLDEUC-1009.1
Ponieważ pierwszy raz chciałem wgrać firmware od razu T-AMBPEUMD-1023.0.bin
nie udało mi się bo nie znajduje jego na USB. Wyskakuje menu search..30ek..i znika i tyle z tego... Sam pendrive w.link rozpoznaje.
Czy coś robię nie tak? Może trzeba wgrać jakąś wcześniejszą wersję softu?

OK! Wgrałem. Najpierw ze strony samplex.org 1015 a później po zmianie nazwy pliku z T-AMBPEUMD na T-PRLPEUMD na 1023.

Tak przy okazji to chyba był najstarszy na forum firmware..
 

cin0

New member
witam

zauktalizowalem sobie fw do wersji 1023 po uprzedniej zmianie nazwy pliku z AMB.. na PRL.. Wyglada na to, ze wszystko poszlo zgodnie z planem, byl pasek postepu, ktory doszedl do konca, tv sie wylaczyl, LED mrugal dlugo i cyklicznie, wiec odlaczylem zasilanie (jak w instrukcji), wlaczylem po 30sec, niby wszystko ok, ale kiedy wchodze w MENU - DIGITAL MENU - SETUP - SYSTEM - Product Information, dostaje:
Software Version: T-PERLDEUC-1010
Firmware Version: T-EMMA2DEUB-0106

W zakladce Software Information mam:
Current Software: T-PERLDEUC-1010

natomiast w service menu mam:
3 Information
CheckSum
T-PRLPEUS-1001.0
T-AMBPEUMD-1023.0
T-PERLDEUC-1010.4
(...)
Apr 23 2009

to o co chodzi? czy zautualizowal mi sie fw czy nie?

pozdrawiam
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
T-AMBPEUMD-1023.0 - to się aktualizuje tylko iCi się zaktualizowało poprawnie. Reszta to nie wiadomo co, a to o czym piszesz, to soft do dekodowania TV cyfrowej w MPEG2.
 

cin0

New member
piotr'ek napisał:
T-AMBPEUMD-1023.0 - to się aktualizuje tylko iCi się zaktualizowało poprawnie. Reszta to nie wiadomo co, a to o czym piszesz, to soft do dekodowania TV cyfrowej w MPEG2.
aha, no to swietnie.. a czy zmienil sie, na przestrzeni ostatnich FW, sposob wyswietlania 100Hz, na ktory to tak uzytkownicy (w tym ja) Samsunga narzekali? Wg mnie, ale nie testowalem jakos doglebniej, jak puscilem Spidermana w BR, przy 100Hz na HIGH, to obraz byl w koncu dobry. Wczesniej poprostu nie uzywalem 100Hz do ogladania filmow, jedynie do PS3, bo obraz byl kiepskiej jakosci, sztuczny.
 

Dymis

New member
Obraz był, jest i będzie teatralny (może troszkę mniej), ale jednak jest.
Mnie natomiast martwi, że nadal nie "naprawili" błędu związanym z 100Hz.
Włączając tą opcję na poziom średni, można wychwycić poświatę wokół postaci. Akcja wcale nie musi być szybka. Najgorsze jest jednak to, że problem ten występuje przy filmie wysokiej jakości. Mowa tutaj o filmie BD "Taken". Podejrzewam, że przy innych filmach problem będzie podobny, ale nie posiadam innego tytułu, który mógłbym sprawdzić.
Czy Wy również tego doświadczyliście ?
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Dymis napisał:
Podejrzewam, że przy innych filmach problem będzie podobny, ale nie posiadam innego tytułu, który mógłbym sprawdzić.
Czy Wy również tego doświadczyliście ?

Też to widzę i to nie na super filmach, a na kanałach HD. Najczęściej to widzę na TVP HD, bo tam jest najlepsza jakość HD. 100Hz mam na max ustawione. Pokombinuję jak z innym ustawieniami będzie.
 
Do góry