Nowy firmware do Serii 5 i 6

dziara76

New member
krzych_ napisał:
Dzisiaj wgrałem nowy soft 1023, może to subiektywne odczucie, ale wydaje mi się że obraz zyskał na jakości ( czystszy, wyraźniejszy ).Ustawienia indywidualne takie same jak na sofcie 1022 więc mogę porównać z poprzednim softem. 37A656A1

Witam ! Bardzo Prosze Wszystkich tu forumowiczow o podeslanie mi na maila wersji softu 1022.0 ! Sprawa Pilna na necie nie moge znalzezc nigdzie.Wgralem wersje 1023 niestety zauwazylem odwrotnosc tego co Piszecie.Pogorszenie jakosci SD tzn. wieksza ziarnistosc jakby mrzawke na kablowce przy ruchach jakby zwiekszona ziarnistosc.Chcialbym Porownac jeszcze raz z 1022.0 Bardzo Prosze o podeslanie na maila pliku lub link z tym Firmware.Pilne ! Dziekuje i Pozdrawiam Moj mail dziara76gmail.com
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
wiwo napisał:
Zmaina nazwy nic nie dała.

Miałem 1022, ale zauważyłem, że nie z każdego pendrive się wgrywa. Chciałem użyć do tego celu wiekowieko 32 Mb pena (nie chciało mi się czyścić nowszego pena) i z niego soft ni w ząb nie chciał się wgrać. Niby wyświetlał się ekran o wgrywaniu, ale po kilku sekundach obraz robił się czarny, od czasu do czasu mignęły 3 pionowe zielone kreski, info o wgrywaniu softu znikało i tak czekałem z 10 min i próbowałem 3 razy. Wziąłem w końcu 2 Gb pena i soft wgrał się od strzała.

Jak określicie zmiany, które 1023 wprowadził bo ja niespecjalnie coś zauważyłem.

@Dziara76 zobacz na www.samplex.org. Jak go tam nie znajdziesz i nikt Ci nie podeśle to znać daj na priv, a postaram się wieczoremy wysłać Ci 1022.
 

wiwo

New member
dziara76 napisał:
Bardzo Prosze o podeslanie na maila pliku lub link z tym Firmware.Pilne ! Dziekuje i Pozdrawiam Moj mail dziara76gmail.com

Próbuję Ci wysłać ale prawdopodobnie wpisałeś zły adres.
 

wiwo

New member
piotr'ek napisał:
Miałem 1022, ale zauważyłem, że nie z każdego pendrive się wgrywa. Chciałem użyć do tego celu wiekowieko 32 Mb pena (nie chciało mi się czyścić nowszego pena) i z niego soft ni w ząb nie chciał się wgrać. Niby wyświetlał się ekran o wgrywaniu, ale po kilku sekundach obraz robił się czarny, od czasu do czasu mignęły 3 pionowe zielone kreski, info o wgrywaniu softu znikało i tak czekałem z 10 min i próbowałem 3 razy. Wziąłem w końcu 2 Gb pena i soft wgrał się od strzała.

quote]
Na innym penie też nic nie dało, chyba sobie odpuszczę. Poczekam na następny sofcik jak się też nie wgra to wezwę serwis bo to może być jakaś usterka w moim tv. Dzięki wszystkim za pomoc.
 

wiwo

New member
A jednak podiąłem sie jeszcze raz wgrania softu i wszystko poszło jak należy. Co było przyczyną że wcześniej się nie wgrywało niewiem. Jedyne co zrobiłem przed wgraniwem firmoware odłączyłem tv z sieci na kilka minut a następnie po podłączeni sofcik się przyjął.
 

BoDeX

New member
Próbowałem wgrać dzisiaj koledze sofcik ze strony SAMSUNGA , po
wszystkim ( TV coś robił, ale po wyłączenie sam się nie włączył ) i po
weści do MENU telewizora jest takie coś :

T-PRLPEUS-1004.0
T-PRLPEUMD-1022.0
T-PERLDEUC-1014.2
Apr. 23 2009
15:40:46

Nigdzie nie ma info, że to 1023 ! Czyli nic się nie wgrało - tak ?
Jak powinien wyglądać taki wpis z najnowszym softem ?

Z góry dzięki za podpowiedź .


 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Pewny jesteś, że dobrze z ekranu spisałeś? U mnie jest tak:
T-PRLPEUS-1004.0
T-AMBPEUMD-1023.0
T-PERLDEUC-1012.3
Apr 23 2009
15:45:47
 

BoDeX

New member
Na 1000% tak jest jak napisałem . TV to plazma 656

TAK TO WYGLĄDA - CO TO WRESZCIE JEST ?

T-PRLPEUS-1004.0
T-PRLPEUMD-1022.0
T-PERLDEUC-1014.2
Apr. 23 2009
15:40:46

Pozdr.


(chyba wiem - to temat o LCD, a ja piszę o PDP ) :)
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
A to co ma być! Następnym razem uważaj co wgrywasz, albo się za to nie zabieraj... i to jeszcze koledze!!!
Polecam wuwuw.samsung.peel.

PS. Do plazm jest soft 1022!!!
 

piter-07

New member
Witam
mam 46a656 i po wgraniu nowego softu zauważyłem że opcja oszczędzania energii po ustawieniu na auto nie działa jak poprzednio a właściwie nie działa wogóle proszę o wasze opinie czy także macie z tą opcją problem a może trzeba ją włączyć w menu serwisowym ?
Pozdro
Piter-07
 

kieropol

New member
Witam Panowie,
mam plazme 50A551, na stronie samsunga.pl dostepny software ma symbol 1022. Czy bierzecie wersje z innej, oficjalnej strony producenta?
 

piter-07

New member
Sprawa opcji oszczędność energii już się wyjaśniła po przeczytaniu kilku postów i teście softów wgrałem soft 1011.2 to chyba najlepszy soft jeśli chodzi o równe podświetlanie matrycy i wszystko działa ok .
ps.powiedzcie czy po wgrywaniu softu w menu serwisiwym w opcji WB zmieniają się wartości czy tam trzeba dokonywać zmian tylko ręcznie .?

pozdro.;)
 
Ostatnia edycja:

bagmann

New member
pytanie o soft do samsung 656

Witam .Od paru dni jestem szczesliwym posiadaczem samsung 656 ,obraz jest dla mnie idealny , jednak przy nocnym oswietleniu na czarnym tle widac nierowne podswietlenie matrycy , zastanawiam sie nad aktualizacja oprogramowania , sprawdzalem w menu servisowym i na dzien dzisiejszy mam wgrany soft 1016 , pytanie jakie sie nasuwa czy warto zmieniac oprogramowanie , bo sledzac forum nasunela mi sie mysl , ze nie zawsze nowsze jest lepsze , prosze bardzo o porade w tej sprawie .
 
Ostatnia edycja:

Dymis

New member
Tutaj musiałaby Ci pomóc bardziej doświadczona osoba w tych sprawach niż ja. Zgadza się nie zawsze nowszy soft jest lepszy ale w przypadku 656 wg. mnie najlepszy jest 1023. Warto też wspomnieć, że dzięki nowszemu oprogramowaniu można wyeliminować nierówne podświetlenie matrycy. (wiadomo do pewnego stopnia, ale u mnie to jest praktycznie całkowicie niezauważalne)
 

bagmann

New member
Dymis napisał:
Tutaj musiałaby Ci pomóc bardziej doświadczona osoba w tych sprawach niż ja. Zgadza się nie zawsze nowszy soft jest lepszy ale w przypadku 656 wg. mnie najlepszy jest 1023. Warto też wspomnieć, że dzięki nowszemu oprogramowaniu można wyeliminować nierówne podświetlenie matrycy. (wiadomo do pewnego stopnia, ale u mnie to jest praktycznie całkowicie niezauważalne)
wgrałem przed chwilka ten soft 1023 z strony samsunga ,jezeli chodzi o jakos obrazu to niezauwazyłem różnicy , teraz czekam tylko az zapadnie noc i bede mógł sprawdzić czy udało sie wyeliminowac jasniejszą plamę w górnym lewym rogu ekranu;-)
 
Ostatnia edycja:

bagmann

New member
Po dłuższych zabawach z nowym softem zwrócila jedna rzecz moja uwage , nie wiem czy tylko to sa moje spostrzeżenia , czy ktoś odniósł podobne , iż odbiór sygnalu analogowego z kablówki pogorszył sie wzgledem poprzedniej wersji softu.
Czy ma ktos może jakas sprawdzona wersje softu ?Zalezy mi na poprawie jakosci odbierania sygnALU z telewizji kablowej (1016 calkiem dobrze sobie z tym radzil),oraz na równomiernym podświetleniu matrycy.Jeżeli ktos z was posiada wersje 1016.1 softu bede wdzieczny za przeslanie na meila bagmann@interia.pl
 
Ostatnia edycja:
Do góry