Nowy firmware do Serii 5 i 6

CaSspeR

New member
kodijak kolega zone100 odpisywał mi w innym temacie i tam polecał mi przeczytanie właśnie tego tematu i widocznie pomylił się i napisał nie tam gdzie trzeba. Poprostu zwykła pomyłka.

Żeby nie robić większego offtopica... Po nieudanej próbie wgrania nowego softu kiedy włączam tv czerwona dioda świeci stale. Wkładam pendriva, naciskam source na tv i power na pilocie, dioda 4-5 razy mignie i gaśnie i nic sie nie dzieje. Ktoś wie co można z tym zrobić?
 

zone100

New member
CaSspr wejdz przy wyłaczonym Tv w servis i sprawdz jaką masz nazwe firmware jak masz taka T-AMBPUMD to powino wejsc jak iną to zmien w pliku zgranym na taką jaka jest w srvisie TV wejscie w servis wyłaczony TV info,menu,mute pawer



pozdrawiam
 

CaSspeR

New member
Haa problem w tym, że już próbowałem wchodzić do menu serwisowego i po naciśnięciu kombinacji info menu mute power dioda też miga kilka razy i gaśnie i nic się nie dzieje. Z nazwą pliku aktualizacji już probowałem i ten oryginalny T-AMBPEUMD-1022.0.bin i zmieniałem na T-PRLPEUMD-1022.0.bin i też to samo. Zupełnie jakby telewizor wyzionął ducha :(
 

Jorgu

New member
Witajcie mam taki problem posiadam Samsung LE40A656 i PSX3,
załaczam gre lub film na Blu rey i mam to w rozdzielczości 720*576 @50Hz.
Co może być przyczyną że nie mam tego w 1080p?
 

mare37

Banned
Prosze o opinie o sofcie 1022. Nie wiem czy wgrywac czy nie ma sensu. Jak ma mi kolory poprzestawiac to nie chce. W sumie poprzedni smiga calkiem dobrze. Pozdr
 

sebciu0

New member
Jorgu napisał:
Witajcie mam taki problem posiadam Samsung LE40A656 i PSX3,
załaczam gre lub film na Blu rey i mam to w rozdzielczości 720*576 @50Hz.
Co może być przyczyną że nie mam tego w 1080p?

Może ustawienia na PS3, bo normalnie ja mam przez pc i zmieniłem rozdzielczość na mniejszą a pokazuje mi że jest w 1080p.

Pozdro
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Różnic zauważalnych w nowym sofcie brak. Ponoć ulepszyli kontrast i ostrość czy tak jakoś. Niestety przed upgrade softu niezbędne jest zapisanie ustawień opcji obrazu, żeby potem nie płakać.
 

mare37

Banned
piotr'ek napisał:
Różnic zauważalnych w nowym sofcie brak. Ponoć ulepszyli kontrast i ostrość czy tak jakoś. Niestety przed upgrade softu niezbędne jest zapisanie ustawień opcji obrazu, żeby potem nie płakać.

dalem odpowiedz w innym watku. co do kolorow to mialem na uwadze WB w menu serwisowym, bo inne to tam sie poustawia a obecnie mam super ustawione i juz nie wgrywam nic. pozdr
 

arczi12345

New member
Problem z LE37A656A1FXXH !!! Pomocy !!!!!!!!

Witam bardzo serdecznie !!!
U mnie jest następujący problem i bardzo proszę o pomoc !!!
Wczoraj ściągnąłem ze strony Samsunga najnowszy soft i nie wiem co za diabeł mnie podkusił żebym przeprowadził aktualizację i to zrobiłem tzn. Zrobiłem wszystko wg.instrukcji wrzuciłem na pendriva i podłączyłem go do mojego TV , po aktualizacji TV w ogóle się nie włączył to go wyłączyłem z prądu i do dnia dzisiejszego nie mogę go w ogóle włączyć.Dodam , że próbowałem chyba już z 30 razy przeprowadzać aktualizację i NIC !!! Oczywiście poczytałem na forum posty , aby zmienić nazwę pliku itd. Bardzo proszę pomóżcie mi w tej kwestii jak wgrać ten cholerny soft , czy może serwis mnie czeka , jak czeka mnie serwis to ta usuługa jest odpłatna , bo dodam że TV mój jest na gwarancji jak jest odpłatna to jaki koszt ?
Pozdrawiam bardzo serdecznie
Aha jeszcze jedno jak wrócic do starej wersji softu ?
 

mare37

Banned
W ogole nie wstaje TV? to moze byc tylko serwis. Zobacz czy daje sie wejsc w menu serwisowe. Jesli sie da to mozna z menu serwisowego zaladowac soft z pendriva. Do poprzedniej wersji mozna wrocic bez problemu ta sama metoda.
Co do serwisu to roznie moga podejsc. W sumnie tv na gwarancji wiec nie powinni sie czepiac. Skoro udostepniona jest aktualizacja do wgrania przez uzytkownika to musza sie z tym liczyc ze cos nie wyjdzie. Zalezy od serwisu. Moga marudzic ze sie ich nie wezwalo do aktualizacji.
Ja wgrywalem chyba z 10 roznych softow i dziala wszystko. Nie wiem jak wy wgrywacie ze sie wam sypie. Przeciez to trzeba troche z glowa. Sformatowac dobrze pena na fat32 rozpakowac to co daja do zaktualizowania i nic wiecej nie potrzeba. Jak za wczesnie go wylaczycie z sieci to pozniej takie sa numery.
 

arczi12345

New member
mare37 napisał:
W ogole nie wstaje TV? to moze byc tylko serwis. Zobacz czy daje sie wejsc w menu serwisowe. Jesli sie da to mozna z menu serwisowego zaladowac soft z pendriva. Do poprzedniej wersji mozna wrocic bez problemu ta sama metoda.
Co do serwisu to roznie moga podejsc. W sumnie tv na gwarancji wiec nie powinni sie czepiac. Skoro udostepniona jest aktualizacja do wgrania przez uzytkownika to musza sie z tym liczyc ze cos nie wyjdzie. Zalezy od serwisu. Moga marudzic ze sie ich nie wezwalo do aktualizacji.
Ja wgrywalem chyba z 10 roznych softow i dziala wszystko. Nie wiem jak wy wgrywacie ze sie wam sypie. Przeciez to trzeba troche z glowa. Sformatowac dobrze pena na fat32 rozpakowac to co daja do zaktualizowania i nic wiecej nie potrzeba. Jak za wczesnie go wylaczycie z sieci to pozniej takie sa numery.

Witam serdecznie !!!
TV w ogóle nie wstaje !!!!!!!
A soft normalnie wgrywałem (już po raz drugi) i stało tak jak się stało niestety nie rozumiem tego.Niestety do menu serwisowego także nie mogę wejść :(
Ale właśnie wróciłem z serwisu gdzie Tv zawiozłem osobiście i teraz czekam na jakąkolwiek wiadomość od nich.Także dam znać jak będzie po wszystkim NO I WŁAŚNIE DAJE ZNAĆ bo pisząc tą wiadomość właśnie odebrałem telefon z serwisu i diagnoza postawili następującą : PŁYTA GŁÓWNA WALNIĘTA (tak mi powiedzieli) i to nie może szlak trafić człowieka !!!!!!!!!! NIGDY WIĘCEJ AKTUALIZACJI SOFTU W TYM MODELU TV !!!!
Pozdrawiam bardzo serdecznie i dziękuję za okazałą pomoc !!!
 

CaSspeR

New member
arczi12345 a Samsung nie ma gwarancji Door to Door, że sam zawoziłeś?? Rozumiem, że normalnie wymienią telewizor albo płytę główną w ramach gwarancji??
 

mare37

Banned
Po ostatniej aktualizacji blueraya odtwarzacz dostal dziwnych kolorow wiec szybko wrocilem do starej wersji. Jak cos gra dobrze to nie zmieniac i trzymac sie tej zasady. To ze plyta walnela to czysty przypadek. Nie sadze zeby od aktualizacji poleciala..no ale kto to wie. Rozne dziwne rzeczy sie dzieja. W moim przypadki kiedys wkurzalem sie na soft i wezwalem serwis zeby mi chociaz oni zaktualizowali. To jak mi wgrali jakis rabniety nieoficjalny to mialem tylko niebieski i czerwony na niektorych programach hehehe pozniej znow jkais wgrali to odcien twarzy byl malo naturalny. Jka spojrzalem to byla jkaas wersja tylko pod tv serii 5 :) na szczescie wyszla nowa wersja i sobie wgralem i ustawilem balans bieli w menu serwisowym i wreszcie gra jak talala.
 

arczi12345

New member
CaSspeR napisał:
arczi12345 a Samsung nie ma gwarancji Door to Door, że sam zawoziłeś?? Rozumiem, że normalnie wymienią telewizor albo płytę główną w ramach gwarancji??


Dzwoniąc do serwisu to jasne , że chcieli przyjechać i zabrać mi TV na warsztat , ale dopiero następnego dnia czyli dzisiaj (30.04) , a mi zależało na czasie więc poinformowałem ich , że sam go przywiozę żeby stwierdzili jak najszybciej usterkę (łudziłem się , że wystarczy wgrać nowy soft) i właśnie się okazało , że płyta główna walnięta :(
Dostałem także info od nich , że 07.05 będą dzwonić do mnie i poinformują mnie na jakim etapie są.Oczywiście wszystko w ramach gwarancji !!! PECH TO PECH !!!
Pozdrawiam serdecznie
 

mare37

Banned
Dymis napisał:
Mare37 mógłbyś mi podać ustawienia, których używasz ?

ja mam soft 1020.1

ustawienia WB
sub wright - 128
red offset - 134
green offset - 128
blue offset - 132
sub cont - 145
red gain - 119
green gain - 128
blue gain 119


podswietlnie 7
dynamiczny
kontrast 75
jasnosc 45
ostrosc 75
kolor 45
zimny 1
dnie wlaczony
motion 100 hz - max
red szumow wylaczony
 
Do góry