Nowy firmware do Serii 5 i 6

abezus

New member
szymuR napisał:
trilopczyk fakty są takie
B650 ma laga 100ms do Samsunga F96, który ma input lag 60ms do Sony W4000.

Prawda jes taka ze kazdy monitor/telewizor LCD ma jakis input lag... Jeden model ma wiekszy drugi mniejszy. Gdyby nikt o tym nie napisal to kupilbys juz b650 i cieszyl sie z grania na nim... a tak zaprzatasz sobie glowe glupotami... Nawet jak jest lag jest na tyle znaczacy ze utrudnia gre to naprawde sadzisz ze samsung nie poprawi tego bardzo szybko ?
 

trilopczyk

New member
abezus napisał:
Prawda jes taka ze kazdy monitor/telewizor LCD ma jakis input lag... Jeden model ma wiekszy drugi mniejszy. Gdyby nikt o tym nie napisal to kupilbys juz b650 i cieszyl sie z grania na nim... a tak zaprzatasz sobie glowe glupotami... Nawet jak jest lag jest na tyle znaczacy ze utrudnia gre to naprawde sadzisz ze samsung nie poprawi tego bardzo szybko ?
dokładnie.... tym bardziej że Szymurkupuje już od lutego TV :) pierwsze jego posty są żę jutro kupuje tv i potrzebuje szybkiego info :) Szymur coś Ci sie przedłuża :) wejdź na post z serią B, koleś pisze że testował już na gierkach b650 i niczego nie odczuwa że jest ok pozdr
 

szymuR

New member
trilopczyk TV miał być już od tygodnia u mnie (nawet od dwóch), ale sprawy się skomplikowały... Chyba jednak wezmę tego B650 jak wyzdrowieje, niestety dziś naciągnąłem mięśnie w prawej ręce i zginanie czy szybkie ruszanie powoduje straszliwy ból, w KZ2 nie dało się grać, a jedynie podczas sesji z GT5P nie odczuwam bólu (tego posta i inne dziś pisałem lewą ręką, tak samo operuje myszką, żeby nie było)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Hmmm, to może ja przedstawię jak ja widzę sprawę input-laga. W moim a656 który początkowo miał 60ms mam już najnowszy soft który zmniejsza laga do minimalnej wartości (w trybie gry to kilka ms a standardowo to jakieś 15ms zależnie od ustawień tv). Przy 60ms grając w forzę 2 na x360 nie czułem żadnego opoznienia, natomiast po wgraniu nowego softu do tv, zrozumiałem jak "bardzo" owy lag utrudniał mi grę.Tyle ode mnie.

p.s. - samsung w swoich ostatnich modelach (od serii a451,551 itp) co chwila wydaje nowe softy poprawiające to i owo, więc jeśli zamierzasz łyknąć b650 to myślę że jeszcze tydzień lub dwa i będzie nowy soft.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Nie ośmieszaj się! Znajdź sobie! Trafiłeś na to forum, potrafiłeś się zarejestrować, potrafisz pisać, a strony samsunga znaleźć nie potrafisz?
 

cunio

New member
Żle wgrany firmware

Proszę o pomoc... Próbowałem wgrać nowy soft do LE37A656 i coś skopałem.
Telewizor w ogóle nie odpowiada. Po wyciągnięciu pendriva (tv jakby go nie widział) obraz znikł i nie mogę go teraz włączyć. Może ktoś miał podobny problem? Dodam tylko, że odłączałem od prądu, ale nic to nie daje.
 

wiwo

New member
cunio napisał:
Proszę o pomoc... Próbowałem wgrać nowy soft do LE37A656 i coś skopałem.
Telewizor w ogóle nie odpowiada. Po wyciągnięciu pendriva (tv jakby go nie widział) obraz znikł i nie mogę go teraz włączyć. Może ktoś miał podobny problem? Dodam tylko, że odłączałem od prądu, ale nic to nie daje.

Ponów próbę wgrania softu. Ja wgrałem zgodnie z instrukcją i wszystko poszło gładko.
 

sebciu0

New member
upgrade

Witam wszystkich. Mam LA37A6561FXXU i chciałem zrobić upgrade firmwaru, ale coś nie idzie. Już raz zrobiłem to jakieś 6 mies. temu, próbuję przy wyłączonym INFO-MENU-MUTE-POWER, ale nic się nie dzieje. Pozdczas upgradu wyświetla mi że szuka pliku i moze tpo potrwać do 30 sek. ale nic z tego. Robiłem wszystko według instrukcji, przinstalowywałem plik, próbowałem na innych pendrivach i dalej nic. Może by ktoś poradził co i jak? Mam też dylemat bo jestem w irlandii i posiadam antenę do odbioru dvb-t, po wyszukaniu kanałów znajduje mi 8 stacji (4 radia i 4 tv), ale jest problem z tv bo telewizor pokazuje że nie może wyświetlić (Rozdzielczość HD nie jest obsługiwana). Jakieś pomysły pod tym względem?

Pozdrawiam i thx za pomoc.
 

sebciu0

New member
SierzantHarris napisał:
zmień nazwę pliku firmware`u z prlpeumd na ambpeumd lub odwrotnie - powinno zadziałać.

Problem rozwiązany sprawdziłem jaka jest nazwa w panelu serwisowym (pokolei INFO - MENU - MUTE) i zmieniłem na nazwę jaka się tam pojawiła i poszło, ale zmieniło tylko ...umd, reszta bez zmian. Czy tak powinno być?

Pozdro i wielkie thx sierrzant
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
1. W Irlandii chyba MPEG4 jest stąd komunikat który otrzymujesz bo w/w TV MPEG2 obsługuje.
2. Aktualizowany jest tylko jeden plik z trzech wymienionych w menu serwisowym więc jest OK.
 

sebciu0

New member
filmy na hd

Jakby ktoś miał ochotę pooglądać sobie trochę na swoich monitorkach - telewizorkach ładne filmiki w hd (nie porównywać z hd na youtube) vimeo.com/hd

Pozdro..
 

erbuko

New member
Zmiana firmware w LE32A656

Informacyjnie:
Miałem chyba najstarszy firmware z całego forum bo nie znalazłem nawet takiego jak ja miałem:
T-PRLPEUS - 1001.0
T-PRLPEUMD - 1006.3
T-PERLDEUC - 1010.4
wykonałem upgrade do FW T-AMBPEUMD-1022.0
Jak na razie to poza poprawą txt nic więcej nie widzę by było leprze, ale zapewne jak dokładnie przetestuję to opiszę.
Wydaje mi się, że mimo korekty kilku ustawień jakie dokonałem w menu urzytkownika to teraz czarny nie jest tak czarny jak był wcześniej i ustawienie oszczędzania energii na max. jednak zbyt mocno bije po oczach w zaciemnionym pokoju.

PS. oczywiście trzeba było zmienić nazwę pliku i po upgrade wyłączyć zasilanie i po około 30s ponownie załączyć, licznik czasu pracy się wyzerował jak i kanały analogowe i wszystkie ustawienia w menu urzytkownika.
Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:
Do góry