Nowy firmware do Serii 5 i 6

Seavolv

New member
Znalazłem jeszcze sposób na wgranie firmware poprzez menu serwisowe ale niestety wyskakuje okienko że plik na usb jest niewłaściwy :hmm:
A na USB mam folder o nazwie MT8226 a w tym folderze plik T-PRLPEUMD-1015.0.bin USB sformatowany na FAT32 ma ktoś jakieś pomysły? Lub może ktoś podeśle plik którym przeprowadzał aktualizacje swojego 40A656.

PS. Sposób aktualizacji poprzez menu servisowe
- TV wyłączone + USB z firmware podpięte do tv
- Wciskamy na pilocie Info -> Menu -> Mute -> Power telewizor odpala się z menu serwisowym.
- w menu serwisowym kożystamy tylko z przycisków do góry/dołu i ustawiamy na:
- "Options Table" wciskamy ok
- "Control" wciskamy ok
- "USB SVC" wciskamy ok
 

bronet

New member
a u mnie ze wogole nie znajduje pliku,
moze by napisac do samsunga o soft do tv ze slovacji
albo ktos wie gdszie mozna pobrac do , le46a656a1fxxh ,
 

SinNameOn

New member
Wgralem, bez problemu z USB, standardowa metodą. Wszystko dziala, oszczedzanie energii tez bez zarzutu. Wielkich zmian w odbiorze nie zauwazylem.
 

Perka

New member
firmware do serii 6

Ja też wgralem już drugi firmware , bez problemu z USB, standardowa metodą. Wszystko dziala, oszczedzanie energii tez bez zarzutu. Moim zdaniem jest wszystko OK !!!
 

szkudee

New member
czy trzeba byc zarejestrowany na stronie samsunga zeby znale
zc ten nowy soft bo ja go nie moge znalezc.
Jak wchodze w centrum pobierania plikow dla tv le37656 to sa tylko polskie instrukcje do pobrania
 

Seavolv

New member
A ja już nie mam siły ni jak nie chce się wgrać ten firmware, napisałem do supportu samsunga co jest nie tak, czekam na jakąś odpowiedz ale coś mi się wydaje że pozostanie tylko serwis :(
 

zachary213

New member
Le46a656a1fxxh

Kupiłem LE46A656A1FXXH gwarancja Samsung Polska produkcja Słowacja. TV nie chce przyjąć nowego softu. Więc to jakiś problem w miarę powtarzalny. Infolina Samsunga nie zna rozwiązania.
Ciekawe czy ktoś próbował wgrać starszy soft. Czy się udało?
 

bronet

New member
zachary213 napisał:
Kupiłem LE46A656A1FXXH gwarancja Samsung Polska produkcja Słowacja. TV nie chce przyjąć nowego softu. Więc to jakiś problem w miarę powtarzalny. Infolina Samsunga nie zna rozwiązania.
Ciekawe czy ktoś próbował wgrać starszy soft. Czy się udało?


widocznie cala seria ze slowacji ma jakis blad, pewnie nowe oprogramowanie bedzie juz pozbawione tego bledu,
zachary213 - jaka masz wersje softu ? T-PERLDEUC-1012.3 ??
 

bossy

New member
SinNameOn napisał:
Wgralem, bez problemu z USB, standardowa metodą. Wszystko dziala, oszczedzanie energii tez bez zarzutu. Wielkich zmian w odbiorze nie zauwazylem.

U mnie przy sofcie 1015.0 jest taki efekt że przy funkcji oszczędzania energi w pozycji off i auto nie ma różnicy a przy ustawieniu maks. świeci matryca jaśnie niż przy off lub auto a wydaje mi się że powinna wtedy świecić najciemniej bo przecież przy opcji maks jest to najwyższe stopień oszczędzania energi. Mozesz to sprawdzić u siebie. Mam samsunga 37a656. Tylko sprawdż to przy ustawienich obrazu na Standard a nie na Movie lub Dynamic.
 

Seavolv

New member
zachary213 napisał:
Kupiłem LE46A656A1FXXH gwarancja Samsung Polska produkcja Słowacja. TV nie chce przyjąć nowego softu. Więc to jakiś problem w miarę powtarzalny. Infolina Samsunga nie zna rozwiązania.
Ciekawe czy ktoś próbował wgrać starszy soft. Czy się udało?

Tak ja próbowałem starsze wersje wgrać chyba trzy niższe, ale niestety nic to nie pomaga i soft się nie chce wgrać. Próbowałem różne pendrive, różne komputery z których instalowałem, itp.
I cały czas nie chce załapać nowego czy starego firmware, samsung polska odsyła do serwisu i tak chyba też zrobię bo innego wyjścia chyba nie ma jeśli chce się zaktualizować soft.
 

bronet

New member
Seavolv napisał:
Tak ja próbowałem starsze wersje wgrać chyba trzy niższe, ale niestety nic to nie pomaga i soft się nie chce wgrać. Próbowałem różne pendrive, różne komputery z których instalowałem, itp.
I cały czas nie chce załapać nowego czy starego firmware, samsung polska odsyła do serwisu i tak chyba też zrobię bo innego wyjścia chyba nie ma jeśli chce się zaktualizować soft.
na niemieckim forum opisuja ten problem moze, ktos dobrze zna niemiecki i znajdzie pomocne informacje ja zabieram sie do lektury ;]

hifi-forum.de/viewthread-151-6445.html
i jeszcze tutaj hifi-forum.de/viewthread-151-6491.html



ps,

sadze ze wystarczy zmienic w katalogu MT8226 nazwe piliku T-PRLPEUMD-1015.0 na T-AMBPEUMD-1015.0 i bedzie dzialac ,
 
Ostatnia edycja:

Seavolv

New member
rzeczywiście jest napisane że wystarczy zmienić nazwę tego pliku, Kto pierwszy wypróbuje niech da znać.

A tu link do wersji pl :D LINK

No to zmieniłem nazwę pliku .bin tak jak podawali na tamtym forum z T-PRLPEUMD na T-AMBPEUMD już na usb podłączyłem pendrive do tv i z ręką na sumieniu odpaliłem go poprzez source + power wyskoczyło mi znane już okienko z wyszukiwaniem softu na usb i nic ale okienko jakby dłużej się wyświetlało i nagle YEE znalazło firmware i ukazał się długo oczekiwany pasek postępu aktualizacji, gdy paseczek doszedł do końca TV się wyłączył, ale niestety już sam się nie włączył :( No nic myślę i tak miałem oddać do serwisu ale jeszcze zajrzałem do pdf z instrukcją wygrywania softu i tam napisali że jeśli telewizor nie wstanie należy go wyłączyć z prądu do czasu zgaszenia się diody na obudowie. Wyłączyłem TV z prądu odczekałem aż dioda zgaśnie i ponownie odpaliłem TV i SUKCES tv się zaktualizował i nawet zmieniło się menu serwisowe na właściwe :D

Przed aktualizacją
8760c89368200c2amed.jpg


Po aktualizacji
85e8768747fb9fd4med.jpg


Więc zmiana nazwy pliku działa AKTUALIZOWAĆ :D

Właśnie zauważyłem że czas pracy tv się nie wyzerował :D
 
Ostatnia edycja:

piter-07

New member
Musicie zaryzykować tak czy inaczej czeka was serwis więc do odważnych świat należy .A tak na poważnie ja mam też model ze Słowacji i aktualizacja poszła ok oczywiście telewizor nie uruchomił się automatycznie ale trzeba było wyłączyć TV od prądu .
I po aktualizacji przy opcji oszczędzania energii wszystko działa OK a na opcji Auto w porównaniu z całkowitym jest też różnica choć faktycznie mała ale widać ją lepiej jak większość obrazy wyświetla ciemne sceny wtedy podświetlenie matrycy przygasza do czasu jakiegoś jaśniejszego ujęcia .
 

Damass

New member
Właśnie zaktualizowałem soft 40A656 model ze Słowacji poszło gładko bez zmiany nazwy pliku.
Telewizor włączył się po naciśnięciu power na panelu bocznym bez odłączania od prądu.
Licznik godzin skasowany do zera, o co tu chodzi, że są takie różnice między różnymi egzemplarzami...

Pozdrawiam
Damass
 

Seavolv

New member
Myślę że teraz już też będzie bez problemu z następnym firmware, bo w MS mam już odpowiednią nazwę pod wersją softu czyli taką jaka jest w nazwie pliku .bin

Z różnic jakie na razie zauważyłem to przy włączonych 100Hz na Maxa nie występował już tak bardzo efekt , teatru / telenoweli brazylijskiej :) co mnie cieszy i tak jak ktoś wspomniał zaczęła działać opcja oszczędności w trybie Auto.
No albo to sugestia albo wydaje mi się że trochę poprawił się obraz?
 
Ostatnia edycja:

Seavolv

New member
Jednak po przeanalizowaniu tego nowego firmware teatrzyk jeszcze się pojawia szczególnie w scenach filmowym w programach telewizyjnych praktycznie już nie występuje. Niestety ale u mnie 100Hz mam wyłączone bo ten teatrzyk jest trochę denerwujący.
 

maxim25

New member
nowe firmware 1015

wczoraj wgrałem nowe firmware 1015 do 32A656 made in slovakia. (bez żadnych modyfikacji nazwy itp wszystko zgodnie z instrukcją samsunga)
tv znalazł soft na penie wgrał i się wyłączył. Nie chciał sam się włączyć więc odłączyłem zasilanie aż zgasnie dioda i włączyłem ponownie. TV działa wszystko OK
Są już polskie znaki w telegazecie TVP1,2 - wcześniej nie było.
Oszczędzanie energii działa prawidłowo.
Obraz na fabrycznych ustawieniach bardziej naturalny niż w poprzednim sofcie gdzie musiałem bawić się balansem bieli i przestrzenią kolorów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry