Nowy DVD Yamaha S1700

Deimos

Banned
Nowy odtwarzacz Yamaha DVD-S1700.
- HDMI (Ver. 1.1) wyjście 1080p
- System redukcji szumów video
- Przetwarzanie DCDi
- Skanowanie progresywne (NTSC/PAL)
- Przetwornik DAC 216MHz/12-bit video
- Odtwarzanie DVD-Audio oraz Super Audio CD
- Przetwornik DAC 192kHz/24-bit audio
- Odczyt MP3, JPEG, DivX® oraz WMA
- Regulacja basu
- Interfejs RS-232C dla kontrolera touch-pad
- Selekcja trybu Wide-Screen
Najnowszy model wieloformatowego odtwarzacza DVD/SACD YAMAHA DVD-S1700
Najnowsza technologia, najwyższej jakości wykonanie, pełne wyposażenie - w końcu YAMAHA pokazała odtwarzacz odpowiadający klasie wysokich modeli amplitunerów.
Ogromny nacisk konstruktorzy odtwarzacza YAMAHA DVD-S1700 połozyli na jakość obrazu, złącze HDMI (v. 1.1) pozwalające wyprowadzić sygnał 1080p oraz zaawansowany przetwornik Faroudja DCDi gwarantują idealny obraz także na telewizorach wyposażonych w panel FULL-HD. Dźwięk odtwarzany z płyt CD oraz także wielokanałowych SACD i DVD-Audio jest porównywalny z dobrej klasy odtwarzaczami CD. Bardzo dobrą informacją jest ustalona cena, plasująca urządzenie w czołówce najlepszych zakupów pod względem cena/jakość.
System redukcji szumów video
- Przetwarzanie DCDi
- Skanowanie progresywne (NTSC/PAL)
- Przetwornik DAC 216MHz/12-bit video
- Odtwarzanie DVD-Audio oraz Super Audio CD
- Przetwornik DAC 192kHz/24-bit audio
- Odczyt MP3, JPEG, DivX® oraz WMA
- Regulacja basu
- Interfejs RS-232C dla kontrolera touch-pad
- Selekcja trybu Wide-Screen
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Aż taki nowy to on już nie jest. Może u oficjalnego dystrybutora.
Można było go nabyć już przed święatmi za ... 1700 zł.
Nawet miałem chęć, ale przypomniałem sobie duże problemy z dvd Yamahy, które miałem 2-3 lata temu oraz przeczytałem podobne problemy uzytkownika z S 1500 (poprzednik) na grupie mch i odechciało mi się. Do tych starszych Yamah "wkładano" dość zawodne mechanizmy Philipsa. Oczywiście może to być jak najbardziej udany model tylko niech z ceną nieco "zjadą" teraz nadal ok. 1700 zł. Z podobnej półki Marantze, Denony lub Onkyo są za ok 1200 zł.
 

Deimos

Banned
Jest już za 1300 z groszami i moim zdaniem wart tej ceny. Pozdrawiam:D
Po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowano go na ostatnich targach IFA
 
Ostatnia edycja:

ppan

New member
Nowa Yamaha DVD S1700

Specyfikacja wygląda b.zachęcająco. Ma wyszystkie wyjścia: łącznie z HDMI i 6 kanałowe audio, Scaler do 1080p, procesor Faroudja DCD.
Cena ok. 1400 trochę jeszcze drogo.

Mam 2 pytania:
1. jaki tam jest laser (czy wciąż nieszczęsny Philips)?
2. czy ktoś testował i może porównać (np. z Pioneer DV696) funkcjonalność i działanie?
 

seat98

New member
Lepiej kupić dvd Panasonic S52 za 450 zł a jakość obrazu taka sama i HDMI 1.2a z tym że brak SACD które i tak jest mało popularne.
 

qot

New member
czy ktoś juz posiada to użądzenie czy tylko opis teoretyczny ?

jaka aleternatywa jeśli SACD też jest istotne ?
 

dziura75

New member
Deimos, możesz podać namiary gdzie można go kupic za "1300 z groszami"? Na allegro jest ale za 1399. Stoje własnie przed zakupem dobrego DVD z HDMI i własnie sklaniam sie do tego modelu
 

zdzich1961

New member
Dvd Yamaha S 1700

dziura75 napisał:
Deimos, możesz podać namiary gdzie można go kupic za "1300 z groszami"? Na allegro jest ale za 1399. Stoje własnie przed zakupem dobrego DVD z HDMI i własnie sklaniam sie do tego modelu

Witam widzę że nie tylko ja stoję przed dylematem wyboru sprzętu DVD.Muszę przyznać że od listopada zeszłego roku śledzę ,oraz szukam recenzji na temat nowych interesujących mnie odtwarzaczy.Przeczytałem o nich juz wiele pozytywów,lecz nad wyborem knkretnego modelu jeszcze się wacham.Pod uwagę biorę dwie firmy Yamaha s 1700 oraz Denon 1930. W czsopiśmie HI FI i muzyka z lutego 2007r.jest test 2 modeli DVD ,tych które mnie interesują. Oczywiście jeden jak i drugi model jest oceniany bardzo wysoko! Ale nie ma żeczy idealnych jak i w tym przypadku. Ostatnio miałem przyjemność uczestniczyć w prezentacji odtwarzacza DVD YAMAHA S 1700 w studiu, w jednym z Bydgoskich salonów.Musze przyznać że w czasie prezentacji byłem mile zaskoczony jeżeli chodzi o dzwięk stereo.Utwory Kari Bremmens brzmiały wyśmienicie,słychać było każdy szczegół,wspaniała rozdzielczość sceny muzycznej,piękny basik itd.Recenzent z HI FI i muzyka skrytykował w Yamaszcze menu , czyli brzydkie tło i kolor napisów. Myślę że to lekka przesada,jak i z tym że pilot jest niepodświetlony.Uważam że najważniejsze w menu to jego przejżystość i prostota ,a nie tło i kolor napisów! Recenzent się pomylił bo to nie jest ilustrowana bajka dla dzieci z kolorowymi obrazkami! Jeżeli chodzi o wyświetlany obraz z YAMASZKI S 1700 to był również imponujący jak jego brzmienie! Często słyszałem że w Yamaszkach napędy chodzą głośno i często się psują? Musze stwierdzić że podczas prezentacji skupiłem nad tym uwagę, i nie słyszałem czegoś ,co by mnie zaniepokoiło odnośnie głośnej pracy mechanizmu.Muszę jeszcze dodać że znajomy posiada Yamaszkę DVD s550 używa ją już 4 lata i bez zastrzeżeń! To tyle o YAMAHA S1700, jutro jadę obejżeć Denona 1930 który według recenzentów gra słabiej w stereo w stosunku do Yamahy ! Piszę o stereo ponieważ, chcę kupić użądzenie uniwersalne które ,zadowoli moje uszy odtważając dobrą muzyke w stereo! Myślę że mój krótki opis pomoże w wyborze wszystkim tym, którzy wachają się nad wyborem dobrego odtwarzacza DVD ! Proszę wszystkich tych, którzy są w posiadaniu tego wymienionego sprzętu o pomoc w wyborze i podzieleniu się uczciwymi wrażeniami, oraz spostrzeżeniami odnośnie jego pracy i funkcjonalności.Będą to cenne informacje z praktyki. Do usłyszenia zdzich1961
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Ja równiez mam Yamahe s550 i jest to super sprzet. Dodatkowo wgrałem sobie firmware i nie mam problemów i z SACD i z divixami. Co do napędu to chodzi cichutko a awaryjnosc to cóz .... powiem tak mam gdzies kartę gwarancyjną ale nie wiem gdzie bo nigdy nie musiałem jej uzyć. A katuje to dvd strasznie. Samych Stargate obejrzałem ponad 200 odcinków nie mówiąc o innych serialach i filmach. Dla mnie sprzet pierwsza klasa i jak bede zmieniął to na pewno na Yamahe.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Tomek Koko napisał:
Ja równiez mam Yamahe s550 i jest to super sprzet. Dodatkowo wgrałem sobie firmware i nie mam problemów i z SACD i z divixami.
Witaj.
I bardzo dobrze, że Tobie odpowiada, ale z tym SACD to przesadziłeś.
Wiesz co to jest SACD (Super Audio Compact Disc) ?
Ta Yamaszka, moim zdaniem nie odtwarza SACD i żaden nowy firware tego nie umożliwi. Technicznie niemożliwe. Chyba, że o czyms nie wiem.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
gatar napisał:
Witaj.
I bardzo dobrze, że Tobie odpowiada, ale z tym SACD to przesadziłeś.
Wiesz co to jest SACD (Super Audio Compact Disc) ?
Ta Yamaszka, moim zdaniem nie odtwarza SACD i żaden nowy firware tego nie umożliwi. Technicznie niemożliwe. Chyba, że o czyms nie wiem.
Z SACD nie przesadziłem . Tu masz link z opisem co zostało zmienione dzieki poszczegónym firmwarom (najnowszy jest na samej górze) http://www.itepe.net/ Jak wejdziesz to kliknij z lewej strony na download.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Tomek Koko napisał:
Z SACD nie przesadziłem . Tu masz link z opisem co zostało zmienione dzieki poszczegónym firmwarom (najnowszy jest na samej górze) http://www.itepe.net/ Jak wejdziesz to kliknij z lewej strony na download.
Witaj.
No tak "obsługa SACD poprzez wyjście stereo".
To tak jakbys podłaczając dvd do TV napisał, że oglądasz film z dźwiekiem 5.1, bo przecież dvd dekoduje, a TV odtwarza. Owszem , ale STEREO.
SACD: http://pl.wikipedia.org/wiki/Super_Audio_Compact_Disc.
Jesli masz płytę SACD hybrydową to każdy dvd odtworzy warstwe stereo.
Aby cieszyc sie pełnią odsłuchu SACD musisz mieć dekodowane niezależnie 6 kanałów. DVD posiada wtedy 6 wyjść analogowych do wzmacniacza.
Sa oczywiście jakieś "wynalazki" np. Denona (denon link, czy jakoś tam) oraz, nie jestem pewien, ale nowe wersje hdmi chyba potarfią to przesłać.
Reasumując. Nieco racji miałeś. Czy faktycznie sprawdzałeś odtwarzanie SACD z płyty niehybrydowej ?
 

zdzich1961

New member
Dvd Yamaha S1700

Witam ponownie z ciekawą wiadomością dla wszystkich osób które, zastanawiają się nad zakupem DVD YAMAHA S 1700. Proszę przeczytać to -[FONT=&quot] Kupiłem sobie to ustrojstwo, i po pierwszych zachwytach przyszedł czas na refleksje. Odtwarzacz miewa problemy z odtwarzaniem nawet tłoczonych płyt, nie wspominając o tych palonych na kompie. W stosunku do S550 odczytuje mniej formatów plików, no i strasznie się grzeje...
Może ma ktoś dostęp do nowszego firmware??
Dziś znalazłem taki opis właściciela YAMAHY S1700 na jednym z forum! Zastanawiam się nad problemami tego sprzętu? Ponieważ w teście czasopisma HI FI i muzyka z 02.2007r. recenzent napisał,cytuję ;
YAMAHA czyta chyba wszystko co się da na CD,SACD oraz DVD. Radzi sobie z wszelkimi DivX , lepiej niż niejeden przystosowany do tego MPEG player! Jednym słowem extra sprzęt! Po przeczytaniu tego testu, oraz prezentacji w studiu w Bydgoszczy byłem skłonny już go kupić. Od zakupu powstrzymało mnie DVD DENON 1930 . Wczoraj byłem w sklepie rtv w Grudziądzu gdzie miałem przyjemność obejrzeć, oraz posłuchać brzmienia wcześniej wspomianego DENONA. Wszystko było by fajnie gdyby DENONEK pracował ciszej! Terkający napęd może być uciążliwy dla ucha! W DVD Yamaha S 1700 napęd po wczytaniu płyty był niesłyszalny! Postanowiłem wstrzymać się od zakupu, i poczekać na więcej opini , od właścicieli zakupionych juz odtwarzaczy. Do usłyszenia


[/FONT]
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Może nieco demonizuję, ale po przeczytaniu opinii poprzednika, kilku innych (gdzies o tym pisałem) oraz własnym (niedobrym ) doświadczeniu z dvd Yamahy utwierdzam sie w przekonanu, że coś te napędy (zapewne mechanika i może optyka) Yamasze nie wychodzą. Cenię ich za amplitunery,ale dvd jakos nie bardzo. Sam stałem przed wyboerm 1700 czy 1930. Kupiłem 1930. Mój egzemplarz nie "pyrka". Czyta właściwie wszystko co mu wrzucę. Divx także, ale oglądam je sporadycznie.
 

homolek

New member
witam!!

ja mam takie pytanie odnośnie tejże Yamahy - czy przez złącze Component też jest w niej upscaling - bo nie mogę się tej informacji doszukać, może ktoś mógłby to sprawdzić, wiem że przez HDMI jest upscaling do 1080p ale co z componentem??

z góry dziękuję za odpowiedź
 

thvega

New member
Yamaha DVD S1700 Problem

Promlem HDMI Yamaha DVD S1700 Amp. RX V661 Witam wszystkich. Proszę o pomoc.
TV Panasonic 50PY70P + Yamaha DVD S1700 + Ampli Yamaha RX V661.
Połączone kablami HDMI tak jak należy ( DVD do Ampli. a ten do TV). Po włączeniu odtwarzania w DVD kilka minut wszystko gra po czym miga na różowo kontrolka HDMI w DVD (co oznacza, że nie rozpoznaje sprzętu HDMI) i ginie obraz na TV. Dzwiek jest na chwile przerwany. Za 2-3 sek. kontrolka ta pali sie ciaglym zielonym swiatlem (co oznacza, ze polaczenie HDMI jest OK.)ale wizji nie ma nadal. Dzwiek przez kilkanascie sek jest ok. po czym przerywa, co pokrywa sie z miganiem na rozowo w/wym kontrolki. Wizja juz nie wraca. Jak wylacze tv to kontrolka nie miga- jest ok. Jak polacze DVD bezposrednio do TV - jest OK.
Po wylaczeniu sprzetu jak ostygnie to kilka minut jest wszystko ok. a potem sytuacja sie powtarza. probowalem polaczen do roznych gniazd HDMI IN 1 i 2 - tak samo.Kable HDMI Tech+Link ( chyba w maire dobre)
Goraco prosze o pomoc. Dziekuje.
 
Do góry