Nowy "duży" TV do domu / salonu

Robertooo

New member
Hej, na początku się przywitam gdyż jestem nowy zarejestrowany user (ale nie nowy czytelnik). Forum z przerwami czytam od dawna i to te forum pomogło mi kilka lat temu w wyborze obecnie głównego mojego TV tj. SAMSUNG 55'' D8000 (na tamten czas model topowy). Lata biegną, telewizor dobrze działa jak na swój wiek i tamtą technikę (ale chyba lepiej od dzisiejszych "tanich" tv) jednak czas na wymianę min. też dlatego, że będzie używany w domu w większym pomieszczeniu (salon, jadalnia - ok .45m2).
Małe rozeznanie w net zrobiłem i mam swoje typy jednak napisze o nich później aby nic nie sugerować. Dodatkowo po zakupie chciałbym zakupić usługę kalibracji, więc dobrze jak TV jest podatny na dobre wysterowanie.


Ale do rzeczy, poniżej garść info, zebrałem to w jakąś całość


1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora ?
Od około 4-5 metrów salon do powiedzmy 6-7 jak z jadalni

2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu ?
Zazwyczaj będzie na wprost, sporadycznie pewnie złapie kąty

3. Jaki telewizor posiadasz obecnie ?
SAMSUNG 55'' D8000

4. Jaką markę preferujesz ?
Obecnie mam 3 szt. Samsung ale nie jestem zafiksowany na markę a na TV który spełni oczekiwania po wydaniu nie małego budżetu

5. Jakiej wielkości telewizora szukasz ?
4K. Rozpocząłem wyszukiwanie od 75'' i to jest dla mnie minimum, jednak od jakiegoś czasu mocno zastanawiam się nad 82-85 cali i aktualnie celuje w większy ekran. Teraz abym wybrał 75 to musi być uzasadnienie w dużo lepszej jakości do budżetu.

6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora ?
- telewizja satelitarna (głównie)
- telewizja naziemna DVB-T (przy słabej pogodzie na SAT ;)
- Dysk USB (+dysk sieciowy Synology)
- BR
- Konsola (sporadycznie)

7. Jakie funkcje oczekuje?
Dobre parametry obrazu, Youtube (to ma chyba obecnie każdy TV) , appki streamingu (to ma chyba obecnie każdy TV) obsługa kodeków, obsługa dysków USB oraz sieciowych, dobre HDR, funkcje Smart, apka na telefon + obsługa, WiFi

8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC ?
sporadycznie, obecnie PS3 później PS4 lub PC

9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora ?
Tak

10. Oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Będę oglądał o różnej porze ale zimą 95% wieczorami a latem 75% (głównie wieczorami)

11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora ?
budżet ok 12k (najlepiej 12k, więcej musi być uzasadnienie dopłaty do jakości level wyżej ale powiedzmy do ok 15k)


z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi i sugestie, a jak się przy okazji uda dodać linki do testów proponowanych TV to chętnie poczytam dla zwiększenia świadomości wyboru.


pozdro
 
Ostatnia edycja:

Lettner123

New member
Może coś z poprzedniego roku ? np dwa bardzo dobre tv . Na 82-85 z wyższej półki raczej kasy nie starczy . Osobiście jestem zwolennikiem jakość > wielkość

Panasonic 75ex780
Sony 75xe9305
Sony 75xf9005
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Samsung d8000 to był fajny tv. Do tej pory rodzice mają go i używają w sypialni. Popatrz na Samsunga ue82nu8002, a jak chcesz rewelacyjny HDR to 75q9fn. Na Tizenie youtube czy netflix, ogólnie smart działa plynnie:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie duża odległość :
- Philips 75PUS8303 za 8499 zł
- LG 75SK8100 za 8599 zł
- SOny 75 xf9005 za 11.800 zł
- Samsung 75Q za 12.400 zł
- Sony 85 XF896 za 15.400 zł
 

Robertooo

New member
Dzięki za podpowiedzi. Wczoraj miałem napisany długi post ze swoimi wnioskami i rozpatrywanymi modelami ale coś się spierniczyło, nie byłem chyba zalogowany i cały text przepadł. Dziś nad tym jeszcze raz usiądę.

Z jednej strony widzę kierunek na trochę lepszą jakość ale TV 75 cali, a z drugiej strony propozycje 82-85 cali, gdzie jak się orientowałem nie będzie przepaści w jakości aby decydować się na mniejszy model. Sam już nie wiem, może dlatego że fixuje się na większy rozmiar a budżet nie z gumy.

Nie mniej mam już 2 faworytów (napisze później bo to ten post co skasował się text) i poczytam na temat w/w modeli w tym tych których dotychczas nie rozpatrywałem tj. Philips i LG.


Przy okazji szukam wieszaka do TV 75-85 cali który pozwoli aby TV wisiał na ścianie z minimalna odległością od ściany. Dziś mój D8000 wisi jak obraz ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry