Nowy design, nowa seria NAD

WiTT

New member
Bez reklam
header-bg.png


Firma NAD obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Mówiło się od jakiegoś czasu, że firma ma zamiar zmienić wygląd i linię produktów. Są pierwsze produkty.

Seria Digital rozszerzyła się o 3 nowe produkty:
NAD D 1050 USB DAC
NAD D 3020 Hybrid Digital Amplifier
NAD D 7050 Direct Digital Network Amplifier

NAD-D7050-D1050-and-D3020.jpg


specyfikacja na stronie: Digital Music - NAD Electronics

www.youtube.com/embed/F4z03YRuS-g?rel=0

Tak kombinuję, ja wiem że 21 wiek, modernistyczne wyposażenia mieszkań itp. Tyle że ten akurat wygląd ni krzty nie pasuje mi do firmy NAD ;) Oczywiście rozumiem teraźniejsze trendy: dotykowy panel sterujący, cyfrowy wyświetlacz, minimalistyczne podejście do tematu, high-gloss... ale całościowo - jak dla mnie - to bardziej prezentuje się jak sprzęt z markety MM niż od profesjonalnej firmy high-end audio.

A szpilką uwierającą jest nazwa - D3020.. historia NAD wymaga czegoś więcej po znaczku 3020... :|

PS: nie mogąc dodać nowego tematu w dziale news'y, dodaję tutaj.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widac kadra dizajnerska NAD'a dobrze sie bawi, strach pomyslec czym nas uracza w przypadku innych klockow, juz nie musi byc nowoczesnie, wazne zeby bylo z klasa, a tu jak jest to kazdy widzi. Cos mi sie wydaje, ze jak NAD bedzie tak eksperymentowal, to skonczy jak Saab. Tez firma z tradycjami, niby wszystko ok, a jednak klienci glosowali swoimi pieniedzmi inaczej.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Zgadzam się Panowie. Nowy design (podobno pozycjonowany jako uzupełnienie komputera itp) nie jak pasuje do tego co było do tej pory.
Mam tylko nadzieję że NAD raczej wprowadza nową linię niż zmienia kurs. Zatem być może otrzymamy coś w przyszłości będące kontynuacją.

Niestety Panowie z NAD faktycznie chyba mają problem z pojęciem estetyka. Wystarczy zobaczyć jak wygląda ich aplikacja mobilna do sterowania sprzętem A/V - https://itunes.apple.com/bm/app/nad-a-v-remote/id626998469?mt=8

Słabo, oj słabo.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Już pal licho jakby to była tylko osobna linia czy seria produktów. Gorsze jest to, że w oficjalnych broszurach i reklamach, odwołują się do legendarnego modelu 3020! Ja się pytam, co ten plastik fantastik D3020 ma z modelu który wyniósł firmę NAD na salony?

Znów dział marketingowy zrobił coś, bez konsultacji z działem inżynierów... :(

Oby tylko ten trend nie przerzucił się na klasyczne serie/linie produktów.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Może uważają że wygląda nie ma znaczenia a dźwięk obroni się sam :) W sumie wiele osób uważa że aktualny NAD jest po prostu brzydki.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Loewe wlasnie zlozyl wniosek o upadlosc, decydenci z NAD'a jak nie zaczna myslec nad wygladem,, szczegolnie ze maja konkurencje w postaci wszystkich nam znanych firm, to moga zakonczyc podobnie. Jestem niemal pewien ze przy zmianie wizerunku, przybedzie cala masa nowych klientow.
Nad nie jest produktem ekskluzywnym, musi cos w tym kierunku robic. Samsung postawil na dizajn, obserwowalem te zmiany od samego poczatku, produkt po produkcie, efekty dzis widac.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
No i to wstawki świecącego plastiku. Osobiście to seria MASTERS też jest słaba, chyba głównie dlatego że dodali te szare wstawki. Bo przykładowo M51 i M52 to już cacuszka. Ja bym szedł tą drogą w tej serii.
 
Do góry