Nowy Bluray 4K nie obsługuje płyt 3D 4K.

brodacz

Active member
Bez reklam
A niech sobie robią, kiedyś były Laser Videodisc i na 100% wielu z Was nie ma o tym pojęcia. ;)

Laserdisc był stosunkowo popularny powiedzmy w dużych miastach ale prawdziwą zagadką jest pewnie dla Was CDi. Był to prekursor dzisiejszych konsol na którym można było nie tylko oglądać filmy z płyty o dzisiejszych rozmiarach ale także grać. Pomimo, że produkowane w fabryce Philipsa w Kwidzynie to nie miało dystrybucji na Polskę.
 

eedviking

Banned
Pamiętam jeden z modeli (chyba biało-czarny), który wyglądał jak stacja dyskietek. :mrgreen:

Ha! -to był sprzęt!
Płyta ciężka jak cholera, dwustronna. Jak nie miałeś "auturewersu" to trzeba było odwracać ręcznie :wink:
Kumpel miał takiego Pioneera i kilka filmów widziałem... najlepsze że każdy był w DTS a był to rok 94 chyba. Miał też jakieś ustrojstwo podłączone prze s-video które wyświetlało polskie napisy z dyskietek 2,5''. Obraz nakładany był na film jakoś....

Też miałem Pioneera i tylko jeden film (Alien), płyta ciężka i wielkości winyla koloru złotego. Pogoniłem to na Wolumenie. :D;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pamiętam jeden z modeli (chyba biało-czarny), który wyglądał jak stacja dyskietek. :mrgreen:



Też miałem Pioneera i tylko jeden film (Alien), płyta ciężka i wielkości winyla koloru złotego. Pogoniłem to na Wolumenie. :D;)

Ja nigdy nie miałem przyjemności na oczy widzieć takiego "gadżetu" zresztą zapewne nie tylko tego...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Też mnie to zastanawiało jak oni chcą na płyty 66 GB czy 100 GB nagrać 4 razy większą rozdzielczość i do tego 2x więcej kl/s.
W przyszłości to się jednak raczej zmieni,tak samo jak i dojdzie 3D w 4K...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Też mnie to zastanawiało jak oni chcą na płyty 66 GB czy 100 GB nagrać 4 razy większą rozdzielczość i do tego 2x więcej kl/s.
W przyszłości to się jednak raczej zmieni,tak samo jak i dojdzie 3D w 4K...

Tajemnica tkwi w tym kodeku , wydajniejszy jest o 60%.Więc wszystko będzie spakowane i ładne;)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Też mnie to zastanawiało jak oni chcą na płyty 66 GB czy 100 GB nagrać 4 razy większą rozdzielczość i do tego 2x więcej kl/s.
W przyszłości to się jednak raczej zmieni,tak samo jak i dojdzie 3D w 4K...
3 godzinny film w 24fps wyjdzie 65 Mb/s i około 85GB (płyta 100GB). 2 godzinny film przy tym samym bitrate jest już tylko na 57GB (dyski 66GB). Więcej fps będą wykorzystywali chyba tylko przy sporcie. Wygląda więc na to, że nowy nośnik będzie na styk, starczy jeszcze nawet na dodatki, a prędkość 65Mb/s daje już porządny obraz przy 4K.

Swoją drogą na mnie 4K zrobiło duże wrażenie, a to przecież jeszcze widziałem demko bez HDR i BT2020, a co dopiero byłoby z tymi ficzerami :). Wszystko ma tyle szczegółów, że oglądałem taki obraz z otwartą szczeną :). Ciekawi mnie tylko jedna rzecz, mianowicie czy już teraz nowe telewizory (z obsługą HDR i 10bit koloru) pozwolą na widoczne polepszenie jakości obrazu z takich gier ? Niby HDR można było włączyć w grach już od 2006 roku, ale czy to będzie to samo jak HDR w filmach? Ciekawy jestem :)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zobaczymy w przyszłości.Jakiś czas temu cztytałem że Sony i Panasonic mają wprowadzić dyski optyczne o pojemności nawet 1TB...
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Zobaczymy w przyszłości.Jakiś czas temu cztytałem że Sony i Panasonic mają wprowadzić dyski optyczne o pojemności nawet 1TB...
Niby tak, jednak czytając o tym dowiedziałem się, że ma być to w celach archiwizacji ważnych danych, nie do filmów. Cena takiego nośnika będzie pewnie zbyt duża.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Pewnie jakby dobrze poszukać w necie,znalazłoby się jakieś bezstratne próbki/sample nagrań z topowych kamer...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam jedno demo Japońskie w 4K, zrywa beret.
Nic lepszego nie widziałem w temacie 4K, ale nie ma szans na taką jakość w typowych produkcjach 4K.
To samo jest z FHD, większość daje radę, ale tych topowych jest już dużo mniej.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Można znalęźć również sample wrzucone przez prywatne osoby,które posiadają bardzo dobre kamery 4K - coś takiego jak wrzutki na YT,tylko w bezstratnej jakości,60kl/s itd...
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Mam jedno demo Japońskie w 4K, zrywa beret.
Nic lepszego nie widziałem w temacie 4K, ale nie ma szans na taką jakość w typowych produkcjach 4K.
To samo jest z FHD, większość daje radę, ale tych topowych jest już dużo mniej.
4k
Tu można pobrać znacznie mniej skompresowane demka 4K, lepsza jakość jak na YT, są nawet te demka LG które puszczają obecnie w sklepach.
http://ultrahdvideo***/moovie/958-demo-lg-4k-ultrahd.html

Swoją drogą nawet na panelu fullHD widać lepszą jakość względem bluray. Być może dlatego, że mało filmów na BD wykorzystywało 100% możliwości rozdzielczości 1080p. Aby stary film z taśmy filmowej miał odpowiednią jakość 1080p, to musi być ekstra zeskanowany, a ponieważ to kosztowało, to z reguły używali starych skanów z ery DVD jeszcze. Jakość była lepsza względem wydania DVD, ale dopiero takie wydania filmów jak ghost busters 2 czy obilivion (ten był nagrany cyfrowo) pokazały mi, jaką jakość można wyciągnąć z formatu bluray.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam jedno demo Japońskie w 4K, zrywa beret.
Nic lepszego nie widziałem w temacie 4K, ale nie ma szans na taką jakość w typowych produkcjach 4K.
To samo jest z FHD, większość daje radę, ale tych topowych jest już dużo mniej.



Dokładnie 100% racji - dlatego FHD, a FHD to jest różnica i tak samo będzie w 4k.
 
Do góry