Nowy Bluray 4K nie obsługuje płyt 3D 4K.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowy Blu-ray 4K nie obsługuje płyt 3D 4K?

Według przecieku Powerpoint, w nadchodzących odwtwarzaczach bluray 4K (wszystko wskazuje na to) mimo że będzie spełniać najwyższe standardy w odtwarzaniu płyt 4K, jednak nie będzie kompatybilny z napędami 3D 4K!

Dokument opublikowany przez japońską witrynę avwatch ".

Tak więc, zgodnie z danymi zawartymi w dokumencie, odtwarzacze Blu-ray 4K następnej generacji, które mają być dostępne pod koniec roku, będą czytać płyty w rozdzielczości 4K (3.840x2.160 pikseli)

Czy to nagrobek w 3D ?
Fullhd
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nowy Blu-ray 4K nie obsługuje płyt 3D 4K?

Według przecieku Powerpoint, w nadchodzących odwtwarzaczach bluray 4K (wszystko wskazuje na to) mimo że będzie spełniać najwyższe standardy w odtwarzaniu płyt 4K, jednak nie będzie kompatybilny z napędami 3D 4K!

Dokument opublikowany przez japońską witrynę avwatch ".

Tak więc, zgodnie z danymi zawartymi w dokumencie, odtwarzacze Blu-ray 4K następnej generacji, które mają być dostępne pod koniec roku, będą czytać płyty w rozdzielczości 4K (3.840x2.160 pikseli)

Czy to nagrobek w 3D ?
Fullhd

Dla mnie jest to walenie nie powiem w co.. bo tym samym płyty zwkłe bluray 3d również nie będą czytane przez te odtwarzacze? Czyli ludzie którzy teraz kupują takie płyty ( nadmieniam że swoje kosztują, szczególnie w takich krajach jak Polska) będą musieli mieć dwa odtwarzacze ? Przecież to jest chore i najpierw "złodzieje" wprowadzają np. 3d wszędzie jest nagonka na 3d ( i chwalenie jakie to jest super itp.), następnie nagonka jest na inne gadżety typu teraz 4k, a następnie tych wszystkich ludzi mają w głębokim poważaniu ... bo przecież już kupili to co się mają producenci martwic tymi konsumentami... ewentualnie jeszcze lepiej po roku wyjdą odtwarzacze w 4k z 3d, a co tam niech płacą jak chcą oglądać 3d, które często gęsto przez te same firmy ta technologia tak była wychwalana po niebiosa... ZŁODZIEJSTWO i nic więcej...
 

Rafal7

Banned
Celowa zagrywka, napewno nie problem technologiczny.
Najpierw 4k, sprzedadzą ile sprzedadzą, a potem 4k z 3d, z 8k będzie tak samo.wszystko się kręcić tak jak to sobie założyli.
 

collider

New member
Bez reklam
Celowa zagrywka, napewno nie problem technologiczny.
Najpierw 4k, sprzedadzą ile sprzedadzą, a potem 4k z 3d, z 8k będzie tak samo.wszystko się kręcić tak jak to sobie założyli.

I to jest prawidlowa odpowiedz. Gdyby od razu dali klientom wszystko to za chwile nie mieli by co sprzedawac. Z drugiej strony trzeba poczekac na oficjalne informacje.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Celowa zagrywka, napewno nie problem technologiczny.
Najpierw 4k, sprzedadzą ile sprzedadzą, a potem 4k z 3d, z 8k będzie tak samo.wszystko się kręcić tak jak to sobie założyli.

Złodziejstwo i nic więcej ale zanim pojawią się filmy w 4k to jeszcze Wisły upłynie, a Ci co mają na chwilą obecną odtwarzacze bluray mało kto będzie zmieniał na odtwarzacze 4k, które troszkę polepszą tylko jakość obecnych filmów na dvd czy bluray.. Zresztą w Japonii się mówi otwarcie że 4k to tylko przejściówka :) Choć patrząc na artykuł że będą gotowi do nadawania w 4k w 2020 roku to jednak kilka lat upłynie zanim u przysłowiowego Kowalskiego taki tv się pojawi w Europie, a nie mówiąc o kraju w jakim my żyjemy i z naszymi cenami.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Celowa zagrywka, napewno nie problem technologiczny.
Najpierw 4k, sprzedadzą ile sprzedadzą, a potem 4k z 3d, z 8k będzie tak samo.wszystko się kręcić tak jak to sobie założyli.

Racja, jak nic tak będzie... chcą jak najwięcej wydoić z klientów, najlepiej niech co rok zmieniają sprzęt. Najstabilniejszą częścią systemu kina domowego wydają się głośniki. Nawet jak wchodzą nowe modele to z reguły inne wzornictwo, nieco zmienione brzmienie ale współpracują z różnymi systemami.
 

eedviking

Banned
Mówi wam coś zwrot "wolny rynek" ? Ten zwrot nie ma w założeniu doskonałej konkurencji, tylko dobrowolną wymianę dóbr. Dawno temu skończyło się umizgiwanie do klienta przez producentów. ;)
 

Rafal7

Banned
Mówi i dlatego ja się tym nie przejmuje co korporacje wyprawiają, ja tego nie muszę kupować a tym bardziej nikt mnie do tego nie przymusi.
 

JanVid

New member
Panowie to jest KAPITALIZM a kapitalista ma w du...ie "samopoczucie" klienta, patrzy aby jak najwięcej na nim "zarobić" .... i nie ma co się tu nadymać :)

Złodziejstwo i nic więcej ale zanim pojawią się filmy w 4k.... to jednak kilka lat upłynie zanim u przysłowiowego Kowalskiego taki tv się pojawi w Europie, a nie mówiąc o kraju w jakim my żyjemy i z naszymi cenami.

... i tu cię popieram :) nie ma co "gorączkowo przeć" w stronę 4K jak w ciągu najbliższej dekady to tylko "blichtr dla sąsiada".... ja osobiście zostaję przy FHD i czekam na TV z pełnym a nie krawędziowym podświetleniem
 
Ostatnia edycja:

BLACK_KNIGHT

New member
Wydaje mi się że to raczej naciąganie newsa po prostu nie będzie płyt 3d 4k z oczywistych powodów brak tv wyświetlających 3d w pełnym 4k plus potrzebna większa pojemność dysków.Całkiem inną kwestią jest czy upchają na jednej płycie 4k z 3d 2k bo też mogą uznać że jak ktoś chce wersję 3d to oddzielna płytka bluray mu wystarczy.Jeszcze czym innym jest kompatybilność wsteczna odtwarzaczy 4k z istniejącymi płytami bluray 3d i oto raczej bym się nie martwił.
Generalnie to popieram niech to wreszcie wprowadzą bo będzie jak zwykle czyli będą kasować premium za płyty 4k a stare niemodne bluray spadną z ceną do poziomu dvd
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Generalnie to popieram niech to wreszcie wprowadzą bo będzie jak zwykle czyli będą kasować premium za płyty 4k a stare niemodne bluray spadną z ceną do poziomu dvd

Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie. Niech sobie 4K bryluje, a BD spada z ceny. Nie miałbym nic przeciwko, akurat 4K w obecnych warunkach nie jest dla mnie specjalnym wabikiem. BD ma poziom który mnie satysfakcjonuje.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Mi to obojętne co zrobią.Zagrywki ich na mnie nie działają.Za mała pojemność dysku i dlatego pewnie odpuścili 3D.Ja nadal zdania nie zmieniam i czekam na pierwszy film w 4K ULTRA BLU-RAY.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przecież 3d też nie było w Full Hd i już jest.

Dokładnie może być 4k w 3d na dwóch płytach tylko " ciu....." zapewne nie potrafią tak zrobić tv w 4k żeby 3d było właśnie w tym formacie na 100% i stąd jest to, że bd 4k nie będą obsługiwać filmów 4k w 3d... tylko nie chcą się przyznać :)


Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie. Niech sobie 4K bryluje, a BD spada z ceny. Nie miałbym nic przeciwko, akurat 4K w obecnych warunkach nie jest dla mnie specjalnym wabikiem. BD ma poziom który mnie satysfakcjonuje.

Mnie tak jak i Ciebie FHD satysfakcjonuje chyba że kupię sobie tv 100 cali co jest nie możliwe... ewentualnie druga wersja że tv spadną z ceną ale i tak będę kupował filmy Bd FHD bo obraz w większości wypadków jest bardzo dobry..
 

Rafal7

Banned
Ja w to nie wierze że nie potrafią tego zrobić, muszą coś sprzedawać.Nie mogą wszystkiego naraz dać bo by nie zarobili, najpierw zapchają rynek bez 3d a potem będzie 4k z 3d.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja w to nie wierze że nie potrafią tego zrobić, muszą coś sprzedawać.Nie mogą wszystkiego naraz dać bo by nie zarobili, najpierw zapchają rynek bez 3d a potem będzie 4k z 3d.

....może i masz rację ale zobacz, że producenci filmów by tracili, bo już wielu się nie zdecyduje później kupić raz jeszcze ten sam film w 3d...
 

bluray

Banned
@kapusta:
Nie widzisz układu biznesowego !
To podstawa.

W USA właściciele sal projekcyjnych (KINO) to potężna grupa nacisku i dba o opłacalność.
Nawet nie o zyskowność czy rentowność.
To od tych małych przedsiębiorców (właścicieli sal kinowych) w USA zależy ostateczny sukces ekonomiczny / finansowy zwrotu nakładów kapitałowych.


ps.:
Ciekawe czy ALEKINO + HD zapoda na nc+ 3-ci sezon CARD OF HOUSE !?
W HD.
Tak było z sezonem II-gim.
Zapowiedź dotyczy wyłącznie VOD SD za kasę.
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
A niech sobie robią, kiedyś były Laser Videodisc i na 100% wielu z Was nie ma o tym pojęcia. ;)

Ha! -to był sprzęt!
Płyta ciężka jak cholera, dwustronna. Jak nie miałeś "auturewersu" to trzeba było odwracać ręcznie ;)
Kumpel miał takiego Pioneera i kilka filmów widziałem... najlepsze że każdy był w DTS a był to rok 94 chyba. Miał też jakieś ustrojstwo podłączone prze s-video które wyświetlało polskie napisy z dyskietek 2,5''. Obraz nakładany był na film jakoś....
 
Do góry