Nowy Amplituner - Wybór 3500 - 4000K

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam wszystkich,

W związku z wymianą leciwego już amplitunera Pioneer VSX-919 potrzebuje porady od znawców tematu.Obecnie posiadam zestaw 5.0 Jamo s606 ( w przyszłości zmiana może na MA BX6 ) jednak na tą chwilę potrzebuje coś co będzie dużym przeskokiem z wymienionego Amplitunera.

Mój cel to 65%muzyka 35% kino.
Muzykę jakiej słucham ciężko zdefiniować ale może wymienie kilka wykonawców :

Kings of Leon, Two steps from hell, Armin Van Buren ,Sade, ATB itp :)

Pokój 20-25 m2.

Zastanawiałem się w zasadzie nad zakupem Onkyo 828, przekonuje mnie jeden fakt jak do tej pory , że słyszałem na Onkyo 608 moje głosniki Jamo i ten ampli napędza te kolumny ZNACZNIE lepiej i dzwięk w stereo też jest naprawde przyzwoity.


Z góry dzięki wszystkim za odpowiedź.

Pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli podobało Ci się połączenie z 608 to z 828 może być tylko lepiej. Weź pod uwagę również Marantz-a 6008.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Marantz też wchodzi w grę. Orientujesz się może gdzie mogę się rozejrzeć za wymienionym Marantzem i Onkyo, żeby cena nie raziła w oczy ;).

Mieszkam na Dolnym Śląsku i szczerze powiem, że ceny tutaj nie są jakieś przystepne.

pozdrawiam
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozejrzyj się za Marantzem 7008, powinieneś zmieścić się w tej kwocie lub ewentualnie troszkę dopłacić ale klocek już konkretny. Onkyo 828 też będzie dobrym wyborem.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Jestem z okolic Świdnicy więc do Wrocławia mam 50 km.
Patrzyłem na Onkyo w Fusic ale nie mają, tylko w MDB Audio. Podjade na odsłuch i zobacze co bardziej przypadnie mi do gustu, bo szczerze nie miałem okazji słuchać Marantza a to będzie dobra okazja.

Dzięki za podpowiedzi wrażeniami po odsłuchu się podzielę może się uda w przyszłą sobotę.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jestem z okolic Świdnicy ......

To teraz prawie zza miedzy ;)

Posłuchaj w MDB Denona X4100 i Marantza SR6009/SR7009
Ostatnio mieli na stanie. Obsługa jest ok, za odsłuch nic nie płacisz, tylko wcześniej umów się telefonicznie, żeby sala odsłuchowa była pusta.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Trochę te modele przekraczają mój budżet dlatego szukam czegoś do Max 4000 :) , napewno się umówię na odsłuch dzięki
 

abdul0412

New member
Bez reklam
A jeszcze jedno pytanie, czy może dla polepszenia wrażeń z muzyki kupić słabszy ampli + pod preout wzmacniacz? jeżeli tak to jakie połączenie byście preferowali?

Przyznam szczerze , że trochę się naczytałem i zaczynam mnie to zastanawiać.:)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Hej wszystkim,

Dzisiaj jestem po "krótkich" odsłuchach w salonie MDB audio Wrocław.

Może zacznę od Testowego sprzętu :

Ampli - Denon X4100, Onkyo 636 ( bo nie było 838 ) i dla porównania coś stereo ampli Onkyo 8050.

Głośniki Audio pro avanto i jakieś Pylon tylko nie znam modelu.

Ścieżka audio - 3 steps from hell kilka utworów (320 kbps) Cosmic gate - nowa płytrka , U2 ( niedokładnie pamietam jaka)

Wrażenia :

Denon + Audio Pro - Miernie jak na tą klasę , szczerze to myślałem , że pokaże ciekawe brzmienie ale zawiodłem się , detaliczność była ok ale scena dość mierna i płaski dźwięk, pusty.

Onkyo 636 + Audio Pro - Tutaj pojawiła się dynamika i znacznie lepszy bas ( a sprzęt o dwa oczka niżej ...) detaliczność trochę mniejsza i wycofany delikatnie środek i troszkę chyba ostro wszystko grało poprawnie ale troszkę miękkiej "poduszki" tutaj brakowało.

Onkyo 8050 + Audio pro - no tutaj lepiej czuć było jeszcze solidniejsze wykonanie, moc i budującą w oddali scenę ale nadal troszkę sucho, bas dobry ale bardziej energiczny niż w poprzedniku jednak mniej rozłożysty.

Onkyo 8050 + Pylon - ciekawa szersza scena widać , że głośniki bardziej pod słuchanie stereo niż Kino domowe, mniej basu ale za to energia była dużo lepsza , odpowiedni moment odpowiednia sekwencja wszystko miało swoje miejsce.

Ogólnie rzecz biorąc Onkyo zdeklasował Denona chyba ( obydwa grały w Pure direct) , wiem , że ktoś powie ale Onkyo niema detaliczności a ja powiem , że była na tyle uwidoczniona , że nie warto! oczywiści MP 320 KBPS to słaba nadal jakość ale jestem już umówiony na kolejny odłsuch tym razem się lepiej przygotuje we FLAC itp :) poza tym myślę czy nie sprawdzić też Harmana . Oczywiście głośniki swoje robią niema co do tego wątpliwości.

Podsumowanie jest takie, jeżeli szuka ktokolwiek sprzętu to odsłuchy tylko i wyłącznie zanim się kupi i do tego jakie chce uzyskać efekty jak ma grać i przede wszystkim jaka ścieżka audio , bo przede wszystkim FLAC itp.

Pozdro :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakoś ciężko mi uwierzyć, że X4100 zagrało gorzej od 636. Tego modelu Onkyo nie słyszałem, może akurat wyszedł im wybitnie.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
I właśnie dlatego teraz widzę porównanie wypowiedzi na Forum a odsłuch. Szczerze to też się zdziwiłem tylko nie wiem czym to było spowodowane, że jednak Denon przy drugim podejściu w drugim salonie nie pokazał nic co by warte było zapłacić 4000-5000 zł. kABLE GŁOŚNIKOWE 32 ZŁ/M.

Jakieś pomysły czego tak a nie inaczej? dodam tylko że nie tylko to było moje wrażenie ale osoby która ze mną była na odsłuchu.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może akurat brzmienie Denon-a Ci nie odpowiada. Jeśli bardziej odpowiada Ci brzmienie Onkyo to nie widzę przeszkód żeby je kupić. Jakby Ci się udało posłuchać jeszcze 838 byłoby super. Wtedy będziesz wiedział czy warto dokładać czy pozostać przy 636. Posłuchaj może jeszcze coś z Marantz-a. Ta sama stajnia co Denon, ale brzmią trochę inaczej. Posłuchaj chociaż SR5009.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Z pewnością sprawdzę jeszcze raz Denona X4100 Marantza 5009 bo taki mają taki na stanie i pojadę do drugiego salonu odsłuchać Harmana 370 jeżeli będzie możliwości Onkyo 838. Jedynie czego mi jeszcze brak w brzmieniu to chyba ocieplenia głębi basu rozchodzącego się jak w Jamo S606 ( bo to mi wystarczy). Tym razem dokładnie wybiorę utwory i będą to raczej tylko pliki Flac żeby łatwiej wyłapać różnice. Jednak czy to wina Audio Pro Avanto ?
 
Do góry