Nowy Amplituner, stare głośiki od KD?

LGmaniak

New member
witam, posiadam starsze kino domowe 5.1 LG ale z racji ze kino ma juz zepsute wejscie hdmi, nie ma wejscia optycznego nie bede juz w nie inwestował.Kolega doradził mi żebym kupił sam amplituner i podłączył głośniki ze starego kina azeby je wykorzystać, musiał bym tylko dokupic z czasem suba aktywnego bo ten który mam nie ma wzmaka w sobie, czy myslicie ze takie rozwiazanie ma sens? Ogólnie chodzi mi o to zeby miec te prawdziwe 5.1, chodzi o dobrą jakość dzwieku. Urządzenia które mam do podłączenia to:
ps3
dekoder polsatu
tv Lg
no i ten ampli, wybór padł na pioneera vsx 323?

prosze o pomoc
 

MKa11

New member
Jeżeli chodzi o dobrą jakość dźwięku to głośniki z tego typu kina domowego raczej jej nie zapewnią, natomiast jeżeli odpowiadał dźwięk z tego LG, niech tak zostanie. Każdy aktualny ampli będzie miał lepszy ;) a Pionek może być
 

LGmaniak

New member
dzwiek był bdobry, kiedyś miałem nagrany film transformers na zwykłą płytke cd i efekt był naprawde zadawalający w głośnikach.ogólnie chodzi mi o to czy ten ampli nie spali tych głosników lub coś takiego. ampli bedzie robił robote jezeli chodzi o te 5.1 np jezeli podłacze wszystko jak nalezy i puszcze np film (hd, 5.1) z usb z tv? bedzie potrzebny oprócz hdmi też optyk TV->ampli
 

MKa11

New member
Nie spali jak będzie rozkręcany za mocno, podaj model kina, ale raczej takie głośniczki nie będą w stanie przyjąć więcej niż 30-50W.
Powiem tak, jeżeli dźwięk był zadowalający z filmu nagranego na cd, to nie masz porównania do tego jak mógłby brzmieć z BD lub nawet z lepszego RIPa o wielkości kilku GB. Podłączenie większych głośników do ampli zmiotłoby te głośniczki LG ;)
 

LGmaniak

New member
Głośniki typu Tallboy, Subwoofer - 1 głośnik 1 drożny, Centralny - 3 głośniki 2 drożne, Przedni - 3 głośniki 2 drożne, Efektowy - 3 głośniki 2 drożne, Impedancja subwoofer 3 Ohm, Impedancja satelitarne 4 Ohm Moc subwoofera [W] 200 Moc wyjściowa głośników x 100 W Producent: LG | Model: LH-T760IA | Rodzaj urządzenia w zestawie: Odtwarzacz DVD | Moc: 5x110 + 150 W | Ilość głośników: 5+subwoofer ,
czy ściągniety film hd z dzwiekiem 5.1 bedzie miał efekt jezeli puszcze to z usb w tv bo tylko taki mam odtwarzacz jak narazie no i w sumie laptop podpiety pod hdmi.Czy bede musiał pociagnąc optyka z tv do ampli oprócz hdmi?
 
Ostatnia edycja:

MKa11

New member
Te głośniki na papierze mają 100W ;) realnie to może ze 40 będzie. Optyk raczej będzie potrzebny, tym bardziej że koszt znikomy.
 

LGmaniak

New member
czyli mozna spróbować, czyli wszystkie urządzenia podłanczam tak:
ps3-hdmi-ampli
dekoder-hdmi-ampli
tv-hdmi-ampli
tv-optyk-ampli
można jeszcze cos dodac zeby lepiej grało? jakies sugestie?
 

LGmaniak

New member
a wiec kupiłem pionnera vsx 322 po dobrej cenie a parametry te same co 323 tylko brak usb ale to zdzierżę. Kolumny szału nie robią ale jakos grają,ustawiony program Neo 6 Cinema, musze rozglądać sie za aktywnym subem bo bez suba to nie jest to. Jaki polecacie subufer aktywny zeby juz był na przyszłosć ? Dolby digital z dekodera CP musze chyba podłączyc przez optyka do ampli bo przez hdmi nie moge wł. Druga sprawa jak puszczam film(5.1) z laptopa to laptop chyba nie wypuszcza 5.1, mam karte graficzną intelowską i karte n-vidia, jak ustawic zeby karta n-vidia była kartą domyślną i jak w niej ustawic zeby wypuszczała dzwiek 5.1? jeszcze jeden problem: za kazdym razem jak wyłącze i wł amplituner to w dekoderze musze na nowo ustawiac najwiekszą rozdzielczość bo zmienia mi na najniższą jak to ugryźć?
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Kupno suba zależy od budżetu :) niestety. Możesz kupić np. Jamo 210. Do tego amplitunera będzie akurat. Chyba, że chcesz troszkę większe uderzenie to Jamo 360.
"jeszcze jeden problem: za kazdym razem jak wyłącze i wł amplituner to w dekoderze musze na nowo ustawiac najwiekszą rozdzielczość bo zmienia mi na najniższą jak to ugryźć?"
Jeśli dekoder jest podłączony przez kabel HDMI to sprawdz czy amplituner ustawiony jest na przesyłanie sygnału po tym kablu. (patrz synchronizacja i ustawienia HDMI)
 

collider

New member
Bez reklam
tak kontrolka w ampli pali sie na czerwono tzn ze idzie przez hdmi, dodatkowo jest literka h

Ale ja nadal nie otrzymałem jasnej odpowiedzi. Czy ustawiłeś w opcjach Home Menu w ustawienia HDMI kontrolę HDMI na ON. Jeżeli jak twierdzisz wszystko w amplitunerze jest dobrze ustawione to znaczy, że nie on jest przyczyną kłopotów. Na twoim miejscu zresetowałabym dekoder , zresetował amplituner i wtedy zobaczył czy dalej ten problem występuje. Potem ewentualnie podmienił kabel na inny.
 

LGmaniak

New member
opcje home menu? sory ale nie wiem o co chodzi, w ustawieniach hdmi w ampli jest on czyli włączone,spróbuje zresetowac ampli i dekoder jak nie pomoze to zamiana kabla zostaje
 

collider

New member
Bez reklam
O to mi chodziło (on) :). Troszkę się obaj zakręciliśmy. Zrób reset obu urządzeń i zobacz jaka będzie reakcja.
 
Do góry