Nowy amplituner po onkyo 905 jaki???

Witam w zeszłym tygodniu sprzedałem swój kultowy ampli onkyo 905 i właśnie zaczynam rozglądać się za czymś nowym.
Kolumny do którego będzie podłączony nowy ampli to jbl studio 7.1
fronty 280
centralny 225c
Tylne i boczne 220 (lub 220 i 230)
Sub 250p
Oraz ps3, ps4, ps5 i sporadycznie hp omen
Z racji tego iż fronty będą podłączone w biampingu potrzebuję ampli 9.1, sprzedany onkyo 905 miałem tylko w konfiguracji 5.1 z racji tego iż surround back poszły na poczet biampingu frontów. Tak więc nie wiem jakie będą odczucia przy 7.1 w porównaniu do rozstawienia które wcześniej miałem 5.1 Miałem wczesniej jakiś podstawowy model denona potem onkyo 875 i kupę lat onkyo 905 więc jestem bardziej za onkyo. Po szperaniu w necie wychodzi że nadaje się onkyo rz50 lub rz70 (ale ten to cena podwójna)
Czy może ktoś coś doradzić??
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Bierz RZ50, świetny sprzęt. Mam go od jakiegoś czasu i również rozbudowałem zestaw z 5.1 do 7.1( docelowo 7.2.4). 2 dodatkowe tylne głośniki robią ogromną robotę, a jak pobawisz się Diraciem i samym Onkyo to banana z twarzy długo niesciągniesz:)
 
Bierz RZ50, świetny sprzęt. Mam go od jakiegoś czasu i również rozbudowałem zestaw z 5.1 do 7.1( docelowo 7.2.4). 2 dodatkowe tylne głośniki robią ogromną robotę, a jak pobawisz się Diraciem i samym Onkyo to banana z twarzy długo niesciągniesz:)
Czy przy 7.2.4 fronty będą mogły być dalej w biampingu? Czy trzeba coś dokupić?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Szczerze nie wiem, ale wydaje mi się, że bez końcówki się nie obejdzie. U mnie fronty będą zasilane wzmacniaczem stereo z preout Onkyo.

Miej również na uwadze, że rozbudowa do 7.2.4 będzie wymagała dołożenia minimum dwukanałowej końcówki mocy.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak.
Sama rozbudowa do 7.1 to duży skok, odpalisz mad max, blade runner 2049
i zobaczysz co się dzieje:)
Do tego zabawa upmixerami DTS neural, ściana z tyłu żyje i wnosi dużo.
 
Szczerze nie wiem, ale wydaje mi się, że bez końcówki się nie obejdzie. U mnie fronty będą zasilane wzmacniaczem stereo z preout Onkyo.

Miej również na uwadze, że rozbudowa do 7.2.4 będzie wymagała dołożenia minimum dwukanałowej końcówki mocy.
Czyli mógłbym podpiąć onkyo 8150 pod to rz50 i wtedy pociągnie 7.2.4? Chyba dobrze rozumiem.
Albo poprostu bez dodatkowych podłączeń rz70
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Onkyo 8150 nie ma trybu pracy jako końcówka w kinie i musiałbyś ręcznie dopasować głośność.

RZ70 moim zdaniem kwota z kosmosu. W tej cenie masz fajny używany wzmacniacz zintegrowany i dodatkowo końcówkę mocy na inne kanały np Emotiva.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jeżeli masz do wydania ponad 10k i chcesz coś co w kinie zrobi lepszą robotę niż rz50 to popatrz na Anthema i Arcama. Miej na uwadze, że wąskim gardłem staną się Twoje JBLe.
 
Jeżeli masz do wydania ponad 10k i chcesz coś co w kinie zrobi lepszą robotę niż rz50 to popatrz na Anthema i Arcama. Miej na uwadze, że wąskim gardłem staną się Twoje JBLe.
No wiem a kolumn nie chciałbym wymieniać miałem kiedyś jbl northridge i było ok potem klipsch chyba synergy i stanęło już trochę lat na jbl studio, chociaż czasem przeglądam co tam można by wymienić ale to bardziej chyba z racji tego iż czasem wpadam w zakupoholizm i muszę wydać kasę a nie że coś źle mi gra. Więc narazie stanęło tak jak myślałem właśnie o rz50
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kup przez neta z możliwością zwrotu, ewentualnie poszukaj czy gdzieś wypożyczają. Obstawiam, że zostanie na stałe :)
 
Do góry