Nowy amplituner Onkyo TX-SR444 z Dolby Atmos

robertuss

Active member
Bez reklam
GztfGfQ.png

cVtUo7u.png

M0AiooN.png

NAJWAŻNIEJSZE Obsługuje Dolby Atmos® kanałów do 5.1.2
100 W na kanał
HDMI® 4 wyjścia / 1 (4K UltraHD / HDCP 2.2 / 4: 4: 4)
Prawdziwa moc Jadąc od obwodów dyskretnych Amp
Bluetooth Wireless Audio Streaming
Konfiguracja panelu tylnego łatwe
AccuEQ kalibracji akustycznej pokoju

FUNKCJE ZAAWANSOWANE

4K / 60 Hz-Capable HDMI® Terminale UltraHD Entertainment
Wersja Bluetooth 2.1 + EDR zdolności (Kompatybilny profil: v1.2 z A2DP, AVRCP v1.3)
Advanced Music Optimizer poprawić jakość sprężonego Digital Audio (Bluetooth Audio wliczony)
Phase-Matching wzmocnienie basów zapewnia głęboki bas i średniej klasy Wyczyść
Strefa B Wyjście Ukazuje odtwarzanie audio w innym pomieszczeniu

CECHY WZMACNIACZA

WRAT (Wide Range Amplifier Technology)
HCPS (High Current Power Supply) Masywny transformator dużej mocy
Dyskretne obwody stopnia wyjściowego
PLL (Phase Locked Loop) Jitter-Cleaning obwodu Technologia audio S / PDIF

Funkcje przetwarzania

Dekodowanie Dolby Atmos®
Wsparcie HDMI 4K / 60 Hz, 3D, Audio Return Channel, DeepColor ™, xvColor ™, LipSync, Dolby Atmos®, Dolby® TrueHD, DTS-HD Master Audio ™, DVD-Audio, Super Audio CD, Multichannel PCM i CEC
Dolby® TrueHD i DTS-HD Master Audio ™ Dekodowanie
TI Burr-Brown 192 kHz / 24-bitowy przetwornik DAC dla wszystkich kanałów
Zaawansowany 32-bitowy DSP
4 tryby DSP dla gier: Rock Sports, Action i RPG
Teatr Funkcja Virtual Surround wymiarowe
CinemaFILTER ™
Tryb bezpośrednie
Funkcja Double Bass
Non-Scaling Configuration
Pamięć-Form Tryb

CECHY CONNECTION

4 wejścia HDMI i 1 wyjście
Port USB (z tyłu) dla pamięci Zasilanie mediów strumieniowych (5 V, 1)
2 Wejścia Component Video (z tyłu)
Wejścia wideo kompozytowe 3 (1 z przodu / 2 z tyłu)
3 cyfrowe wejścia audio (2 optyczne i 1 koaksjalne)
Wejścia audio analogowe 7 (1 z przodu / 6 z tyłu)
Subwoofer Pre-Out
Gniazdo słuchawkowe

INNE FUNKCJE

Regulacja zwrotnicy poszczególnych kanałów (40/50/60/70/80/90/100/120/150/200 Hz)
A / V Sync sterowania (do 500 ms w 10 ms kroki na 48 kHz)
Pokrył ekranowe (OSD) poprzez HDMI z szybkiej konfiguracji
Funkcja HDMI Passthrough
Tone sterowania (Bass / Treble) dla przednich kanałów L / R
3-Tryb wyświetlania Dimmer (Normal / Dim / Dimmer)
40 FM / AM Losowe Presets
RIHD (Remote Interactive over HDMI) Systemu Kontroli
Wielofunkcyjny RI (Remote Interactive) Pilot zdalnego sterowania

WYMAGANIA OGÓLNE

Moc wyjściowa: 100 W / kanał (6 omów, 1 kHz, 1% THD, 1 kanał wysterowany, IEC); 100 W / kanał (6 omów, 1 kHz, 1% THD, 1 kanał wysterowany, JEITA)
Pasmo przenoszenia: 10 Hz-100 kHz / + 1 dB, -3 dB (tryb bezpośredni)
Wymiary (szer x wys x gł): 435 x 160 x 328 mm
Waga: 7,8 kg



Cena Poniżej 500 Euro.Styl lekko zmodyfikowany
 

Henry

Active member
Bez reklam
A gdzie tu jest styl ;)
Jeśli chodzi o design, to niestety nie wygląda to najlepiej i nie tylko w Onkyo....
 

mors111

Active member
Bez reklam
ciekawe jak z wydajnością zasilacza , bo jak ktoś będzie chciał kupić Onkyo z wzmacniaczem 100W , to od razu sobie odpuści , a konkurencja zyska bo napisała 120-150W

jeśli natomiast podali wyniki jakie podaje HK ( w co wątpię ) to może już zgrać ciekawie

co do wyglądu mi się nawet podoba i ustawienia dźwięku są bardziej czytelne niż w 609

szkoda że zrezygnowali z podświetlanej gałki potencjometru ( mi się to bardzo podoba w 609 , ale o ile się nie mylę 626/636 już też tego nie miała , a wieczorem bardzo fajnie to wygląda )

jaka cena za tego 444 ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Też uważam, że piękny to on nie jest ale przy wzmacniaczach NAD to Miss Universe :D

Od Nada to wszystko jest ładniejsze :)

ten styl będzie się inaczej prezentował w modelu 1040/3040/50.. raczej lepiej

Też tak myslę bo wszystko będzie pochowane - ja nie lubię jak jest dużo przycisków na wierzchu.. ale w niskich modelach tak jest zawsze...

Co do designu chyba widać współpracę z Pioneerem

Też tak myślę, mnie osobiście to cieszy że jest inny i coś wymyślają, a tym bardzioej że w wyższych modelach będzie to lepiej wyglądało na 99% ... np dla mnie marantz już spowszechniał jeśli chodzi o wygląd - od x lat ta sama bryła .... i nic się nie zmienia w wyglądzie a to powoduje że staje się nudne.. Oczywiście w moich oczach...
Ale ile ludzi tyle opinii i dobrze bo każdy znajdzie coś dla siebie ja jedynie nie znoszę Nada i CA jeśli chodzi o wygląd amplitunerów..Choć ten drugi jako amplituner jest bardzo fajny szczególnie wysokie modele.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kwestia gustu :) to że tak napisalem to wiesz jedna strona medalu, znam takich co mają Nady i im się podoba... :)
Mi Onkyo generalnie się podoba od lat mam tylko Onkyo i jestem znich zadowolony .. A co będzie za jakiś czas to się okaże ....

Ja cieszę sie że jest kilka firm odnośnie amplitunerów i jest w czym wybierać, mam tylko nadzieję że Samsung i Lg nie wpadną na to żeby robić amplitunery czy wzmacniacze...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wymusi tak jak i nie wymusio robnienia lepszych tv.... a wręcz co innego wymusza na Producentach...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
ciekawe jak z wydajnością zasilacza , bo jak ktoś będzie chciał kupić Onkyo z wzmacniaczem 100W , to od razu sobie odpuści , a konkurencja zyska bo napisała 120-150W

jeśli natomiast podali wyniki jakie podaje HK ( w co wątpię ) to może już zgrać ciekawie

co do wyglądu mi się nawet podoba i ustawienia dźwięku są bardziej czytelne niż w 609

szkoda że zrezygnowali z podświetlanej gałki potencjometru ( mi się to bardzo podoba w 609 , ale o ile się nie mylę 626/636 już też tego nie miała , a wieczorem bardzo fajnie to wygląda )

jaka cena za tego 444 ?


Fajnie tylni panel opisali.Cenę już podawałem poniżej 500 euro
Tłumacz Google

Prawdziwa moc z dyskretnych wzmacniaczy

Dyskretne wzmacniacze dostarczają wysoki prąd natychmiastowego zwiększenia kontroli głośników dokładnej i dynamiczne odtwarzanie dźwięku. To precyzyjne zasilanie jest podstawą wzmocnienia filozofii firmy Onkyo.

Daje to ogromne TX-SR444 moc na 115 W / kanał (6 omów, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanał wysterowany, FTC) 65 W / kanał (8 Ohm, 20 Hz-20 kHz, 0,7% 2 kanały aktywne, FTC)









qWyT35A.jpg





bCp4xZ2.png
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Ten model nie ma DTS X.Wyższe modele mają.Pewnie z czasem wszystkie będą miały.
 
Ostatnia edycja:
Do góry